Trenčín 7. februára (TASR) - Po viac ako dvoch rokoch sa armáda opäť presťahovala z novomestských kasární do Kasární SNP v Trenčíne. "Máme ešte trochu problémy s presunutím pohonných hmôt. Tie ale nerozhodujú o funkčnosti tých prvkov a organizačných celkov, ktoré využívajú Kasárne SNP v Trenčíne na zabezpečenie funkčnosti iných súčastí ozbrojených síl, predovšetkým veliteľstva pozemných síl a časti veliteľstva síl výcviku a podpory," povedal pre TASR náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky Ľubomír Bulík. Ďalej priznal, že priestorom kasární určite ublížil čas, počas ktorého boli nevyužité. Peniaze, ktoré boli pripravené a vyčlenené na prípravu priestorov pre jednotky, útvary a prvky, ktoré sa sťahovali z Nového Mesta nad Váhom, ale aj iných súčastí, sa podľa Bulíka využili práve na to, aby sa tam vytvorili primerané podmienky na kancelárske a skladové priestory a vlastne život prvkov, ktoré využívajú priestory Kasární SNP.
Napriek investíciám, ktoré treba do kasární vynaložiť, Bulík tvrdí, že sa nepredpokladá navyšovanie požiadaviek zo strany ozbrojených síl na enormnú výstavbu alebo modernizáciu týchto kasární.
Pre roky 2007 až 2010 exminister obrany František Kašický schválil náklady na investičnú výstavbu v Kasárňach SNP v Trenčíne vo výške 108,8 milióna korún. TASR dnes informoval hovorca Ozbrojených síl Slovenskej republiky Milan Vanga. "V uvedených rokoch sa s inými investičnými nákladmi neuvažuje," uviedol Vanga. "Náklady na investičnú výstavbu a prevádzku v rokoch 2008 až 2010 boli Kašickým schválené vo výške 153,109 miliónov korún," doplnil. Náklady na rutinnú a štandardnú údržbu v rámci prevádzky boli na rok 2008 vyčlenené na 21,110 miliónov, náklady na energie a vodu by mali predstavovať 9,500 miliónov. Na ostatnú infraštruktúru a služby sa vyčlenilo 4,123 miliónov a na prípravu a realizáciu investícií do infraštruktúry bolo schválených 15 miliónov korún.
Trenčianske kasárne boli opustené od začiatku roka 2006. Vtedy ich na základe rozhodnutia vtedajšieho ministra obrany Juraja Lišku presťahovali do Nového Mesta nad Váhom. Po nástupe Františka Kašického na ministerský post v rezorte obrany bol tento krok prehodnotený a sídlo vojakov sa opäť presťahovalo z Nového Mesta nad Váhom do Trenčína.