Pričinila sa o to dedinská folklórna skupina Sliačanka. Jej členovia vytvorili veselý sprievod s približne 20 maškarami a ľudovými postavičkami, ktoré obveseľovali ľudí na uliciach. K dobrej nálade prispela aj ľudová hudba.
"Vo fašiangovom sprievode v Liptovských Sliačoch nesmie chýbať typická maska pre našu obec - chriapa. Tvorí ju veľká drevená oválna hlava spojená s kožou z barana. Váži okolo 10 kilogramov," povedala pre TASR vedúca folklórnej skupiny Sliačanka Alena Balažecová. Podľa nej masku chriapu si oblieka najzdatnejší mládenec, lebo chodiť s ňou po dedine vyše šesť hodín je namáhavé. Telo sa v nej veľmi spotí, najmä ak prší a je teplo, ako to bolo dnes.
O dobrú náladu dedinčanov sa postarali aj ďalšie postavy, napríklad poľovník, ovečka, Lucia. Deti dobiedzali najmä do čerta a cigánky, ktorí ich ponaháňali po ulici metlou. Veselá fašiangová chasa - bursovníci zaklopali podľa starých obyčají na bránu každého domu. Vytancovali gazdiné a ich dcéry, ktoré ich za to odmenili slaninkou, vajíčkami, klobáskou, pálenkou.
Podľa slov tamojšieho bývalého obecného kronikára Ľudovíta Ondrejku sa v minulosti bursa končievala sobotňajšou veselicou. Schádzala sa na nej celá dedina. V nedeľňajšie ráno sa bursovníci zišli v kostole na svätej omši.