SME

Vyrazili za voličmi. Naposledy

Posledný deň volebnej kampane využili siedmi prezidentskí kandidáti s rôznym nasadením. Presviedčali v kultúrnych domoch aj na námestiach. Najviac ľudí mala Radičová.

Iveta Radičová pritiahla hlavne mladých.Iveta Radičová pritiahla hlavne mladých. (Zdroj: SME - VLADIMÍR ŠIMÍČEK)

BRATISLAVA. Opoziční kandidáti Iveta Radičová a František Mikloško vyšli naposledy pred sobotňajším prvým kolom do ulíc.

Prezident Ivan Gašparovič sa stretol s Bratislavčanmi v kultúrnom dome, Zuzana Martináková hodnotila kampaň na tlačovej besede, Milan Melník ďakoval za podporu mládežníckej odnoži HZDS a zúčastnil sa na galaprograme v Košiciach, Dagmar Bollová kontrolovala volebné prípravy v Senici a chystala sa podať podnet na prokuratúru pre vyhrážky na internete"a Milan Sidor sa vytratil a na otázky novinárov nereagoval.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Prezident končil predvolebnú kampaň v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves. Pre Ivana Gašparoviča to bolo prvé stretnutie s Bratislavčanmi s výnimkou osláv Medzinárodného dňa žien organizovanom Smerom. V hlavnom meste sa mu v posledných prezidentských voľbách príliš nedarilo.

Prezident v kultúrnom dome

V kultúrnom dome hovoril o kríze aj solidarite, ktorú v čase krízy potrebujeme. Chválil vládu za jej rýchle kroky, ako schválenie stopercentného ručenia za vklady v bankách. Opozíciu kritizoval, že dáva návrhy, pri ktorých je otázne, či sú realizovateľné. „Dávať návrhy, ktoré sa nedajú celkom naplniť, nie je celkom seriózne."

Upozornil, že to bol práve on, kto navrhol, aby sa dôchodky valorizovali k 1. januáru a nie k 1. júlu. Jeho návrh si osvojila ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny Viera Tomanová.

SkryťVypnúť reklamu

Gašparovič hovoril aj o tom, že celý svet obdivuje, čo sme dokázali za šestnásť rokov existencie štátu, aj keď sme vlastný štát nemali 1200 rokov.

Z Bratislavy sa ešte ponáhľal do Hlohovca, kde sa chystal na hádzanársky zápas medzi mužmi Slovenska a Chorvátska.

Radičová končila s najväčšou parádou

Iveta Radičová sa s kampaňou rozlúčila v Bratislave posledným z troch veľkých mítingov. Na Hviezdoslavovo námestie prilákal viac než tisíc ľudí.

Program uvádzal Milan Lasica, ktorý divákom radil, aby si ho na pódiu dobre obzreli, lebo naposledy na ňom stál v roku 1989 a v budúcnosti ho už na ňom „asi neuvidia". Radičová vystúpila až takmer na záver koncertu, diváci ju privítali potleskom.

Jej príhovor, v ktorom ponúkla okrem skúseností a odbornosti aj „čistú minulosť", netrval ani dve minúty. Počas koncertu asi hodinu rozdávala a podpisovala brožúry s volebným programom, ľudia stáli v rade. Koncert sledovali zväčša mladí, po okrajoch postávala takmer celá špička SDKÚ: predseda Mikuláš Dzurinda, podpredseda Ivan Mikloš, bývalý prezidentský kandidát Eduard Kukan aj exminister Ľudovít Kaník.

SkryťVypnúť reklamu

Míting prilákal aj Radičovej odporcov. Muž v stredných rokoch sa prechádzal medzi divákmi s transparentom Voľby sú podvod. Väčšina sa pousmiala, staršiu pani však rozhorčil natoľko, že sa pýtala, kde je polícia a prečo ho neodvedie.

Mikloško medzi svojimi

Mikloško sa s kampaňou rozlúčil na bratislavskom Námestí SNP medzi fotografiami a televíznymi zábermi zo sviečkovej manifestácie z roku 1988 a demonštrácie z novembra 1989. Na námestie ľudí nepritiahol. Za podporu ďakoval v kruhu spolustraníkov, rodinných príslušníkov a novinárov.

„Ďakujem aj manželke, bez ktorej by som tu dnes nestál, nebol zdravý, takto pekne oblečený a vyumývaný." V hŕstke podporovateľov stál zakladajúci člen a dlhoročný predseda KDH Ján Čarnogurský.

Martináková si verí

Zuzana Martináková ukončila prezidentskú kampaň tlačovou besedou v bratislavskom sídle Slobodného fóra. A sebavedomo - hoci jej prieskumy verejnej mienky šance nedávajú, hovorila o tom, že už má pripravenú kampaň aj pre druhé kolo. „Novinári potom týždeň píšu, ako sú prekvapení, a preto sme na takéto prekvapenia pripravení." Pozná aj sumu, ktorú by na svoju propagáciu minula. Hovorila o milióne, teda 33-tisícoch eur.
Médiá obvinila z propagandy a toho, že voličom prezentovali iba dvoch kandidátov. Predsedníčka Slobodného fóra ešte zopakovala, že má podporu európskych liberálov z Európskej liberálno-demokratickej a reformnej strany, čo by jej malo pomôcť k úspechu.

SkryťVypnúť reklamu

gasparovic.jpg

Prezident pripomenul, že pomohol dôchodcom.

FOTO -TASR

miklosko.jpg

František Mikloško sa stretol s najbližšími.

FOTO SME- PETER ŽÁKOVIČ

martinakova.jpg

Zuzana Martináková mala po televíznom nahrávaní už len tlačovú konferenciu v sídle strany.

FOTO SME - PAVOL FUNTÁL

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 983
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 505
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 5 385
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 577
  5. Plátené tašky a opakované použitie 3 884
  6. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 3 374
  7. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 2 949
  8. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 2 712
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Dávid Hancko (vľavo), Giorgos Vagiannidis a brankár Christos Mandas počas prípravného zápasu Grécko - Slovensko.

Druhý polčas sa mi nepáčil, musíme na tom popracovať, zhodnotil tréner Slovenska.


a 1 ďalší
Carlos Alcaraz a Jannik Sinner na Roland Garros 2025.

Obaja sú skvelí pre tenis. Ich rivalita je niečo, čo náš šport skutočne potrebuje, hovorí Novak Djokovič.


Michaela Churavá
Harry Kane (vpravo) strieľa gól v zápase Andorra - Anglicko v kvalifikácii MS vo futbale 2026.

Bod za remízu si pripísala Malta.


TASR
Christian Eriksen (vpravo) a Ethan Galbraith v prípravnom zápase Dánsko - Severné Írsko.

Rozhodujúci gól strelil Eriksen.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu