SME

Dzurinda: Micheľ by mal vrátiť mandát

Absentér Micheľ veľa porozumenia nenachádza. Kolegovia chcú, aby odišiel, a predseda parlamentu si ho zavolá na koberček.

BRATISLAVA. Absencia na viac ako troch štvrtinách tohtoročných hlasovaní, večné ospravedlnenia, nový džob v dvetisíc kilometrov vzdialenom ukrajinskom Donecku. To sú veci, ktoré začínajú niektorým poslancom prekážať na bývalom futbalovom rozhodcovi Ľubošovi Micheľovi. Ten bol ešte v júli poslancom za SDKÚ. Teraz ho predseda Mikuláš Dzurinda vyzýva, aby sa nad sebou zamyslel a odkráčal z parlamentu naspäť k futbalu. „Ak si zachoval ešte zvyšky cti, mal by mandát rýchlo vrátiť,“ odkázal Micheľovi Dzurinda.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Rozhodca, ktorý sa po prekvapivom ukončení kariéry stal šéfom medzinárodného oddelenia klubu Šachťor Doneck, je naďalej radovým členom SDKÚ v Prešovskom kraji. Podľa krajského šéfa Štefana Kužmu ho zo strany nevyhodia. Počíta, že preukaz SDKÚ vráti sám.

Micheľ je momentálne na Ukrajine, má vypnutý mobil a neodpovedá na e­maily ani svojmu asistentovi. Denníku Plus 1 deň povedal, že s prácou v Donecku počíta na tri týždne v mesiaci.

Podľa hovorcu šéfa parlamentu Pavla Pašku je Micheľ na celý týždeň ospravedlnený pre chorobu. „Predseda parlamemtu túto situáciu vníma ako nezvyčajnú, a preto by sa veľmi rád s pánom Micheľom stretol, aby vedel, ako túto situáciu riešiť,“ povedal o absenciách. Pokiaľ Paška neuzná ospravedlnenky, mohol by Micheľovi krátiť plat. Odchod Micheľa do Donecka mnohých prekvapil. Poslancov preto zaujíma aj pozadie klubu, ktorý ho platí. Prezidentom Šachťora je totiž ukrajinský miliardár a bývalý boxer tatárskeho pôvodu Rinat Achmetov. Ide o jedného z najbohatších ľudí v Európe.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa analytika SFPA Alexandra Dulebu je to muž z obrovským vplyvom na ukrajinské hospodárstvo aj politiku. „Je to neformálny líder celej skupiny, ktorá sa nazýva donecká.“ Podľa Dulebu má zásadný vplyv na stranu bývalého premiéra Viktora Janukovyča. Ten nepatrí medzi prozápadných politikov.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 964
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 494
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 5 344
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 576
  5. Plátené tašky a opakované použitie 3 867
  6. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 3 304
  7. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 2 998
  8. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 2 755
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Dávid Hancko (vľavo), Giorgos Vagiannidis a brankár Christos Mandas počas prípravného zápasu Grécko - Slovensko.

Druhý polčas sa mi nepáčil, musíme na tom popracovať, zhodnotil tréner Slovenska.


a 1 ďalší
Carlos Alcaraz a Jannik Sinner na Roland Garros 2025.

Obaja sú skvelí pre tenis. Ich rivalita je niečo, čo náš šport skutočne potrebuje, hovorí Novak Djokovič.


Michaela Churavá
Harry Kane (vpravo) strieľa gól v zápase Andorra - Anglicko v kvalifikácii MS vo futbale 2026.

Bod za remízu si pripísala Malta.


TASR
Christian Eriksen (vpravo) a Ethan Galbraith v prípravnom zápase Dánsko - Severné Írsko.

Rozhodujúci gól strelil Eriksen.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu