Parlamentná noc minútu po minúte: Paška ruší imunitu, Tomanová lúšti sudoku

MINÚTU PO MINÚTE. Online záznam rokovania parlamentu v noci z druhého na tretieho decembra, kedy sa opozícia pokúsila odvolať ministra financií Jána Počiatka.

(Zdroj: SME – VLADIMÍR ŠIMÍČEK)

Online záznam rokovania parlamentu v noci z druhého na tretieho decembra, kedy sa opozícia pokúsila odvolať ministra financií Jána Počiatka. Od redaktorky SME Moniky Tódovej

Mimoriadna schôdza minútu po minúte

0.28 Parlament ministra Počiatka neodvolal. Na hlasovaní bol aj samotný premiér Fico. Za hlasovalo 53 poslancov, proti 60, zdržal sa 1 a 1 nehlasoval. Na vyslovenie nedôvery je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých poslancov, najmenej 76 poslancov. Na záver si poslanci vládnej koalície zatlieskali.

0.15 O niekoľko minút sa bude hlasovať, podpredsedníčka Belousová vyhlásila päťminútovú prestávku. Premiér Fico nebol okrem svojho vystúpenia v sále ani raz.

0.11 Poslanec Burian zo Smeru ako spravodajca k návrhu hovorí, že všetci by mali počkať na vyjadrenie generálnej prokuratúry, ktorá dá jasné stanovisko k celému problému.

0.03 Mikloš pripomína Ficovi jeho slová, že má finančné skupiny rád ako koza nôž. Táto kauza podľa neho dokazuje, že ten nôže má Fico pod krkom.

23.55 Rozprava k Počiatkovmu odvolaniu skončila. Poslankyňa Sabolová sa spýtala, či sa niečo udialo, že máme novú predsedníčku vlády. Narážala na to, že ministerka Tomanová sedí v kresle premiéra Fica. Posledné slovo má znovu Ivan Mikloš.

23.41 Paška hovorí Dzurindovi, že preňho nikdy dva a dva nebolo päť. Predseda parlamentu zvyšuje hlas a pýta sa Pada, Mikloša a Dzurindu, či majú čisté svedomie.

23.39 Počas debaty "vzrastala miera rektoskopie", informoval predseda parlamentu Pavol Paška. Poznámka bola zrejme adresovaná opozičným poslancom. Rektoskopia je optické vyšetrenie konečníka.

23.38 Paška vyhlasuje, že bude trvať na zrušení imunity pre poslancov, aby si už nemohli tak vulgárne nadávať do zlodejov.

23.32 O možnosť vystúpiť v rozprave požiadal predseda parlamentu Pavol Paška. Nechce sa vyjadrovať k samotnému meritu veci. "Tento parlament zažil množstvo legitímnych návrhov na odvolanie ministra. Je to sväté právo, ktoré patrí k parlamentnej demokracii. Po tom, ako som prežil tento večer ma mrzí, že toto odvolávanie bezpochyby vojde do histórie slovenského parlamentarizmu." Pašku mrzí ako opozícia zneužila ústavu a chcela manipulovať so zákonom o rokovacom poriadku.

23.25 "Čím to je, že vláda vždy, keď si má vybrať medzi obyčajnými ľuďmi a finančnými skupinami, tak si vždy vyberie finančné skupiny?" pýta sa poslanec KDH Daniel Lipšic. "Pán minister Kaliňák, prečo sa v tejto kauze tak angažujete?" spýtal sa neprítomného Kaliňáka.

23.24 Skončil prejav Roberta Kaliňáka, minister nečakal na reakcie a rýchlo odišiel.

23.16 Neviem, ako vám to mám povedať, ale neviditeľný poslanec sa nestane viditeľným tým, že bude kričať, hovorí Kaliňák opozícii, ktorá dáva najavo nahlas svoj nesúhlas.

23.15 Kaliňák sám seba prirovnal k hasičom a Mikloša k pyromanovi. Mikloš podľa neho založil požiar, neuhasil ho, keď bol malý a odovzdal nasledovníkom obrovský požiar. Koaliční poslanci mu horlivo tlieskajú.

