SME
Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Programy slovenských strán pre eurovoľby

Prinášame prehľady postojov slovenských politických strán pred voľbami do Európskeho parlamentu.

SMER - Sociálna demokracia (Skupina Strany európskych socialistov - PES)

smer.jpgHlavným posolstvom eurovolieb na Slovensku je podľa lídra eurokandidátky Smeru-SD Borisa Zalu zvíťaziť nad slovenskou pravicou, ktorá zlyhala ako na domácej scéne, tak aj na pôde EP. Tvrdí, že ak by vo voľbách vyhrali sociálni demokrati, zákony prijímané v EP budú pre ľudí a nepôjdu proti štátnym záujmom Slovenska. "Chcem sociálny štát a hrdé Slovensko," vyhlásil s tým, že v júnových voľbách pôjde o to, aby európsku politiku na pôde EP neriadili tí, ktorí túto krízu spôsobili.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Domnieva sa, že by bolo dobré, ak by sa podarilo zmeniť pomer síl v EP a za úspech bude považovať, ak Smer-SD získa viac kresiel, než má v súčasnosti, teda aspoň štyri. "Europoslanci Smeru-SD sú zárukou, že európske protikrízové opatrenia budú brať do úvahy sociálnu situáciu ľudí na Slovensku," uvádza sa na internetovej stránke politického subjektu.

Zala tiež ozrejmil, že program strany má štyri základné okruhy. "Tak ako zápasíme o sociálny štát na Slovensku, tak chceme prispieť k zápasu o sociálnu Európu, chceme podstatne výraznejšie obhajovať národnoštátne záujmy SR, treťou oblasťou je energetická bezpečnosť a diverzifikácia zdrojov a napokon zelený rast," informoval.

Volebný program SMER-SD

SDKÚ - Demokratická strana (Skupina Európskej ľudovej strany a Európskych demokratov - EPP/ED)

SkryťVypnúť reklamu

sdku.jpgSlovenská demokratická a kresťanská únia-demokratická strana (SDKÚ-DS) chce pokračovať v aktivitách zastupovania záujmov Slovenska v Európskom parlamente v rámci frakcie Európskej ľudovej strany (EPP) aj nasledujúce obdobie. Pre TASR to povedal poslanec Národnej rady SR za SDKÚ-DS Jozef Mikuš.

V prípade úspechu sa chcú europoslanci strany zasadzovať o to, aby stanovenie nových európskych finančných pravidiel prinieslo lepšiu kontrolu, ale neviedlo k okliešteniu ekonomickej slobody jednotlivých krajín EÚ či zásahom do ich daňových sústav.

Plánujú tiež presadzovať odstránenie bariér slobodného pohybu, ako aj lepšie financovanie vzdelania, vedy a výskumu. Podporovať plánujú také rozhodnutia, ktoré povedú k celkovému zlepšeniu podnikateľského prostredia v EÚ a budú sa usilovať o to, aby niektoré rozhodnutia zostali v rukách členských štátov.

SkryťVypnúť reklamu

Kandidáti sa budú snažiť o silnejšiu podporu chudobnejším regiónom, o lepšie služby, kvalitnejšie výrobky a nižšie ceny, ale tiež o zníženie závislosti od ruského plynu a ropy. V neposlednom rade chcú zväčšovať priestor bezpečia, slobody a demokracie, ľudských práv a občianskych slobôd.

Volebný program SDKÚ-DS

Strana maďarskej koalície (Skupina Európskej ľudovej strany a Európskych demokratov - EPP/ED)

mk.jpgVolebná agenda Strany maďarskej koalície (SMK) hovorí o rozhodnutiach, ktoré sa týkajú každodenného života občanov, či už ide napríklad o smernicu o pracovnom čase, o zosúladení dôchodkových systémov, prepojení cestných sietí alebo prepojení sietí plynovodov, priblížila niektoré body programu líderka kandidátky SMK a doterajšia europoslankyňa Edit Bauer.

