SME
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Výbuchy plynu na Slovensku

Slanec 17. marca (TASR) - Za obcou Slanec v okrese Košice-okolie došlo dnes približne pred 5.45 h v lesnom poraste k výbuchu distribučného plynovodu. ...

Slanec 17. marca (TASR) - Za obcou Slanec v okrese Košice-okolie došlo dnes približne pred 5.45 h v lesnom poraste k výbuchu distribučného plynovodu. Hasičom sa asi o 7.30 h podarilo uhasiť šľahajúce plamene. K zraneniam osôb nedošlo. Dopravu cez obec uzatvorili.

TASR prináša chronológiu niektorých prípadov výbuchov plynu na Slovensku za ostatných desať rokov:

27. júla 1998 - Pre zle vytýčenú trasu zemných prác došlo v Špačinciach v Trnavskom okrese k poškodeniu plynovodu. Nasledoval výbuch, pri ktorom sa zranil 53-ročný bagrista. Škody vyčíslili na vyše 300 tisíc korún.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Skryť Vypnúť reklamu

24. augusta 1998 - V Gabčíkove na Pažitnej ulici sa vlámal 28-ročný miestny obyvateľ cez zadný vchod do rodinného domu 39-ročného muža. Potom v kuchyni a v pivnici odpojil sporák od plynovodu. Zapríčinil tým nahromadenie plynu, čo spôsobilo výbuch a následný požiar domu. Vlamač pritom utrpel popáleniny I. a II. stupňa. Škody na dome odhadli asi na 500 000 korún.

18. októbra 1998 - Výbuch plynu v rodinnom dome na Agátovej ulici vo Veľkých Kapušanoch, okres Michalovce spôsobil škodu majiteľovi Tiborovi D. 500 000 korún. K výbuchu a požiaru došlo v čase, keď si majiteľ v suteréne rodinného domu v práčovni umýval ruky. Pri požiari utrpel Tibor D. popáleniny tváre a predlaktia pravej ruky 2. stupňa. V čase výbuchu a požiaru sa v dome nachádzali tri deti poškodeného. Keďže počas požiaru vybehli na dvor a k ich zraneniu nedošlo. Príčinou požiaru bol únik zemného plynu z plynového kotla PKM 30.

Skryť Vypnúť reklamu

22. júna 1999 - V regulačnej stanici v Dolných Obdokovciach v okrese Nitra nastal výbuch a potom požiar zemného plynu. Príčinou výbuchu plynu spojeného s následným požiarom bola technologická havária na zariadení spomínanej stanice. Z miesta nešťastia nehlásili obete na ľudských životoch, ani zranenia. Výška priamej materiálnej škody bola asi 1,5 milióna Sk.

29. novembra 1999 - Popáleniny nechránených častí tváre a rúk II. stupňa utrpeli dvaja zamestnanci kotolne v Psychiatrickej liečebni Nemocnice s poliklinikou v Michalovciach, kde došlo k výbuchu. Príčinou požiaru bol únik plynu. Škody vyčíslili na 5000 korún.

17. januára 2000 - K výbuchu plynovej regulačnej stanice došlo pri obci Podhájska v okrese Nové Zámky. Odhad škôd dosiahol výšku okolo troch miliónov korún. Pri výbuchu sa nikto nezranil.

Skryť Vypnúť reklamu

31. januára 2000 - S najväčšou pravdepodobnosťou samovraždu chcel spáchať v obci Poniky v okrese Banská Bystrica 46-ročný Stanislav B. Muža našli požiarnici po tom, čo v byte na 2. poschodí došlo k explózii. Zranený ležal na posteli v spálni s popáleninami 1. a 2. stupňa na približne 60 percentách povrchu tela. Byt bol uzamknutý zvnútra, pričom v kúpeľni bola desaťkilogramová fľaša propán-butánu a z nej cez otvorený ventil unikal plyn. Požiarnici za príčinu výbuchu označili nahromadenie plynu v byte a jeho následné vznietenie z doposiaľ nezistených príčin.

