BRATISLAVA. Iveta Radičová nebude kandidovať na post volebného lídra SDKÚ v najbližších primárnych voľbách. Podľa informácií denníka Nový Čas sa na tom dohodla vo štvrtok na rokovaní medzi štyrmi očami s predsedom strany Mikulášom Dzurindom.
Bez sebazaprenia - komentár Mariána Leška - KLIKNITE
V piatok to potvrdili viacerí funkcionári strany, ktorým to údajne Radičová aj Dzurinda už oznámili.
„K našim vnútrostraníckym veciam sa vyjadrím, keď to bude potrebné a aktuálne,“ povedal Dzurinda. Hovoril tiež, že by bol „nesmierne šťastný a urobí všetko preto, aby vrcholový tím SDKÚ kráčal spolu ďalej“.
Informáciu nechcela potvrdiť ani Radičová.
„Rozprávali sme sa, výsledky sa dozviete v stredu.“
Vtedy rokuje prezídium strany.
Dzurinda na poslednom prezídiu oznámil, že chce byť v parlamentných voľbách v roku 2010 volebným lídrom strany.
O funkciu mala záujem aj Radičová. Povedala, že bude kandidovať, ak ju niekto navrhne.
Radičovú nahlas nikto z funkcionárov strany alebo poslancov nepodporil. Podpredseda Eduard Kukan povedal, že si ju nevie ako líderku predstaviť.
Autor: mož

Beata
Balogová
