SME

Deti z Afriky si na diaľku adoptovalo už 86 Slovákov

Deti v kenskom Nairobi si na diaľku adoptovalo už 86 Slovákov. Mesačne im sponzori posielajú 20 eur, ktoré pokryjú mesačné výdavky na jedlo, oblečenie, zdravotnú starostlivosť, hygienu a školské potreby.

BRATISLAVA. Od donorov sa očakáva, že budú s deťmi komunikovať aj prostredníctvom listov. Projekt sa volá Malaika (swahilsky anjel). Ešte 59 detí čaká na sponzorov. Pre agentúru SITA to povedala projektová manažérka Alena Milosavljevič.

Nádejní donori sa prihlásia na e-mailovej adrese malaika@integra.sk a z nadácie im následne pošlú poštou dotazník. V ňom vyplnia údaje o sebe, ale aj o dieťati, ktoré by si chceli adoptovať. Stáva sa totiž, že si dieťa adoptujú rodiny s deťmi, ktoré si s malými Afričanmi neskôr dopisujú. Záujem o adopciu však majú aj mladé ženy a dôchodcovia.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Detský domov Childrens Garden - Detská záhrada v Nairobi - založil Moses Ndungu a jeho manželka Silvia. Moses, ktorý sám vyrástol v ťažkých podmienkach, začal s desiatimi deťmi pod stromami, bez budovy. V domove je v súčasnosti okolo 145 detí vo veku tri až 19 rokov. Jeho súčasťou je aj škola, ktorá poskytuje vzdelanie aj pre ďalšie deti mimo domova. Aj vďaka škole sponzoruje nadácia v Keni až 320 detí.

Nadácia sa rozhodla pomôcť tomuto detskému domovu aj prostredníctvom zbierky v rámci kampane "Dajme im šancu vyrásť". Po minuloročných povolebných nepokojoch v Keni výrazne stúpli ceny potravín. Aj v tomto detskom domove sa začala prejavovať potravinová kríza. Kúpa neďalekého pozemku by mohla byť pre detský domov dlhodobým riešením.Mohli by na ňom pestovať zeleninu, chovať domáce zvieratá a zabezpečiť si tak potravinovú nezávislosť.

SkryťVypnúť reklamu

Viac informácii je zverejnených na internetových stránkach:

www.integra.sk

www.sancavyrast.sk

www.malaika.sk.

Príspevky je možné zasielať na číslo účtu 2625475865/1100, variabilný symbol 111 v Tatra banke.

Ďalším akútnym problémom je voda. Predtým ju detský domov kupoval od mesta. Teraz sú deti odkázané používať vodu z rieky. Tá je však znečistená a spôsobuje rôzne kožné ochorenia. Na pozemku by sa dala postaviť aj studňa. Na to však nadácia potrebuje vyzbierať približne 57-tisíc eur, z ktorých už Integra vyzbierala asi polovicu. Zbierať ich budú do konca marca.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Čo bude toto leto in?
  2. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  3. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  6. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 223
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 7 879
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 164
  4. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 303
  5. Kam smerujú peniaze bohatých? 3 296
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 091
  7. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 2 852
  8. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 2 699
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

SSC Neapol čaká rozhodujúci a posledný zápas sezóny.

Slovenský mladík môže skaziť oslavy SSC i Lobotku.


Dávid Polťák sa teší z rozhodujúceho gólu.

Dávid Polťák chce raz hrať v Premier League.


 Sam Hutchinson

Futbalista Wimbledonu odohral s infarktom takmer celý zápas.


SITA
Marco Kasper sa teší po strelenom góle v zápase Slovensko - Rakúsko v skupine A na MS v hokeji 2025.

Rakúsko si zahrá vo štvrťfinále po 31 rokoch.


SkryťZatvoriť reklamu