2. februára 2000 - Výbuchom a následným požiarom vyústila neodborná manipulácia s plynovým sporákom v bratislavskom byte na Ulici Jozefa Hagaru 11. Ťažko sa zranila jeho 77-ročná majiteľka Helena O. Požiar uhasili susedia, poškodenú odviezla sanitka Rýchlej zdravotnej pomoci. Ako uviedli susedia, starenka bola opustená, duševne chorá žena.

Skryť Vypnúť reklamu

28. marca 2000 - K výbuchu plynu v Banskej Bystrici, časť Nový svet došlo v rodinnom dome 28-ročného majiteľa. Podľa polície o rok mladšia družka majiteľa pri návrate domov videla svojho partnera pohybovať sa blízko sporáka a zacítila zápach plynu. Potom sa už na nič nepamätá. So zraneniami nôh oboch hospitalizovali. Pyrotechnik a chemik ako príčinu explózie stanovili zlé napojenie plynovej bomby.

27. mája 2000 - Pri výbuchu rodinného domu zahynul v obci Jelka pri Galante 39-ročný muž. V dome bývala spolu s obeťou jeho manželka a dve deti, ktoré ho krátko pred výbuchom opustili. Podľa vyjadrení susedov Ľudovít N. pravidelne vo veľkom množstve konzumoval alkohol a vyjadril sa, že "urobí prekvapenie", zrejme teda išlo o samovraždu. Zasahujúci požiarnici ho našli pod ruinami domu. Celkovú škodu odhadli na 2,5 milióna korún.

Skryť Vypnúť reklamu

2. júla 2000 - Dve staršie ženy sa zranili pri požiari, ktorý vznikol na rodinnom dome v obci Malé Raškovce v okrese Michalovce, pričom jedna z nich sa zranila ťažko a jedna ľahko. Príčinou bol výbuch unikajúceho plynu v časti prístavby rodinného domu s následným požiarom, ktorý sa rozšíril na celú prístavbu a prednú časť domu. Škodu vyčíslili na 600 tisíc Sk, uchránené hodnoty na tri milióny Sk.

29. júla 2000 - Dve deti zhoreli v ranných hodinách v chatovej oblasti Veľká Bránica v Žilinskom okrese. V jednej z chát tam trávila dovolenku 27-ročná Zuzana G. s 30-ročným manželom a dvoma deťmi z Kurimian v Levočskom okrese. Požiar nahlásil hubár. Požiarnici po príchode na miesto našli zhorenú chatu a na jej poschodí mŕtveho 5-ročného Marka a jeho 4-ročnú sestru Ivanku. Ich rodičia, ktorí spali na prízemí chaty, sa snažili deti pred požiarom uchrániť, čo sa im nepodarilo. Požiar nastal v dôsledku výbuchu plynu.

Skryť Vypnúť reklamu

13. augusta 2000 - Po uhasení požiaru na ulici A. Bernoláka v Žiline našli požiarnici na posteli zavraždeného invalidného dôchodcu Jána S. (1940) s bodnoreznou ranou na krku. Príčinou požiaru bol únik plynu a následný výbuch, na ktorý upozornili susedia. Slobodný invalidný dôchodca sa rád stretával s mládežou a do Žiliny sa prisťahoval z Bratislavy asi pred piatimi rokmi.

19. novembra 2000 - Šesť zranených ľudí a zdemolovaná letná kuchyňa bol výsledok výbuchu dvojkilogramovej propán-butánovej oceľovej fľaše v obci Sihla blízko Lomu nad Rimavicou, okres Brezno. K výbuchu došlo ráno po tom, ako jeden zo zranených v letnej kuchynke v blízkosti ohrievača vody na pevné palivo manipuloval s prenosným dvojplatničkovým plynovým varičom a došlo pritom k úniku plynu a následnej explózii. Tá zdemolovala i celú kuchynku, čím majiteľovi vznikla škoda asi stotisíc korún.