SkryťVypnúť reklamu

Hlavným posolstvom tohtoročných eurovolieb je podľa nej to, aby čím viac ľudí prišlo voliť, pretože Európa je pre ľudí a hlavne pre budúcnosť ich detí dôležitá. "Slovensko má svoje miesto v Európe, či už ide o väčšinový národ alebo menšiny. Máme jej čo povedať, pretože rozhodnutia, ktoré sa prijímajú v europarlamente, sú o nás," konštatovala Bauer. Dodala, že SMK chce v kampani do volieb do Európskeho parlamentu (EP) zamerať osobitnú pozornosť na mladých voličov, ktorých účasť v predchádzajúcich voľbách bola veľmi nízka.

SMK chce svojou prípadnou účasťou v EP posilniť aplikovanie európskych princípov aj na Slovensku. "Podporujeme silnú a efektívnu EÚ, rozvíjanie princípov regionalizmu a cezhraničnej spolupráce," uviedla pre TASR hovorkyňa strany Eva Dunajská. Doplnila, že SMK chce "efektívnejšiu ochranu ľudských a menšinových práv, zveľaďovanie vlastnej kultúry a aplikovanie princípov viacjazyčnosti".

SkryťVypnúť reklamu

Volebný program SMK

Slovenská národná strana (plánujú vstúpiť do Únie za Európu národov - UEN)

sns.jpgSlovenská národná strana (SNS) chce na pôde Európskeho parlamentu bojovať za vytvorenie druhej komory EP, a to komory národov, kde by boli všetky krajiny zastúpené rovnako. "To je jediná zábezpeka toho, že menšie štáty sa nerozplynú v názoroch tých väčších," povedal Slota a vyzval Slovákov, aby 6. júna prišli k volebným urnám v čo najväčšom počte.

Prvá podpredsedníčka SNS Anna Belousovová priblížila, že strana zdôrazňuje spoločné kresťanské korene európskeho kontinentu. Vo sfére ekonomiky SNS ponúka akceptáciu pravidiel spoločnej menovej politiky, ale na druhej strane požaduje právo na odlišnosti pri realizácii domácich ekonomických stimulov.

SkryťVypnúť reklamu

SNS je za vytvorenie spoločného sociálneho systému a jednotného energetického systému. Zastáva tiež väčšie využitie obnoviteľných zdrojov energie a jadrovej energie. Belousovová dodala, že strana zdôrazňuje aj podporu opatrení, ktoré budú smerovať k riešeniu finančnej a hospodárskej krízy.

Volebný program SNS

Kresťansko-demokratické hnutie (Skupina Európskej ľudovej strany a Európskych demokratov - EPP/ED)

kdh.jpgRodina a ochrana tradičných hodnôt je podľa Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) dnes základom politiky kresťanských demokratov a v Európskom parlamente (EP) je dvakrát tak dôležitá. Strana o tom chce presvedčiť aj svojich voličov prostredníctvom hesla kampane pred voľbami do EP Veríme tak ako vy v rodinu a tradičné hodnoty.

Volebný program strany hovorí predovšetkým o ochrane tradičných hodnôt a rodiny, o silnom Slovensku v bezpečnej Európe. "Našim cieľom je, aby sa každý občan v EÚ cítil bezpečne," uvádza sa v materiáli, ktorý sa zaoberá aj otázkou solidarity v čase hospodárskej krízy. "Chceme znova oživiť podnikanie vo všetkých jeho formách," tvrdí KDH.

SkryťVypnúť reklamu

Strana sa v programe dotýka aj energetickej bezpečnosti, vzdelania, vedy a výskumu a chce presadzovať národné záujmy, ako aj zdravú Európu. Na margo zdravia KDH vyhlasuje, že v EP bude presadzovať "zlepšenie zdravotných služieb a právo občana na úhradu zdravotnej starostlivosti v ktorejkoľvek členskej krajine minimálne do výšky nákladov vo svojom členskom štáte".

Volebný program KDH

HZDS-Ľudová strana (žiadosť o vstup do Skupina Európskej ľudovej strany a Európskych demokratov - EPP/ED)

hzds.jpgCieľom programu ĽS-HZDS pre tohtoročné voľby do Európskeho parlamentu (EP) je zabezpečiť kvalitnú životnú úroveň občanov v modernej spoločnosti. Program strany je podľa lídra eurokandidačnej listiny Sergeja Kozlíka zameraný na riešenie dôsledkov a príčin hospodárskej a finančnej krízy a zaoberá sa aj otázkou efektívnej konštrukcie rozpočtov EÚ.

