SME

K odvolaniu Slovenského rozhlasu by sa mal vyjadriť Lawyer Partners

Slovenský rozhlas (SRo) podal odvolanie voči rozhodnutiu Okresného súdu (OS) Bratislava I. Ten rozhodol, že zmluvy medzi ...

BRATISLAVA. Slovenský rozhlas (SRo) podal odvolanie voči rozhodnutiu Okresného súdu (OS) Bratislava I. Ten rozhodol, že zmluvy medzi SRo a spoločnosťou Lawyer Partners (LP), ktorá vymáhala pohľadávky koncesionárskych poplatkov, sú platné. Dôvodom odvolania je údajne nesprávne právne posúdenie veci v rozsudku OS.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Odvolanie navrhovateľa bolo na Okresný súd Bratislava I. doručené dňa 6. novembra. Súd zaslal výzvu odporcovi, aby sa v lehote 15 dní vyjadril k podanému odvolaniu. Súd až potom môže predložiť vec odvolaciemu súdu - Krajskému súdu v Bratislave," povedal dnes pre TASR hovorca Krajského súdu (KS) Pavol Adamčiak.

SkryťVypnúť reklamu

Slovenský rozhlas teda podal voči rozhodnutiu odvolanie v zákonnej lehote. Pre TASR to vo štvrtok 6. novembra uviedla Alexandra Štullerová-Koreňová z oddelenia pre styk s verejnosťou SRo.

Okresný súd Bratislava I zamietol 20. októbra žalobu SRo o určenie neplatnosti zmluvy. Žalobu podala terajšia riaditeľka SRo Miloslava Zemková, podľa ktorej bolo uzatvorenie zmluvy s LP z júla 2005 protizákonné.

Súd sa zaoberal týmto prípadom 13. októbra. Vtedy vypovedali ako svedkovia ekonomická exriaditeľka SRo Hilda Gajdošová, bývalý generálny riaditeľ SRo Jaroslav Rezník a dvaja vedúci technickí pracovníci, ktorí boli zodpovední za vyhotovenie zoznamov pohľadávok.

Prvé pojednávanie v tomto spore sa uskutočnilo 18. júna. O odstúpení od zmluvy so spoločnosťou LP, ktorá vymáhala pohľadávky koncesionárskych poplatkov, rozhodla riaditeľka Zemková v októbri 2006. Následne napadla platnosť zmluvy aj na súde.

SkryťVypnúť reklamu

Spoločnosť LP so zrušením zmluvy nesúhlasila. SRo prišiel s návrhom v čase, keď na súdoch bolo zažalovaných 76.000 pohľadávok. LP mala s týmito konaniami náklady vo výške približne 500 miliónov Sk (16,6 milióna eur). V prípade zrušenia zmluvy by spoločnosť žiadala ich náhradu. Slovenský rozhlas mal podľa zmluvy dostať od LP za odstúpenie približne 250.000 pohľadávok okolo 90 miliónov Sk (2.987.452 eur).

Ústavný súd (ÚS) SR 14. októbra rozhodol, že okresné súdy neprijatím elektronických podaní spoločnosti LP porušili jej právo na súdnu ochranu. Súdy v Ružomberku, Vranove nad Topľou, Nitre, Banskej Bystrici, Trenčíne, Trnave a Prievidzi sa budú musieť podaniami zaoberať opätovne, pričom právne účinky podaní zostanú zachované s účinnosťou ku dňu ich pôvodného podania.

SkryťVypnúť reklamu

O deň neskôr (15.10.) prišlo na ÚS SR ďalších 6938 podaní od spoločnosti LP na prieťahy v súdnom konaní. Len v tomto roku prijal ÚS od LP 23.766 sťažností.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Spoločnosť sa dištancuje od falošnej investície
  2. Potrebujete vypnúť, ale letná dovolenka je ešte v nedohľadne?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  1. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  2. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  3. Spoločnosť sa dištancuje od falošnej investície
  4. Potrebujete vypnúť, ale letná dovolenka je ešte v nedohľadne?
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL
  7. V Polkanovej zasadili dobrovoľníci les budúcnosti
  8. Drevo v lese nie je dôkaz viny:Inšpekcia dala LESOM SR za pravdu
  1. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 11 300
  2. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 5 746
  3. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 5 212
  4. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 605
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 2 391
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 149
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 1 771
  8. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 1 534
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Premiér Robert Fico a splnomocnenec vlády pre prešetrenie pandémie Covid-19 Peter Kotlár.

Vitajte pri novom formáte predsedu vlády.


47
Peter Schutz

Fico hrá o udržanie vlastného voliča, ktorý je kľúčom k víťazstvu.


30
Tigran Barseghjan a Martin Mikovič.

Barseghyan ma dojal, tvrdí Mikovič.


6
Slavomír Molnár

Lepšie sadzby si treba s bankou vyjednať.


113

Neprehliadnite tiež

Juraj Šeliga

Šeliga ponúkol Zurianovi dokumenty, týkajúce sa prípadu.


SITA

Správa národného parku hovorí o arogancii a bezohľadnosti.


TASR
Magdalena Adamus

V krajinách, kde sú sterotypy silnejšie, matky zarábajú ešte menej.


Ilustračné foto.

Do akcie bolo zapojených 27 policajtov.


SITA

Sportnet

Juraj Slafkovský vo 4. zápase 1. kola play-off NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals.

Slafkovského gól tímu nepomohol.


Martin Turčin
Zľava Jakub Ferenc (Košice) a Sahir Gill (Nitra) v šiestom zápase finále play-off Tipos extraligy HK Nitra - HC Košice.

Víťazný gól strelil v 59. minúte Jaedon Descheneau. Práve jeho zásah priniesol nešťastný incident na tribúnach.


SITA
Tréner Interu Miláno Simone Inzaghi.

Futbalisti SSC Neapol majú na čele tabuľky trojbodový náskok.


TASR
Minúta ticha na pamiatku zosnulého pápeža Františka.

(Ne)tradičné zhrnutie kola futbalovej Niké ligy.


Richard Hanzlík
SkryťZatvoriť reklamu