Skryť Vypnúť reklamu

26. decembra 2000 - K výbuchu a následnému požiaru došlo v rodinnom dome v Horných Kočkovciach v Púchove. Explodovala tam plynová fľaša napojená na kuchynský varič. Škody na rodinnom dome dosiahli výšku 1,2 milióna korún. K zraneniam osôb nedošlo, pretože dcéra majiteľa domu sa v čase výbuchu nachádzala v zadnej časti domu.

2. februára 2001 - Škodu približne milión korún spôsobil Slovenskému plynárenskému priemyslu (SPP), š.p., Bratislava výbuch a následný požiar na zariadení medzinárodného plynovodu III. línie medzi trasovými uzávermi Kamenné Kosihy - Pláštovce vo Veľkokrtíšskom okrese. Oheň zapríčinil i obhorenie pôdy, lesného porastu a pasienkov na ploche asi 100 x 300 metrov. Pri výbuchu a požiari sa žiadna osoba nezranila. Zapríčinil roztrhnutie rúry v dĺžke 28 metrov a vytvoril kráter s rozmermi 38 x 20 x 10 metrov. SPP, š.p., stratil v dôsledku havárie potrubia medzinárodného plynovodu Bratstvo minimálne 1,2 milióna kubíkov plynu.

Skryť Vypnúť reklamu

18. marca 2001 - Za výsledok konkurenčného boja na vranovskom teritóriu označila výbuch nástražného systému na plynovej čerpacej stanici na Herľanskej ulici vo Vranove jej majiteľka Miroslava Miháľová. K zraneniam osôb našťastie nedošlo.

17. júla 2001 - V Ľubotíne, okres Stará Ľubovňa, na prelome dňa zaznel do nočnej tmy hlasitý výbuch. Jeho epicentrum bolo na Jarkovej ulici v dome 52-ročnej majiteľky, kde explodoval plyn, ktorý sa v kotolni nazhromaždil únikom z propán-butánovej fľaše. Havária sa našťastie obišla bez zranení, avšak zostala po nej značne narušená statika domu. Škodu odhadli na 1,5 milióna korún.

5. januára 2002 - K výbuchu na prívodnom plynovom potrubí k vysokej peci a následnému požiaru došlo v košickej spoločnosti U.S. Steel. Táto mimoriadna udalosť sa obišla bez strát na životoch.

Skryť Vypnúť reklamu

5. mája 2002 - Popáleniny rôzneho stupňa utrpeli dvaja starší manželia pri výbuchu propán-butánovej fľaše v rekreačnom dome v Dolných Hámroch v okrese Žarnovica. Propán-bután používali v sporáku v staršom dome, prerobenom na rekreačné účely. Výbuchom plynu vznikol požiar, ktorý spôsobil na dome rozsiahlu škodu. Oboch manželov museli hospitalizovať.

11. októbra 2002 - V objekte Slovenského plynárenského podniku, a.s., Bratislava, Slovtranzgaz vo Veľkých Kapušanoch došlo k výbuchu zemného plynu. Škoda na majetku a zariadení predstavuje asi osem miliónov korún. Požiar, ktorý vypukol v dôsledku výbuchu, zdemoloval budovu náhradného zdroja elektrickej energie a poškodil firemné motorové vozidlo Škoda Octavia. Šetrením sa zistilo, že v uvedenom objekte došlo k poklesu napätia, v dôsledku čoho boli automaticky naštartované náhradné zdroje elektrickej energie. Na náhradnom zdroji nastala technická porucha elektronickej jednotky. Chybu sa nepodarilo odstrániť ani z velína riadiaceho pracoviska. Do ovzdušia neunikli žiadne toxické látky a nedošlo ani k zraneniu osôb.

Skryť Vypnúť reklamu

14. októbra 2002 - Príčinou explózie propán-butánu v Martine-Priekope bolo prehriatie prečerpávacieho zariadenia. K výbuchu došlo pri železničnej stanici v Priekope pri prečerpávaní plynu z vagóna do nákladného motorového vozidla. Pri nešťastí sa ťažko zranil vodič nákladného vozidla. Nahromadený plyn sa podľa výsledkov vyšetrovania nachádzal priamo v čerpadle a jeho manipulácia spôsobila výbuch. Zhorelo nákladné auto, obhorel vozeň a okolie explózie. Škoda bola asi päť miliónov korún.

4. januára 2003 - Suterén rodinného domu a plynovú kotolňu zachraňovali dva dni hasiči v Košickom kraji. Plamene spôsobili majiteľovi škodu za 50 000 korún, uchránené hodnoty sa priblížili k miliónu korún.

7. januára 2003 - Popáleniny druhého a tretieho stupňa utrpel 31-ročný obyvateľ obce Rakovec nad Ondavou v Michalovskom okrese. K zraneniam došlo po výbuchu plynu z neodborne namontovaného plynového horáka.

Skryť Vypnúť reklamu

7. januára 2003 - Popáleninami na 80 percentách tela doplatil František K. na výbuch plynu vo svojom dome v Solivare, miestnej časti Prešova.

19. februára 2003 - Mohutný výbuch otriasol ráno centrom Galanty. V byte na Hlavnej ulici vybuchol plyn. V dôsledku explózie sa poškodili budovy v širokom okolí vrátane budovy polície. Zranilo sa viacero osôb.

13. októbra 2003 - Výbuch plynu spôsobil požiar bytu na ulici Staré záhrady v Bratislave. Počas explózie, ktorá vytrhla okno i s rámom sa v byte na treťom poschodí nachádzali iba domáci miláčikovia - pes a mačka. Včasný zásah hasičov obom chlpáčom zachránil život.

31. októbra 2003 - V priestoroch bývalej reštaurácie na sídlisku Rúbanisko v Lučenci používanej ako plnička vína unikol zemný plyn a explodoval. Pri výbuchu sa nikto nezranil a škodu na zariadení zatiaľ nevyčíslili.

Skryť Vypnúť reklamu

5. januára 2004 - Majiteľka rodinného domu a jej nevesta zostali po silnom výbuchu uväznené v ruinách poschodového rodinného domu, ktorý sa na ne zosypal v Hlbokom v okrese Senica. Mladšiu zo žien sa hasičom podarilo vytiahnuť krátko po príchode na miesto s ľahkými zraneniami, vážnejšie zranenú svokru vyslobodzovali viac ako dve hodiny. V dome s najväčšou pravdepodobnosťou vybuchol unikajúci plyn.

6. februára 2004 - Požiar prízemných obytných buniek vypukol v Batizovciach v okrese Poprad. Na likvidácii sa podieľalo 23 hasičov z piatich jednotiek. Požiar spôsobil pravdepodobne unikajúci plyn, ktorý sa nahromadil v jednej z miestností.

23. apríla 2004 - Pravdepodobne manipulácia s propán-butánovými fľašami spôsobila v obci Tureň výbuch v garáži pod obytnou časťou rodinného domu, pri ktorej sa zranil 24-ročný Róbert. Muž utrpel rozsiahle popáleniny, ktoré mu spôsobil následný požiar. O rok mladší Eugen, ktorý sa nachádzal asi 5 metrov od domu, utrpel ľahké zranenia. Na dome vznikla škoda približne 20 000 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

6. augusta 2004 - Dve obete a troch ťažko zranených má na svedomí výbuch propán-butánovej plynovej bomby v chatke v rekreačnej oblasti Tajov neďaleko Banskej Bystrice.