SkryťVypnúť reklamu

ĽS-HZDS kladie dôraz tiež na oblasť zamestnanosti a sociálnych vzťahov, kde podporuje sociálne prvky, ktoré by EP mohol riešiť. "Je to otázka nediskriminácie, pružnosti v oblasti pracovného času a zachovanie istôt. Rovnako medzinárodnej spolupráce, kde zastávame názor, že treba rozširovať EÚ a treba pomáhať balkánskym krajinám, viesť dialóg s Ukrajinou a byť opatrní ohľadom vstupu Turecka," vymenoval Kozlík a dodal, že je tiež potrebné zabezpečovať komunikáciu smerom k Rusku.

Volebný program HZDS-ĽS

Komunistická strana Slovenska (názorovo sú blízki ku Konfederálnej skupina európskej zjednotenej ľavice / Severskí ľavicoví zelení - GUE/NGL)

kss.jpgKomunistická strana Slovenska (KSS) má ambíciu posilniť celkovú silu ľavice v Európe a v prípade, že jej kandidáti uspejú v nadchádzajúcich eurovoľbách, chce presadiť "skutočné opatrenia, ktoré budú šancou na riešenie celosvetovej hospodárskej krízy". Uviedol pre TASR predseda KSS Jozef Hrdlička.

SkryťVypnúť reklamu

Heslom volebnej kampane komunistov je Na krízu komunistov. Hrdlička zdôraznil, že KSS sa o priazeň voličov v eurovoľbách uchádza preto, že sa chce v EP usilovať dosiahnuť napríklad zisk väčšieho podielu finančných prostriedkov na zavedenie najmodernejších zariadení a technológií na likvidáciu odpadu, vrátane existujúcich skládok na Slovensku. Rovnako aj zabezpečenie výstavby čističiek odpadových vôd a kanalizácií nielen pre mestá, ale aj pre menšie obce.

V prípade úspechu chcú kandidáti KSS v EP presadzovať aj vytvorenie prekážok na zabránenie výstavby priemyselných parkov a nákupných centier na najúrodnejších pôdach v Slovenskej republike či oslabenie vplyvu NATO v európskej politike a posilnenie mechanizmu kolektívnej bezpečnosti v Európe.

SkryťVypnúť reklamu

Volebný program KSS

Slobodné Fórum (Aliancia liberálov a demokratov v Európe - ALDE)

sf.jpgStrana Slobodné Fórum (SF) chce v Európskom parlamente (EP) presadzovať spoločné témy a posilniť frakciu liberálov o poslanca z ich strany. Ako uviedla predsedníčka strany Zuzana Martináková, SF chce svojou volebnou kampaňou a programom osloviť predovšetkým mladých ľudí, pretože, ako tvrdí, ide práve o ich budúcnosť. "A my ponúkame témy, ktoré by ich mohli zaujímať," dodala s tým, že SF ide do eurovolieb so štyrmi prioritami.

"Slobodný prístup ku vzdelávaniu, k informáciám, k internetu za lacné peniaze, zrušenie poplatkov za roaming, slobodný a rovnaký prístup k zdravotnej starostlivosti vo všetkých krajinách EÚ pre ktoréhokoľvek občana EÚ a posledným bodom nášho programu je, aby sme pre Slovensko získali peniaze na výučbu anglického jazyka," predstavila priority Martináková. Je presvedčená, že práve angličtina zabezpečí slobodné dorozumievanie v EÚ Dodala, že na kandidačnej listine figurujú odborníci a mladí ľudia, ktorí sa budú usilovať o presadenie uvedených priorít a oslovovať najmä mladých ľudí.

SkryťVypnúť reklamu

Volebný program SF

Sloboda a Solidarita

sas.jpgStrana Sloboda a Solidarita (SaS) je presvedčená, že v čase hospodárskej krízy by sa problémami s recesiou a s nezamestnanosťou mali v Európskom parlamente (EP) zaoberať ekonómovia, a nie politici s laickými ekonomickými vedomosťami.

Strana chce v EP prispieť k tomu, aby Európska komisia v budúcoročnom rozpočte začala šetriť. "Až 80 percent výdavkov EÚ smeruje do oblastí s nízkou efektívnosťou a nízkou pridanou hodnotou. Aj európski byrokrati by si mali v čase krízy pritiahnuť opasky," tvrdí SaS, ktorej kandidáti by v prípade úspechu chceli v EP presadiť viac rozhodovacích práv občanom.

