Brezno 18. marca (TASR) - Približne 58 miliónov korún chce získať z eurofondov na rekonštrukciu Základnej školy na Pionierskej ulici mesto Brezno, ktoré je jej zriaďovateľom. Projekt, za ktorý zaplatilo takmer 1,3 milióna korún, už zaevidovalo na Ministerstve výstavby a regionálneho rozvoja SR. V prípade úspechu sa mesto bude na spolufinancovaní akcie podieľať piatimi percentami zo všetkých nákladov.
"Projekt uvažuje so zateplením objektov a výmenou starých okien. Tiež s rekonštrukciou jedálne a oplotením celého areálu. V škole by sme okrem iného mali náradím zariadiť gymnastickú telocvičňu a kompletne vybaviť tri interaktívne učebne," uviedol pre TASR vedúci odboru rozvoja mesta, stavebného poriadku a životného prostredia Mestského úradu v Brezne Ján Gréner.
Dodal, že potrebná dokumentácia je pripravená tak, aby úspešne prešla výberovým konaním. O financovanie rekonštrukcie školy z eurofondov, ktorú navštevuje vyše 830 žiakov, sa mesto uchádzalo už v roku 2004. Neúspešne, pretože vtedy ešte neboli vysporiadané vlastnícke vzťahy s majiteľmi pozemkov, na ktorých sa areál školy nachádza. Tento nedostatok je už odstránený a vlastníkom pozemkov je už mesto. Vtedy za projektovú dokumentáciu zaplatilo asi milión korún, teraz za jeho úpravu ďalších takmer 300 tisíc korún, dodal Gréner.