23.13 Do rozpravy sa prihlásil minister vnútra Robert Kaliňák. "Pekný večer prajem, pre nás slušných ľudí nie je bežné, že sa na jednom mieste stretávame s takým počtom luhárom," povedal opozícii.

23.10 Galbavý hovorí, že štát čaká podobná kauza ako Tipos so študiom Beta. Ministerka Tomanová lúšti sudoku.

23.04 Koaličných poslancov pribúda, blíži sa záverečné hlasovanie.

23.03 Tomáš Galbavý ako posledný prihlásený do rozpravy vyzýva Počiatka, aby sa pozrel na svoje hodinky a odhadol, koľko času mu ešte zostáva. Galbavý už v minulosti vyzval Počiatka, aby sa pozrel na hodinky, lebo chcel vidieť, koľko stoja hodinky za milión korún. Teraz Galbavý hovorí, že ako správny ľavičiar nosí Počiatek hodinky na ľavej ruke. Na ľavej ruke sa nosia hodinky bežne, má ich na nej teraz aj Ivan Mikloš.

23.01 Poslankyňa Vášáryová dolúštila sudoku, poslanec Galis sa už dlhší čas pohráva s eurobalíčkom.

22.54 Minister Počiatek už je v rokovacej sále.

22.52 Do sály vošla doteraz neprítomná poslankyňa HZDS Katarína Tóthová. Počíta na svetelnej tabuli, koľko poslancov ešte vystúpi a pohľadom na hodinky odhaduje ako dlho ešte bude schôdza trvať. V ruke drží knihu epigramov a aforizmov od Jozefa Sitka: Dobro nenaučíš.

22.42 "Skúste zdôvodniť... nemá kto... ale nevadí..." povzdychne si šéf poslaneckého klubu SDKÚ Janiš počas svojho prejavu. Po ňom vystúpia ešte poslanci Pado, Miššík a Galbavý. Počiatek stále nie je v sále.

22.40 Poslankyňa HZDS Beáta Sániová číta SME, stranu zahraničného spravodajstva.

22.31 Rozpráva poslanec Kužma z SDKÚ. Jeden poslanec sa ho vraj nedávno opýtal, či vie, čo bolo na počiatku. Vraj slovo a na konci 500 miliónov na účtoch Ja a Ty.

22.27 V sále sedí päť koaličných poslancov. Podpredseda Číž zíva a pretiera si oči. Je viditeľne unavený.

22.24 Do rozpravy sa ústne prihlásilo ďalších šesť poslancov SDKÚ. Parlament bude rokovať ešte minimálne hodinu.

22.20 Stotisíc ľudí pri priemernom plate bude mesiac musieť robiť zadarmo. Vyrátal poslanec Martin Fronc z KDH, čo sú to dve miliardy.

22.15 Frešo vie o poslancoch koalície, ktorým sa kauza Tipos nepáči. Nemenuje ich.

22.14 Dnes večer tu pán premiér nie je preto, lebo po svojich ministerstvách hľadá ďalšie utajené zmluvy, vysvetľuje si Ficovu neprítomnosť posledný písomne prihlásený do rozpravy poslanec SDKÚ Pavol Frešo. Po ňom sa môžu ešte poslanci do rozpravy prihlásiť ústne.

22.04 Poslanec Senko zo Smeru sa pýta SDKÚ, prečo sedia v parlamente, keď ešte včera tvrdili, že táto schôdza nemá byť. "Máte jedno šťastie, získali ste mediálny priestor a o to v tomto prípade ide," uzavrel smutne Senko.

22.02 Slafkovský sa rozhorčuje nad kauzou Počiatkovho bytu. Minister sa súdi s dôchodkyňou o byt v lukratívnej časti mesta. "No Pána!" rozčuľuje sa Slafkovský nad tým, že premiér bráni ministra, ktorý za byt platil v hotovosti v aute a jediným svedkom bol jeho kamarát na prednom sedadle. Minister stále chýba. "So slečnami z verejného domu sa dá komunikovať, pokiaľ je to ich remeslo. Ale pokiaľ je to ich charakter, tak sa nedá," skončil Slafkofský.

