Nad konaním premiéra, ktorý neprijal demisiu ministra financií Jána Počiatka, vyslovilo KDH veľké sklamanie. Fico tak podľa Brocku dokázal, že podlieha tlaku lobistov a finančných skupín, ktoré stoja za stranou Smer-SD. "Keď J&T povedalo, že si želá, aby Počiatek zostal ministrom, predseda vlády im vyhovel," konštatoval podpredseda KDH. "Robert Fico je slabý premiér, a týmto ukázal, kto v tejto krajine skutočne vládne," spresnil.
Prepojenie Počiatka na finančné skupiny je škandálom a dostatočným dôvodom na jeho odvolanie, myslí si Brocka. Ak minister nechce strácať kredit, mal by odstúpiť sám. V stredu bude Počiatek čeliť v NR SR opozičnému návrhu na vyslovenie nedôvery.
"Obchody, ktoré sa zrealizovali v tých hodinách po 28. máji, tak boli rádovo vo výške 1,2 miliardy dolárov, podrobnú informáciu o tom, koľko konkrétne, s akými sumami obchodovali J&T, sa dozvieme zo správy Národnej banky Slovenska," spresnil Brocka. Napriek tomu, že premiér si myslí, že štát týmto obchodovaním neutrpel škodu, utrpeli iní účastníci obchodov na devízovom trhu, ktorí toľko nezarobili, dodal podpredseda KDH.
Opozícia Počiatka podozrieva z úniku informácií o zmene centrálnej parity koruny a eura. Utvrdzuje ich v tom ministrovo stretnutie so skupinou J&T na ich jachte v Monaku počas Veľkej ceny formuly 1 niekoľko dní pred zmenou oficiálneho kurzu. Podpredseda SDKÚ-DS Ivan Mikloš v tejto súvislosti upozornil na obchody na devízovom trhu, na transakciách zarobila skupina podľa Mikloša niekoľko stoviek miliónov korún. Počiatek ani Fico únik informácií nepripúšťajú. Manažéri J&T tvrdia, že pri nákupe korún vychádzali z tvrdení predsedu vlády a guvernéra NBS Ivana Šramka.
Fico v pondelok 23. júna neprijal Počiatkom ponúknutú demisiu, nevidí na to dôvod. To, že minister ponúkol funkciu, považuje premiér za podstatne zrelší akt ako je návšteva jachty finančnej skupiny J&T v Monaku.