1. novembra 2004 - Výbuch plynu vážne poškodil murovaný rodinný dom na Hronskej ulici v Polomke v okrese Brezno. Tlak na ňom vyrazil sklo na oknách a spôsobil popraskanie múrov. V čase výbuchu sa v dome nachádzali štyria dospelí ľudia a dve deti. K ich zraneniu nedošlo.

8. novembra 2004 - Rodinný dom vybuchol vo Visolajoch v okrese Púchov. Podľa hasičov došlo k úniku plynu. Zranenia utrpel majiteľ, ktorý bol v dome sám.

14. novembra 2004 - Tragicky sa skončilo neodborné manipulovanie s plynovými tlakovými nádobami v rodinnom dome vo Farnej v Levickom okrese. Syn majiteľa domu (33) upravoval v kúpeľni kovové držiaky, keď došlo k výbuchu 33-kilogramovej fľaše s propán-butánom. Muž zahynul na mieste výbuchu, zranenia utrpel aj jeho štvorročný syn, ktorý bol v tom čase v kuchyni.

Skryť Vypnúť reklamu

23. novembra 2004 - Technickú chybu na plynových kachliach určili policajní experti za príčinu mohutného výbuchu, ktorý zničil v Trnave - Modranke rodinný dom. Jeho 55-ročný majiteľ utrpel pri výbuchu a následnom požiari popáleniny tretieho stupňa a previezli ho do jednej z bratislavských nemocníc.

20. januára 2005 - Výbuch zemného plynu v kuchyni rodinného domu, ku ktorému došlo v Spišskom Štvrtku v okrese Levoča, si vyžiadal prvú obeť. Starý 81-ročný muž, ktorý pri výbuchu utrpel popáleniny tretieho stupňa, na druhý deň v skorých ranných hodinách v levočskej nemocnici zomrel. Výbuch plynu si vyžiadal zranenia troch osôb.

10. septembra 2005 - Nahromadený zemný plyn vybuchol v staršom rodinnom dome na ulici Horný Šianec v Trenčíne. Dôchodkyňa, ktorá v dome žije s manželom, utrpela vážne popáleniny na rukách, hlave a krku. V dome unikal plyn v noci a nachádzal sa vo všetkých miestnostiach. Žena chcela ráno v kuchyni zapáliť starý sporák, vzápätí došlo k výbuchu a požiaru. Manželia mali šťastie, že si nechali v noci otvorené okno v spálni. Unikajúci plyn ich mohol udusiť alebo by väčšia koncentrácia v miestnostiach viedla k ničivejšej explózii. Škodu na dome predbežne odhadli na stotisíc korún.

Skryť Vypnúť reklamu

6. novembra 2005 - Výbuch v regulačnej stanici plynu zobudil ráno obyvateľov obce Mokrý Háj v okrese Senica. Iba sto metrov od posledného bytového domu horelo zariadenie Slovenského plynárenského podniku. Pri požiari sa nikto nezranil.

7. januára 2006 - V dvojizbovom byte na prvom poschodí v bloku Úsvit na sídlisku Juh v Poprade vybuchol plyn a priestory následne zachvátil požiar. Pri nešťastí prišiel o život majiteľ bytu.

10. januára 2006 - Prasknuté vysokotlakové plynové potrubie poškodilo niekoľko áut zaparkovaných na Starej Vajnorskej v Bratislave. K zraneniu osôb nedošlo. Výbuch potrubia, ktoré bolo zakopané v zemi, vyhadzoval kamene a zeminu do výšky desiatich metrov. Kamene poškodili 40 áut v okruhu 80 metrov. Majiteľ blízkeho autobazáru, kde stáli poškodené autá, odhadol škodu na vozidlách na 13 až 15 miliónov korún, pretože padajúce trosky porozbíjali sklá a zničili karosérie.

31. marca 2006 - Škodu asi 210 tisíc korún spôsobil požiar v rodinnom dome na Fiľakovskej ceste v Lučenci, ktorý vznikol následkom výbuchu unikajúceho plynu. Jeho vyše 80-ročný majiteľ utrpel popáleniny na viacerých častiach tela. Plynové kachle v spálni domu boli príčinou explózie a následného požiaru.

