SME

Dane majú obyvatelia aj podnikatelia Štrbského Plesa platiť Vysokým Tatrám

Občania a podnikatelia, ktorí žijú a podnikajú na území mestskej časti Štrbské Pleso, by mali platiť dane a poplatky mestu ...

BRATISLAVA. Občania a podnikatelia, ktorí žijú a podnikajú na území mestskej časti Štrbské Pleso, by mali platiť dane a poplatky mestu Vysoké Tatry. Na dnešnej tlačovej konferencii to uviedol primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš.

Zároveň zdôraznil, že ich samospráva sa po celý čas trvania sporu snažila a snaží vyriešiť spor mierovou cestou. "Napriek tomu, že sa mesto Vysoké Tatry s rozsudkom nestotožnilo, rozhodlo sa bojovať o celistvé Vysoké Tatry čestným spôsobom a nie spochybňovaním súdnej moci, Ústavy SR či členov senátu súdu," zdôraznil Mokoš.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

"My využijeme nie burcovanie, nie nevraživosť, nie pobúrenosť, ale využijeme všetky právne relevantné kroky na to, aby bol nastolený pokoj, aby bol pokoj a aby bol zabezpečený právny stav, ktorý je na základe rozhodnutia Ústavného súdu SR," vyjadril sa primátor. Dodal, že ich mesto nepodáva zatiaľ trestné oznámenia, ani nekoná protiprávne. "My sme tabule slušne demontovali, nepoškodené a ešte odviezli pracovníkovi vysunutého pracoviska obce Štrba. A nám ich ukradnú ešte aj spod Popradského Plesa, ktoré nie je v spore. Tak to je veľmi neseriózne," zdôraznil.

Mokoš sa dnes tiež vyjadril, že od starostu obce Štrba Michala Sýkoru očakáva, že ako predstaviteľ územnej samosprávy pôjde občanom sám príkladom tým, že preukáže zmysel pre spravodlivosť a rešpekt pred zákonom. "Za jeho čestný prístup k riešeniu situácie si ho mnohí iste budú vážiť. Doterajší postup obce však považuje za veľmi neseriózny. "My sme nezvážali ľudí z celého mesta, Vysokých Tatier, my sme dávali len vysvetlenie trvalo žijúcim obyvateľom mestskej časti Štrbské Pleso a podnikateľom," vyjadril sa na margo postupu obce.

SkryťVypnúť reklamu

Primátor Vysokých Tatier dnes tiež zdôraznil, že poslaním mesta je od jeho vzniku sústrediť svoju pozornosť na starostlivosť o územie s národným významom. Mrzí ho, že dnes musí čeliť "neférovým praktikám a dezinformáciám, ktoré zaťažujú nielen Vysoké Tatry, ale i verejnosť".

Viac ako osemnásťročný spor mesta Vysoké Tatry a obce Štrba o katastrálne územie Štrbského Plesa sa vyostril na prahu nového roka. Štrbania počas verejného zhromaždenia 4. januára opätovne osadili pri vjazde do tejto tatranskej časti svoje informačné tabule Štrba - Štrbské Pleso.

Stalo sa tak po tom, čo začiatkom roka 2009 samospráva mesta Vysoké Tatry znovu prevzala správu nad Štrbským Plesom, odstránila ich tabule a nainštalovala vlastnú tabuľu Vysoké Tatry - Štrbské Pleso. Definitívne riešenie sporu je teraz opäť v rukách Najvyššieho súdu SR. Celé územie Štrbského Plesa má 16.800 hektárov, pričom sporných je 2000 hektárov.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 446
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 291
  3. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 557
  4. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 4 545
  5. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 3 867
  6. Plátené tašky a opakované použitie 3 563
  7. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 3 357
  8. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 2 172
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Viktória Chladoňová (vpravo) v drese tímu Visma-Lease a Bike.

Viktória Chladoňová atakuje elitnú desiatku.


Momentka z prípravného zápasu Španielsko - Ukrajina hráčov do 21 rokov.

Mladí Španieli nevyhrali už tretí zápas v sérii.


Alexander Sorloth oslavuje gól v zápase Nórsko - Taliansko.

Česko v kvalifikácii neprehralo ani jeden zápas.


a 1 ďalší
SkryťZatvoriť reklamu