21.58 Do rozpravy sú prihlásení už len dvaja poslanci. Jedným z nich je Alexander Slafkovský z SDKÚ, ktorý začal svoj prejav. Pýta sa, či páni Počiatek a Kaliňák svojim správaním nezabezpečujú financovanie politickej strany Smer. "Odkiaľ im tečú peniaze, ak nie z takýchto kanálov?"

21.54 Je síce skoro desať hodín, ale mali by sme si stále uvedomiť, že rokujeme o dvoch miliardách, hovorí poslancom Magda Vášáryová. Vyzýva ich, aby si predstavili, čo by mohla mať z aspoň jednej miliardy slovenská kultúra. "Nie je čas na úškrnky," myslí si pani poslankyňa.

21.50 Poslanci Urbáni a Kovarčík mali menšiu poradu s podpredsedom vlády a Smeru Dušanom Čaplovičom. Všetci sa usmievajú. Do sály prichádza minister Kaliňák.

21.47 Podľa Štefanca by sa SMER-SD mal premenovať na SMER-JT.

21.38 Počiatek už takmer hodinu nie je v sále. Po vystúpenií Ivána Farkasa z SMK vystupuje Ivan Štefanec z SDKÚ.

21.22 Poslankyňa Sabolová sa pýta Číža, prečo bolo jeho vystúpenie také emotívne. Poslanci SDKÚ sa vo faktických poznámkach pýtajú, čo hovorí na zmluvnú pokutu štyristo miliónov korún.

21.13 Z balkóna sleduje Miroslava Číža aj dcéra ministerky Tomanovej Petronela.

21.11 Predseda KDH Hrušovský prišiel priamo pred Číža. Niečo mu zrejme povedal, na balkón to nebolo počuť.

21.04 Pomocou niekoľkých "veľmi známych pisálkov" sa podľa Číža Miklošovi darí hodnotiť kauzu Tipos tak, že za to môže Počiatek. Ktorých pisálkov má na mysli, nie je známe. Tajne sa usmieva aj poslanec Smeru Burian.

20.58 Mikloš gúľa očami, niektorí poslanci SDKÚ majú z Číža záchvaty smiechu.

20.55 Číž Brockovi hovorí, že Ježiško ho obdaril výzorom slušného človeka, otca niekoľkých detí, ale bezostyšne klame. Svoje vystúpenie začína výčitkami z minulosti - napríklad prečo boli sprivatizované elektrárne. Číž objavil zmluvu o prenájme Gabčíkova. Hovorí, že je v nej zmluvná pokuta 30 miliárd korún. "Ste vy vôbec ešte ľudia?" pýta sa Číž opozície. Poslanci zvyšujú hlas. "Kto má žalúdok sedí, kto nemá žalúdok, odišiel," komentuje podpredseda stav v sále. Rozpráva veľmi rýchlo, nie je možné zapísať všetko.

opozctk.jpg

20.51 O slovo požiadal podpredseda Národnej rady Miroslav Číž. Opozícii sa zdvihla nálada. Číž dokáže vždy pobaviť.

20.46 "400-miliónová zmluvná pokuta je niečo mimoriadne, to som ešte nevidel, páni zločinci, máte sa čo učiť," hovorí poslanec SDKÚ Martin Pado. Predseda parlamentu Paška ho vyzýva, aby sa držal slovníka, ktorý je hodný Národnej rady.

20.44 Poslanci KDH chvália Brocku za jeho vystúpenie a veľmi pekne mu zaň ďakujú. Sťažujú sa, že rozpravu nepočúva ani jeden minister. "Vláda sa dávno dohodla, že ako bolo na počiatku, tak bude aj teraz," povedala poslankyňa KDH Monika Gibalová. Rozprava v tejto chvíli nenudí len poslancov, ale aj novinárov.

