PhDr. Dušan Čaplovič, CSc., sa narodil 18. septembra 1946 v Bratislave. Archeológiu a historické vedy vyštudoval na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského (FFUK) v Bratislave.
V rokoch 1969-1980 pracoval na historickom odbore Východoslovenského múzea v Košiciach.
V apríli 1980 začal pracovať v Archeologickom ústave Slovenskej akadémie vied (AÚ SAV) v oddelení pre východné Slovensko so sídlom v Košiciach. V rokoch 1981-1986 bol poverený vedením tohto oddelenia.
Od 1. marca 1986 začal pracovať v Archeologickom ústave (AÚ) SAV v Nitre, kde bol do roku 1990 vedeckým tajomníkom AÚ SAV a v rokoch 1990-1991 zástupcom riaditeľa pre terénny archeologický výskum. V rokoch 1992-1995 ho zvolili za člena Vedeckej rady AÚ SAV v Nitre.
V roku 1992 zvolili Dušana Čaploviča do Predsedníctva SAV a stal sa zástupcom podpredsedu pre vedy o spoločnosti a kultúre SAV (1992-1995). Do Predsedníctva SAV ho znovu zvolili v rokoch 1995 a 1998.
Od roku 1995 pôsobí Dušan Čaplovič vo funkcii podpredsedu SAV v Bratislave pre vedy o spoločnosti a kultúre.
Pracuje vo viacerých poradných orgánoch SAV i mimo nej. V rokoch 1996-1999 bol voleným predsedom Slovenskej archeologickej spoločnosti pri SAV. Je členom a tajomníkom Slovenského národného komitétu pri AÚ SAV - UISPPP pri Unesco. Pôsobil i vo funkcii predsedu Komisie pre terénny archeologický výskum na Slovensku. Od roku 1994 pracuje v mnohých zahraničných komisiách.
Zúčastnil sa na viacerých medzinárodných vedeckých podujatiach a prednáškach (Maďarsko, Poľsko, Ukrajina, Rusko, Nemecko, Česká republika, Francúzsko, USA), na ktorých prezentoval výsledky archeologického výskumu.
Pripravoval a organizoval mnohé archeologické výskumy na celom Slovensku (Červený Kláštor-Pieniny, Bardejov, Bratislava, Košice a inde). Pripravoval a organizoval mnohé vedecké a kultúrno-vedecké podujatia, konferencie, ktorých výsledky boli prezentované v samostatných publikačných výstupoch.
V rokoch 1996-2000 externe prednášal na Katedre archeológie a Katedre dejín umenia na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského (FFUK) v Bratislave.
Pozornosť venoval aj popularizácii vedeckého archeologického bádania, vedeckého poznávacieho procesu slovenskej a stredoeurópskej histórie a kultúry. Z tejto oblasti písal články, polemiky, diskusie, recenzie, úvahy a eseje, publikoval aj knižne. Jeho publikačná činnosť predstavuje množstvo titulov v domácich a zahraničných periodikách, v neperiodickej a populárnej tlači a monografie.
Dušan Čaplovič je členom predsedníctva SMER-u a vedúcim sekcie školstva, vedy kultúry a športu.
Je rozvedený a má dvoch synov.
x x x
Doc. Ing. Milan Murgaš, CSc., sa narodil 10. júla 1951 v Banskej Bystrici. V roku 1975 absolvoval štúdium na Národohospodárskej fakulte Vysokej školy ekonomickej (VŠE) v Bratislave. Vzdelanie si doplnil v oblasti ekonómie zdravotníctva, výkonného manažmentu a vyššieho zdravotníckeho manažmentu vo Svetovej zdravotníckej organizácii (1991), na Danish School of Public Administration v Kodani a Health Management School v Groningene (1992). V roku 1985 ho vymenovali za docenta.
V rokoch 1975-1990 bol postupne odborným inštruktorom, asistentom, odborným asistentom, docentom, prodekanom a dekanom na VŠE v Bratislave. V rokoch 1990-1993 pôsobil ako riaditeľ v Rehabilitačnom liečebnom ústave v Kováčovej. V rokoch 1993-1996 podnikal. Od roku 1995 pracoval na Univerzite Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici, kde bol do roku 1999 vedúcim Ekonomickej fakulty, v rokoch 1996-2000 prorektorom školy pre rozvoj. Dňa 20. apríla 2000 ho prezident SR Rudolf Schuster vymenoval za rektora UMB v Banskej Bystrici.
Milan Murgaš sa špecializuje na verejnú ekonomiku, ekonómiu zdravotníctva a na manažment zdravotníctva. Na túto problematiku boli zamerané aj jeho zahraničné študijné pobyty v USA, Dánsku, Holandsku a vo Veľkej Británii.
Pôsobí vo viacerých riadiacich a poradných orgánoch, vo vzdelávacích inštitúciách a verejnej správe. Je členom medzinárodných organizácií Asociácie verejnej ekonómie (Česká a Slovenská republika), celosvetovej organizácie Association of University Programs in Health Administration a American College of Healthcare Executives v USA.
Prednášal na univerzitách v USA, Poľsku, Českej republike, Argentíne a Španielsku.
Je autorom knižných publikácií, vedeckých prác publikovaných v časopisoch a zborníkoch doma i v zahraničí, odborných prác z oblasti manažmentu v zdravotníctve a populárno-vedeckých prác.
Ovláda anglický a ruský jazyk. Je ženatý.
x x x
Monika Beňová sa narodila 15. augusta 1968. V roku 2000 začala študovať na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov na Univerzite Mateja Bela (FPV MV UMB) v Banskej Bystrici.
Od roku 1993 súkromne podnikala. V roku 1996 spoluzakladala a stala sa správkyňou Nadácie Malý princ (pre deti z detských domovov a týrané deti). V roku 1997 začala pracovať v Rádiu Koliba, kde bola generálnou riaditeľkou. V roku 1998 patrila medzi zakladateľov a stala sa správkyňou Nadácie Solidarita (na pomoc starým a opusteným ľuďom a sociálne slabým rodinám). V roku 2000 nadácia zmenila názov na Nadácia Smer.
Monika Beňová je členkou Správnej rady Sanatória alkoholicko-toxikomanických závislostí a šéfredaktorkou informačného občasníka Slovensko potrebuje Smer.
Je spoluzakladateľkou strany Smer, v súčasnosti je jeho generálnou manažérkou.
Je vydatá a má 1 dieťa.