SME

Na riaditeľku krízového strediska v Trnave podali trestné oznámenie

Podaním trestného oznámenia sa skončilo ani nie trojmesačné pôsobenie prvej riaditeľky novootvoreného Krízového strediska (KS) ...

TRNAVA. Podaním trestného oznámenia sa skončilo ani nie trojmesačné pôsobenie prvej riaditeľky novootvoreného Krízového strediska (KS) v Trnave. Trnavský samosprávny kraj (TTSK) podal na políciu oznámenie pre podozrenie z trestnej činnosti. Bývalá riaditeľka Adriana Kvasňovská-Seifertová sa ho mala dopustiť netransparentným hospodárením v zariadení, ktoré začalo fungovať iba od začiatku augusta tohto roku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Riaditeľka KS podľa zistení útvaru hlavného kontrolóra TTSK zanedbala svoje povinnosti súvisiace s otvorením zariadenia i bežnú agendu. "Kontrolu v zariadení sme urobili na základe zistenia závažných nedostatkov v riadiacej a manažérskej práci počas bežnej kontroly pracovníkov odboru sociálnej starostlivosti," povedal dnes pre TASR hlavný kontrolór TTSK Ľudovít Daučo. Zistenia boli podľa jeho slov závažné.

SkryťVypnúť reklamu

Okrem iného kontrola zistila, že organizácia použila verejné prostriedky nad rámec oprávnenia, ktorým došlo k vyššiemu čerpaniu vo výške 1,3 milióna Sk,(43.152 eur), nakupovala za vyššie ceny, ako boli katalógové, uzatvorila s dodávateľom zmluvu pred vykonaním verejného obstarávania, nevedela preukázať hospodárnosť, efektívnosť a účinnosť pri výbere dodávateľa. Kontrolóri zistili i to, že v účtovných knihách nebol vykonaný žiadny účtovný zápis, evidenčný stav peňažnej hotovosti nesúhlasil s fyzickým stavom, riaditeľka vkladala a vyberala z pokladne vlastné finančné prostriedky a že zamestnanci neplatili za svoje obedy.

Výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa KS v Trnave sa konalo v polovici júna 2008 a Kvasňovská-Seifertová bola jedinou uchádzačkou. "Javila sa veľmi dobre," povedal podpredseda TTSK a predseda výberovej komisie Augustín Pullmann. Podľa jeho slov na komisiu urobila dobrý dojem, mala pripravenú zaujímavú koncepciu fungovania KS. "Žiaľ, po nástupe to bolo odlišné," povedal Pullmann. Okrem toho, ako dodal, Kvasňovská-Seifertová neukončila pôsobenie vo svojom predchádzajúcom pôsobisku. Išlo o nitriansku neziskovú organizáciu, kde sa venovala poradenstvu v oblasti drog, ochrany sexuálneho zneužívania detí a podobne.

SkryťVypnúť reklamu

Pracovný pomer riaditeľky KS sa skončil k 1. novembru 2008 dohodou. Agendu však podľa materiálu o stave v KS, ktorý je pripravený na prerokovanie do poslaneckého pléna TTSK, ešte protokolárne kvôli dovolenke, nepriaznivému zdravotnému stavu a následnej hospitalizácii neodovzdala. Pár dní pred koncom novembra prezentovala v Nitre projekt Eleonor - na pomoc znižovania sexuálneho zneužívania maloletých.

KS má v súčasnosti už novú riaditeľku, prišlo k výmene a zredukovaniu počtu zamestnancov. Jeho prevádzka je podľa Pullmanna riadne zabezpečená a nateraz je v stredisku umiestnených 9 detí a 1 matka. Krízové stredisko zriadil Trnavský samosprávny kraj so zámerom poskytovať starostlivosť deťom a mladistvým, ktorých výchova je vážne ohrozená alebo narušená, deťom týraným, pohlavne zneužívaným a zanedbávaným. V kraji doteraz nefungovalo zariadenie tohto charakteru, deti, ktoré sa nachádzali v kríze, využívali služby centier v susedných krajoch.

Samospráva

Súvisiace témy: Život v meste
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 462
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 296
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 4 569
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 558
  5. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 3 834
  6. Plátené tašky a opakované použitie 3 585
  7. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 3 335
  8. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 2 232
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Brad Marchand oslavuje víťazný gól Floridy.

Stav finálovej série NHL je po úvodných dvoch zápasoch v Edmontone 1:1.


a 1 ďalší
Momentka z prípravného zápasu Španielsko - Ukrajina hráčov do 21 rokov.

Mladí Španieli nevyhrali už tretí zápas v sérii.


Viktória Chladoňová (vpravo) v drese tímu Visma-Lease a Bike.

Viktória Chladoňová atakuje elitnú desiatku.


Alexander Sorloth oslavuje gól v zápase Nórsko - Taliansko.

Česko v kvalifikácii neprehralo ani jeden zápas.


a 1 ďalší
SkryťZatvoriť reklamu