20.42 Stav v sále: dvanásť koaličných a osemnásť opozičných poslancov zo 150 poslancov. Hlasovať sa možno bude až v stredu. Viacerí poslanci odišli domov. Vaľová bráni Tomanovú za Privilégium. Z koaličných poslancov je vo faktických poznámkach najaktívnejšia.

20.39 Kto nemá problém klamať, nemá problém ani kradnúť hovorí Brocka Počiatkovi. Minister študuje dokumenty, občas odchádza zo sály, viacerí poslanci majú zapnuté počítače. V sále ich je veľmi málo. "Mohol by som pokračovať, ale pán Čech už odišiel," smeje sa Brocka a končí svoju reč.

20.28 Brocka Paškovi vyčíta, že zvolal schôdzu opäť na noc, Paška nie je v sále. Brockovi je ľúto, že Paška neberie ohľad na vlastných kolegov. "Dodržiavať normálny denný režim sa patrí. Vy by ste mali mať rozum, veď dnes rokujeme od deviatej hodiny od rána a teraz je deväť hodín večer."

20.26 Nasleduje vystúpenie poslanca KDH Júliusa Brocku. "Kristepane, Brocka ide vystupovať," zhodnotil to poslanec Smeru Čech.

20.17 "Keď to bolo také čisté a keď to nesmrdí žiadnym tunelom, prečo bola zmluva tajná na želanie slovenskej strany?" pýta sa poslanec Pavol Frešo z SDKÚ. "To, čo tu rozprávate, rozprávate len preto, lebo všetko prasklo."

20.15 Do rozpravy je prihlásených ešte päť poslancov. Teraz kroky ministra Počiatka obhajuje poslanec Smeru Jozef Burian.

20.04 Minister dorozprával. Desiati opoziční poslanci komentujú raz za radom jeho vystúpenie.

19.55 Počiatek: "Je absurdné, že ma idete odvolávať, ale však dobre." Sála je opäť poloprázdna. Z ministrov ďalej počúva už len Tomanová.

pociatekvyska.jpg

19.52 Počiatek hovorí, že zaplatiť bol najmenej zlý variant z ekonomického hľadiska. Podľa neho zachránili Tipos pred úpadkom. "Tým, že nebolo možné využiť podnet na Generálnu prokuratúru ako efektívne oddialenie úpadku konkurzu, tak sme o tom ani neuvažovali."

19.47 Počiatek hovorí, že štát sa bránil najlepšie ako vedel. Právnu kanceláriu, ktorá štát zastupovala označil za pofidérnu, preto ju vymenil a dosadil tam kanceláriu blízku ministrovi Kaliňákovi.

19.42 O slovo požiadal minister financií Ján Počiatek. Najviac neuveriteľné v celej diskusii mu pripadá, že sa tu bavíme o rozsudku Najvyššieho súdu.

19.37 Jana Vaľová (Smer): "Pán Mikloš je viac ako kumpán."

19.31 Mikuláš Dzurinda vysvetľuje, že včera opoziční poslanci neboli v sále nie preto, lebo mali osobný program, ale preto, lebo sa dnes chceli dostať k zmluve o urovnaní. "Predseda vlády ukázal, že nemá sily ani charakter si vypočuť ani zniesť argumenty, hoci si myslím, že sedí a počúva u predsedu parlamentu. Už aj vrabce čvirikajú, aj karikaturisti kreslia, že na Slovensku sa presadzuje silný záprah Kaliňák - Počiatek, ktorí stále viac konajú proti záujmom Slovenskej republiky."

19.27 Poslankyňa Žitňanská z SDKÚ: "Niekto zjavne potreboval keš tento rok. Opäť sa ukázalo, aká dôležitá je verejná kontrola. Keby médiá nepriniesli informáciu o Tipose, dnes by boli dve miliardy mimo Slovenska."

19. 20 Fico skončil, nasledujú faktické poznámky. "Vážený pán predseda vlády..." začal rozprávať ako prvý Július Brocka. Fico odchádza zo sály. "Môžete odísť, pokojne," kričí za Ficom Brocka.

19.19 Fico podáva verejné trestné oznámenie na Mikloša, pretože jeho idea, že Tipos mal ísť do konkurzu a mala sa založiť nová spoločnosť, môže hraničiť s praktikami zločincov.

