Agentúru SITA o tom informovala mediálna manažérka združenia Občan a demokracia Hana Fábry.
Spresnila, že Občan a demokracia zorganizovala v Poprade dvojdňový seminár, ktorý sa dnes skončil. Zúčastnilo sa na ňom 43 ľudí z 26 mimovládnych organizácií, ktoré sa venujú všetkým formám a typom diskriminácie, zástupca z úradu ombudsmana, zástupca zo Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb a takisto zo Slovenského národného strediska pre ľudské práva.
Seminár podporila Európska komisia a jeho cieľom bolo posilnenie kapacity občianskej spoločnosti v boji proti diskriminácii. Je súčasťou série obdobných podujatí zameraných na antidiskriminačný tréning v prostredí mimovládneho a podnikateľského sektora. Podľa informácií Hany Fábry seminár viedli kolegyne z Občan a demokracia. Súčasťou seminára boli aj workshopy a ľudia z organizácií sa učili prostredníctvom tréningov a navodzovaním modelových situácií čeliť konkrétnym diskriminačným útokom, či už ako obete alebo ako zastupujúci obetí.
Ako uviedla Šarlota Pufflerová zo združenia Občan a demokracia, účastníci seminára mali ambíciu stať sa "aktívnymi hráčmi" na poli odstraňovania diskriminácie. Podobný projekt sa realizuje vo všetkých členských štátoch EÚ a v Turecku. “Našim zámerom bolo dať priestor výmene skúseností a diskusii o tom, ako sa (ne)darí v praxi uplatňovať možnosti, ktoré nám poskytuje antidiskriminačná legislatíva," vysvetlila Pufflerová.