2. februára 2007 - V Krompachoch v okrese Spišská Nová Ves došlo k výbuchu v rodinnom dome, ktorý sa zrútil a začal horieť. Pravdepodobnou príčinou výbuchu bol unikajúci plyn. O život prišla 33-ročná matka a päťročná sestra Lenka. Zranený syn Jakubko akoby zázrakom prežil. Dve rodiny prišli o strechu nad hlavou, zranilo sa aj ďalších 11 ľudí.

2. júla 2007 - Pravdepodobne výbuch plynu zdemoloval rodinný dom v Martine. Jeho majiteľ bol v šoku. Našli ho v budove pri hlavnom uzávere plynu.

24. septembra 2007 - Tlaková nádoba s propán-butánom vybuchla v kuchyni rodinného domu v Matysovej v okrese Stará Ľubovňa. Manipulovali s ňou dve ženy, 80-ročná matka a jej 61-ročná dcéra, ktoré utrpeli popáleniny prvého a druhého stupňa na tvári, rukách a krku. Tlaková vlna pri explózii nedostatočne utesnenej plynovej fľaše vyrazila dvere.

22. októbra 2007 - V Bratislave na Prievozskej ulici číslo 13, v blízkosti križovatky s Miletičovou ulicou vybuchol v byte plyn. Jedna žena utrpela popáleniny, tlaková vlna vyrazila niekoľko okien na dome. Ako ďalej konštatovali obyvatelia domu, k výbuchu došlo asi v kuchyni, kde si žena varila kávu. Výbuch vyhodil priečku v byte.

9. novembra 2007 - Požiar vznikol v rodinnom dome v Ilave - Klobušiciach na Zámockej ulici po výbuchu plynu. Jedna osoba sa pri výbuchu zranila. Príčinou výbuchu plynu v rodinnom dome bola pravdepodobne technická chyba na plynovom zariadení domu.

(Dokumentačná redakcia) vs

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Päť chýb pri zateplení strechy
 2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 3. Vitajte v postapokalyptickom svete
 4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 5. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 7. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 9. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 10. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 2. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 3. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 6. Úprava osobného motorového vozidla
 7. Important information for Brazilians living in Slovakia
 8. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 9. Vitajte v postapokalyptickom svete
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 17 695
 2. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 15 514
 3. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 13 932
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 713
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 916
 6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 213
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 073
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 618
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 518
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 354
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus na Slovensku: Plošné testovanie bude, od soboty platí zákaz vychádzania (minúta po minúte)

Celkový počet nakazených na Slovensku dosiahol číslo 35 330. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 115 obetí.

Igor Matovič hovorí o nových opatreniach.

Od soboty platí zákaz vychádzania, zatvoria sa skoro všetky školy (prehľad)

Ústredný krízový štáb schválil zákaz vychádzania.

Premiér Matovič hovorí o nových opatreniach.
Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Matovič nás musí presvedčiť, že vie čo robí

Dnes si už nikto izolovane nevytvorí svoj ostrov bezpečia. Buďme zodpovední.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME
Dušana Kováčika zadržali aj obvinili.

Neprehliadnite tiež

Ilustračný záber tréningu mládeže v Aréne sršňov.

Mesto Prešov chce predať dom v Soľnej Bani. Priamo jeho nájomcom

Krajňák nesúhlasí s takýmto zbavovaním sa majetku.

Soľná Baňa. Vľavo dom ešte vo vlastníctve mesta, vpravo pamiatka koniareň.
Polyfunkčný objekt, za ktorým je obytný súbor Park Anička.

O sprísňovaní opatrení na hraniciach sa bude rozhodovať v pondelok

Opatrenia sa zatiaľ nemenia ani na hraniciach s Českou republikou.

Minister vnútra Roman Mikulec.