BRATISLAVA. "Neviem, kedy to použijem, či to použijem, v akom rozsahu to použijem," povedal po dnešnom rokovaní Koaličnej rady.
Pripomenul, že stále čaká a kontaktuje aj cez médiá, aj cez rokovanie Národnej rady (NR) SR, prokuratúru a žiada, aby boli stíhaní podielnici, ktorí mali zisk z trestnej činnosti. "Prokuratúra zatiaľ stíhať ide a postúpila na stíhanie tam, kde boli porušené daňové zákony. Daňový úrad v Banskej Bystrici dostal pomerne rozsiahly spis Generálnej prokuratúry, ktorý sa začína realizovať," uviedol bývalý trojnásobný premiér.
Prekáža mu však, že voči tým, ktorí mali podiel na trestnom čine podvodu a mali z krachu nebankoviek majetkový prospech, sa vôbec nekoná. "V tom je ešte medzera. Sú tam známe mená, aj veľké firmy," zopakoval.
Mečiar už skôr uviedol, že politické strany bývalých vlád Mikuláša Dzurindu mali profitovať z činnosti nebankových subjektov aj prostredníctvom vkladov. "Myslím aj na vklady. Odpoveď je áno," povedal pre TASR predseda ĽS-HZDS. Naznačil, že peniaze do nebankových subjektov vkladali aj finančné skupiny. "Z terajších žralokov, nie je tam nikto? To je otázka, z ktorej cítite polovicu odpovede," konštatoval.
Zakódované CD odovzdal líder ĽS-HZDS ešte v roku 2004 Generálnej prokuratúre SR, o jeho rozšifrovanie sa vlani postarala Slovenská informačná služba. Šéf prokuratúry šifru Mečiarovi nedal, ten v súčasnosti tvrdí, že ju už pozná. Podľa generálneho prokurátora Dobroslava Trnku je zoznam na CD na 99 percent pravý, najvyšší vklad mal byť okolo 700 miliónov Sk (23 miliónov eur).