19.15 Fico Miklošovi hovorí, že dávno mohol spor urovnať za oveľa menšie peniaze. Obvinenia Počiatka považuje za absurdné. Pribudli ministri Harabin a Raši. "Žiadny efektívny opravný prostriedok neexistoval. Podnet na Generálnu prokuratúru bolo možné podať, ale nie je to efektívny právny prostriedok," tvrdí Fico. Generálnemu prokurátorovi by vraj dlho trvalo, kým by vec naštudoval a podnet podal.

fico.jpg

19.12 Fico: Nepočúval som, čo pán Mikloš hovoril, lebo máme inú prácu. Venovali sme sa získavaniu finančných prostriedkov na výstavbu diaľnic." Fico poslancov informuje, že vláda návrh na Počiatkovo odvolanie zamietla. Už tretíkrát zopakoval, že Mikloš bol na módnej prehliadke.

19.10 Fico: "Chcem ostro zaprotestovať proti tomu ako tu niekto manipuluje s najvyššími orgánmi štátu. Chcel by som médiám povedať informáciu, ktorú nevedia, ale hlavný dôvod, pre ktorý sa náš pán manekýn, ktorý tu sedí vedľa mňa, bola módna prehliadka, ktorej sa zúčastnil na podujatí, ktoré organizoval Orange. To teda potvrdzuje ako si pán Mikloš váži funkciu poslanca. Naozaj je to smutné."

19.08 S Počiatkom sa premiér ani nepozdravil, Pašku požiadal o možnosť vystúpiť v pléne. V sále je už aj minister Kaliňák.

pociatektasr2.jpg

19.06 Mikloš svoju reč ukončil tým, že Fico síce hovoril, že bude konať do troch minút, ale "niekedy čas plynie veľmi pomaly". Poslanec Burian v mene finančného výboru oznamuje poloprázdnu sálu s tým, že výbor s odvolaním Počiatka nesúhlasil. Do sály prišiel premiér Fico.

18.58 Paška vymenil Belousovovú, schôdzu vedie opäť on. Premiér stále neprišiel.

18.52 V sále je aj ministerka Tomanová a asi desať koaličných poslancov. Tomanová sa rozpráva s poslankyňou Vaľovou, Mikloša nepočúva.

18.50 "Minister nemal kompetenciu zmluvu podpísať, mohla to schváliť iba vláda. Ak vláda dokáže rokovať o psovi ministerky Tomanovej, prečo nerokuje o tomto?" pýta sa Mikloš. Jeho kolegovia mu tlieskali.

18. 44 Počiatka zastupovala v spore o byt s dôchodkyňou tá istá kancelária, ktorá teraz zastupovala štát v kauze Tipos. Mikloš sa pýta, prečo v spore o byt bola úspešná a teraz nie. Dôchodkyňa na prvom stupni súd s Počiatkom prehrala.

18.39 "Od samého počiatku, nie, od samého začiatku radšej, sme boli presvedčení, že tieto požiadavky nie sú opodstatnené," vysvetľuje Mikloš, prečo jeho ministerstvo nepristúpilo na mimosúdnu dohodu. Opozičných poslancov jeho brept pobavil.

18.26 Prišiel minister Vážny. Mikloš popisuje chronológiu kauzy, v sále je šum, poslanci sa navzájom rozprávajú,Mikloša skoro nikto nepočúva. Koaliční poslanci postupne odchádzajú zo sály. Pavol Paška odišiel tiež, schôdzu vedie Anna Belousovová. "Ak malo ministerstvo čisté svedomie, prečo nekonali transparentne a verejne?" pýta sa Mikloš.

18.13 Mikloš: "Kauza Tipos je takmer dokonaný podvod, na ktorom sa s najväčšou pravdepodobnosťou podieľali niektoré finančné skupiny a právnická kancelária prepojená s ministrom Kaliňákom." Z ministrov v pléne sedí iba Počiatek a minister obrany Jaroslav Baška.

