SME

Ruských turistov príde tohto roku menej

Túto zimu príde do Vysokých Tatier výrazne menej ruských turistov ako po minulé roky.

POPRAD. Podľa riaditeľa Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry Petra Chudého je to s najväčšou pravdepodobnosťou reakcia na nedostatočnú pripravenosť stredísk v predchádzajúcich sezónach, najmä v Smokovcoch a Tatranskej Lomnici, na hlavný produkt zimnej sezóny, ktorým je lyžovanie. "Zachytili sme v minulom roku v týchto dvoch strediskách kritiku od týchto hostí, že hlavný produkt, ktorým je lyžovačka, nebola 100 % garantovaná,“ uviedol Chudý. Tatranské lanové dráhy, ktoré pripravujú spustenie technického zasnežovania a novej zjazdovky v Tatranskej Lomnici, budú musieť podľa Chudého znovu zabojovať aj o ruských hostí. Najlepší spôsob boja je podľa neho prezentácia dobrých služieb. "Táto zima je pre nás rozhodujúca aj z pohľadu ďalších marketingových aktivít, pretože chceme ukázať návštevníkom, že Tatry sa na zimu pripravili aj tým, že dokážu garantovať sneh od začiatku do konca zimnej sezóny,“ povedal Chudý.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Ruskí hostia sa z Vysokých Tatier úplne nevytratia. Zatiaľ sú potvrdené pobyty ruských turistov počas Vianoc, nášho a pravoslávneho Nového roka. Výpadok ruských turistov sa prejaví až po sviatkoch. Ešte v minulom roku pristávalo na popradskom letisku v zimnej sezóne týždenne jedno lietadlo s ruskými hosťami. V uplynulých rokoch priletelo do Vysokých Tatier počas zimy približne 3 000 turistov. "To, že ich nepríde možno plný počet, nie je až taká vážna trauma, pretože rozhodujúci počet skupiny, ktorej my hovoríme ruskí hovoriaci hostia, je predovšetkým z Ukrajiny, odkiaľ ich tu chodilo asi 9 000,“ povedal Chudý. Podľa doterajších informácií by turisti z Ukrajiny mali do Vysokých Tatier prísť aj tento rok. Charterové lety z ukrajinského Kyjeva by mali na popradské letisko lietať až do konca marca. Počas zimy budú na popradskom letisku pristávať aj lietadlá s turistami z estónskeho Tallinu.

Lyžovanie

Súvisiace témy: Zima
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  8. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  1. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  2. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  3. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  4. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  5. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  6. Kam smerujú peniaze bohatých?
  7. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 15 706
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 6 474
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 081
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 4 146
  5. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas? 2 600
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 463
  7. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody 2 326
  8. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 2 271
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Na snímke vľavo hore asistent trénera Róbert Petrovický, uprostred asistent trénera Ján Pardavý a vpravo hore tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Országh spolu s hráčmi počas zápasu A-

Pozrite si program na dnes na MS v hokeji 2025. Aké výsledky prinesie utorok, 20. máj?


Slovenskí hokejisti po prehre v zápase Slovensko - Lotyšsko v skupine A na MS v hokeji 2025.

Jediné dva tímy, ktoré Slovensko zdolalo na MS v hokeji 2025, hrali v priamom súboji o udržanie sa medzi elitou.


Stanislav Benčat
Juraj Pekarčík v drese Monctonu Wildcats.

Mladý útočník sa stal šampiónom v Kanade.


Yasin Ayari oslavuje gól do siete Liverpoolu.

O víťazstve domácich rozhodol v 85. minúte Jack Hinshelwood.


SkryťZatvoriť reklamu