. Preto vládny kabinet rešpektujúc najnovšie úpravy tejto oblasti v Európskej únii pripravil novelu zákona o reklame, ktorá sa bude týkať predovšetkým ochrany pred klamlivou reklamou a neprípustnosti porovnávacej reklamy.
Reklama v svojej podstate nesmie zneužívať dôverčivosť spotrebiteľa, neskúsenosť alebo nevedomosť, zároveň však nesmie obsahovať čokoľvek, čo znevažuje ľudskú dôstojnosť alebo uráža jeho národnostné, či náboženské cítenie, ako aj akúkoľvek diskrimináciu pohlavia, rasy a sociálneho pôvodu. Podľa definície pripraveného zákona reklama nesmie využívať podprahové vnemy, vyvolávať pocity strachu a zneužívať vyhlásenia ľudí bez ich súhlasu. Z hľadiska formy reklama nesmie prezentovať nahotu ľudského tela pohoršujúcim spôsobom a taktiež propagovať násilie, vandalizmus alebo vulgárnosť.
Reklama alkoholických nápojov nesmie tvrdiť, že majú liečivé vlastnosti alebo povzbudzujúci účinok, zdôrazňovať obsah alkoholu ako jeho kvalitu a nabádať na nestriedme pitie alkoholických nápojov. Reklama tabakových výrobkov zostáva v periodickej tlači a na veľkoplošných nosičoch zakázaná, čo platí vo všeobecnosti aj o reklame zbraní a streliva.
Novela zákona upravuje podmienky reklamy liekov, ale aj dojčenských prípravkov. Mnoho jej ustanovení sa týka maloletých osôb, ktoré nesmú byť reklamou podnecované na správanie ohrozujúce ich zdravie a morálny vývin, zobrazovať deti v nebezpečných situáciách a nabádať ich na kúpu nevhodných produktov napríklad prostredníctvom telefónu.
Za porovnávaciu reklamu je považovaná taká jej forma, keď priamo alebo nepriamo identifikuje iného súťažiteľa alebo jeho produkty. Porovnanie je prípustné, keď sa týka overiteľných vlastností produktov - vrátane ceny, neznevažuje konkurentov a dostatočne odlišuje súťažiteľov a ich produkty tak, aby nemohlo dôjsť k zámene.
Dozor nad dodržiavaním zákona o reklama bude zverený Slovenskej obchodnej inšpekcii, Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej inšpekcii a Štátnemu ústavu na kontrolu liečiv. Aj objednávateľ reklamy bude povinný na požiadanie predložiť dôkazy o pravdivosti údajov propagovaných reklamou, pričom dozorný orgán môže udeliť šíriteľovi reklamy pokutu do 2 miliónov korún za porušenie všeobecných pravidiel a objednávateľovi reklamy do 5 miliónov Sk, ak išlo o klamlivú reklamu.