18.10 Ivan Mikloš uvádza dôvody, pre ktoré treba Počiatka odvolať.

18.09 Premiér Fico v sále nie je, bežne pri odvolávaní svojich ministrov v sále sedí. Predseda poslaneckého klubu SDKÚ Stanislav Janiš dal návrh, aby parlament dnes rokoval iba do 22:00 a pokračoval až zajtra. Koalícia to hlasovaním zamietla, rokovať sa bude až do noci.

18.06 Národná rada je uznášaniaschopná, predseda parlamentu otvoril mimoriadnu schôdzu.

18.00 Začala sa mimoriadna schôdza, na ktorej chce opozícia odvolať ministra financií Jána Počiatka.

Dôvodom odvolávania bola kauza Tipos, v ktorej údajne nekonal vo verejnom záujme. Podľa právoplatného a vykonateľného rozsudku Najvyššieho súdu SR z augusta tohto roka mala štátna spoločnosť Tipos zaplatiť do konca novembra českému podnikateľovi Radovanovi Vítekovi dve miliardy Sk (66,39 milióna eur) za prehratý spor štátneho Tiposu so spoločnosťou Športka o know-how na prevádzkovanie a organizovanie lotériových hier na Slovensku. Tipos už zo svojho účtu previedol 400 miliónov Sk (13,3 milióna eur) za know-how a 90 miliónov Sk (2,99 milióna eur) za náhradu súdnych trov.

Podľa pôvodného zámeru mal štát Tiposu požičať zvyšných 1,5 miliardy Sk (49,8 milióna eur), nakoniec sa tak nestane. NR SR už totiž v súvislosti s kauzou aj za podpory opozičných zákonodarcov schválila v skrátenom legislatívnom konaní novelu Občianskeho súdneho poriadku, ktorá dáva generálnemu prokurátorovi možnosť podať mimoriadne dovolanie, ktoré bude mať odkladný účinok. Novelu už podpísal aj prezident SR Ivan Gašparovič.

Kým Počiatek od vypuknutia kauzy tvrdil, že jedinou možnosťou v tomto prípade je zaplatenie pohľadávky na základe právoplatného rozsudku, podľa opozície minister nevyužil možnosť podať mimoriadne dovolanie, aj keď vtedy ešte bez odkladného účinku. Ivanovi Miklošovi (SDKÚ-DS) sa tiež nepozdávala obštrukcia zo strany ministerstva financií, ktoré odkladalo zverejnenie mimosúdnej dohody medzi Tiposom a firmou českého podnikateľa Radovana Víteka Lemikon Limited.

Najčítanejšie na SME Domov


Inzercia - Tlačové správy


 1. Kedy sa refinancovanie oplatí?
 2. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 3. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 4. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 5. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 6. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 7. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci
 8. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty?
 9. ENGIE Services odovzdala do prevádzky novú kotolňu v Košiciach
 10. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty
 1. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 2. AAA AUTO za päť rokov predalo 320 tisíc vozidiel
 3. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 4. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 5. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 6. Slávnostná imatrikulácia SvF STU v Bratislave
 7. Univerzita vyTVORená nápadmi študentov!
 8. Slovenské mestá môžu využiť eurofondy na zelené strechy
 9. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 10. Program obnovy chodníkov v Starom Meste schválený
 1. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj? 19 784
 2. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať 4 842
 3. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty? 2 803
 4. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty 2 446
 5. Kedy sa refinancovanie oplatí? 2 284
 6. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci 2 168
 7. Lokalita pod Kolibou výrazne mení svoju tvár 1 784
 8. Exotické destinácie s priamym letom z Viedne 1 682
 9. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba 1 459
 10. Potraviny typické pre váš región nájdete už aj v Kauflande 1 254

Hlavné správy zo Sme.sk

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.

Neprehliadnite tiež

Domov

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

Domov

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

Domov

Na severe a východe Slovenska môže miestami intenzívne pršať

Meteorológovia vydali hydrologickú výstrahu 3. stupňa pre okres Tvrdošín.

Domov

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne, v Nitre je zatiaľ ticho.