"Podporíme prijatie takej zmluvy o EÚ, ktorú pochopia všetci občania, aby mohli rozhodnúť o jej prijatí na rozdiel od Lisabonskej, ktorej nerozumie žiaden smrteľník," vysvetľuje strana. SaS je zároveň za väčšiu transparentnosť v EÚ a v jej inštitúciách a mieni sa v EP postaviť proti "akejkoľvek nezdravej centralizácii EÚ, napríklad proti pokusom o harmonizáciu daní".

SkryťVypnúť reklamu

Volebný program SaS

Strana zelených Slovenska (Zelení/ Európska slobodná aliancia Greens/EFA)

zeleni.jpgZelená šanca pre našu Európu je spoločný volebný program všetkých európskych strán zelených vrátane slovenskej, ktorá si na jeho základe vytýčila štyri priority pre voľby do Európskeho parlamentu (EP). Sú nimi zvyšovanie podielu obnoviteľných zdrojov, prístup k zdravým potravinám za primeranú cenu, skutočná rovnosť príležitostí pre všetkých ľudí a budovanie silnej, demokratickej a transparentnej Európskej únie.

"Európa potrebuje nový smer," tvrdia zelení, ktorých ústredným bodom programu je dosiahnutie vysokej úrovne ochrany zvierat. "Chceme ukončiť obchodovanie s kožušinami a rýchlo nahradiť skúšanie na zvieratách inými alternatívami," dodávajú.

SkryťVypnúť reklamu

Zelená šanca pre našu Európu (Green New Deal) znamená podľa Strany zelených solidárnu Európu, ktorá dokáže zaručiť svojim občanom dobrú kvalitu života založenú na hospodárskej, sociálnej a environmentálnej udržateľnosti. Vyzýva na masívne investície do vzdelania, vedy a výskumu zelených, na budúcnosť orientovaných technológií, ktoré Európu postavia na čelo globálnej hospodárskej revolúcie. Strana chce zároveň posilniť práva pracujúcich. Strana zelených (SZ), ktorá ide do eurovolieb s heslom "Myslite európsky, voľte zelených", sa v EP plánuje zasadzovať okrem iného aj za demokraciu a ľudské práva.

Volebný program Zelených

Strana demokratickej ľavice

sdl.jpgS heslami Tváre z ľudu a pre ľudí a Nerobme z Europarlamentu šrotovisko pre vyslúžilých politikov ide do blížiacich sa volieb do Európskeho parlamentu Strana demokratickej ľavice (SDĽ), uviedol pre TASR predseda strany Martin Halás.

SkryťVypnúť reklamu

Ako dodal, pilier volebného programu strany do eurovolieb tvorí projekt Spoločne za východ a Slovensko, proti rasizmu, nerovnosti a diskriminácii očami europerspektívy. Program je zameraný na všetky formy diskriminácie od rasovej, cez rodovú až po ekonomickú, postihujúcu najmä východné regióny EÚ, ktoré môžu byť zdrojom extrémizmu, nacionalizmu a intolerancie.

Trojkou na kandidátke SDĽ do EP je známy spevák a zabávač čiernej pleti Ibrahim Maiga, pôvodom z africkej krajiny Mali, ktorý žije na Slovensku už 23 rokov. Podľa jeho názoru je zdrojom napätí v spoločnosti u nás i v zahraničí najmä sebectvo a neschopnosť ľudí obetovať sa za iných.

Volebný program SDĽ

Kresťanskí demokrati Slovenska a Občianska konzervatívna strana (v EP vo frakcii Libertas)

SkryťVypnúť reklamu

okskds.jpgKoalícia Konzervatívni demokrati Slovenska (KDS) Občianska konzervatívna strana (OKS) vstupuje do eurovolieb s heslom Chceme združenie slobodne spolupracujúcich štátov, nie byrokratický superštát.

Ako pre TASR uviedol líder kandidačnej listiny a zároveň predseda KDS Vladimír Palko, strany vo svojom spoločnom volebnom programe presadzujú referendum o každej jednej zmene zmlúv o EÚ a sú zásadne za zvrchovanosť Slovenska v hlavných otázkach ekonomických a kultúrno-etických. "Teda v rozhodovaní o daniach a v otázkach ochrany života a rodiny," vysvetlil.

Dodal, že v prípade úspechu budú kandidáti KDS-OKS okrem iného presadzovať dodržiavanie maastrichtských kritérií a plánujú dosiahnuť obmedzenie byrokracie v EÚ. "A chceme sa spájať so všetkými európskymi stranami, ktoré zdieľajú náš pohľad," doplnil Palko. Volebnú koalíciu KDS-OKS by charakterizoval ako "koalíciu ľudí, ktorých spája spoločný pohľad na Slovensko aj na EÚ". Tvrdí, že členovia strán venovali veľa politickej energie tomu, aby sa SR dostalo do únie, a preto im nie je jedno, ako sa bude vyvíjať.

Volebný program KDS a OKS

Občiansko-liberálna strana LIGA

liga.jpgHlavným poslaním Ligy-Občiansko liberálnej strany je potvrdzovať to, že na Slovensku žijú občania, ktorí "nemajú z integrácie strach, ktorí veria v tento politický koncept ako v prirodzené vyústenie európskych dejín a ktorí chcú, aby ostatní Európania vedeli, že sa na nás môžu spoľahnúť". Uviedol pre TASR líder kandidačnej listiny pre voľby do EP publicista a teológ Michal Havran.

Prostredníctvom svojich kandidátov chce Liga v EP presadzovať priamy prístup slovenských regiónov k európskym fondom. "A to tak, aby sa nestali slovenské samosprávy obeťami politického klientelizmu, spojeného s prerozdeľovaním eurofondov, ktorého sme dnes na Slovensku frustrovanými svedkami," vysvetlil Havran.

Ako dodal, Liga dôrazne odmieta maďarských aj slovenských extrémistov a apeluje na ducha európanstva, ktorý je dnes jediným schopným obnoviť dôveru medzi krajinami s rozvášnenými vzťahmi. "Zároveň ostro kritizujeme slovenských aj maďarských vysokých predstaviteľov, že robia z maďarsko-slovenského spolužitia problém v situácii, keď vidíme, že skutočným problémom našich krajín je ekonomická a sociálna kríza a politici, ktorí dnes nie sú inšpirátormi spoločenského dobra, ale mocenskými cynikmi," doplnil.

Volebný program OLS-LIGA

Agrárna strana vidieka

asv.jpgAgrárna strana vidieka (ASV) je presvedčená, že bez bohatšieho vidieka niet bohatšieho Slovenska. S touto ideou sa preto uchádza o voličov v júnových európskych voľbách. "Chceme žiť inak," tvrdí líder kandidačnej listiny ASV Peter Kopecký.

Ak by kandidáti strany v eurovoľbách uspeli, mali vy podľa neho zverejniť "nespravodlivý systém slovenského vnútorného delenia dotácií a štátnych podpôr, nech EÚ vie, ako to v SR chodí". Kopecký zdôraznil, že spoločná poľnohospodárska politika sa musí zmeniť obsahovo aj formálne. Ako dodal, kandidáti ASV plánujú dohliadať nad spravodlivým delením eurofondov.

ASV chce prostredníctvom svojich kandidátov tiež zachovať dôstojné postavenie SR voči EÚ, do európskych inštitúcií presadzovať nadaných a slušných mladých ľudí, so znalosťami jazykov, otvoriť slovenskú diplomaciu pre každého schopného záujemcu a všestranne rozvíjať kvalitu života na vidieku. Zároveň chce urýchliť usporiadanie vlastníckych a nájomných práv k pôde a lesom, podporovať malých a stredných poľnohospodárskych prvovýrobcov, záhradkárov, vinohradníkov, malých a stredných podnikateľov.

Volebný program AVS

Misia 21

misia21.jpgPresvedčenie, že do Bruselu treba poslať "niekoho, kto nie je zaťažený žabomyšími vojnami politických garnitúr a kto je dostatočne mladý, aby raz mohol vniesť do slovenskej politiky celoeurópsku perspektívu," je hlavným dôvodom, prečo do eurovolieb nasadila svojho kandidáta Misia 21 Hnutie kresťanskej solidarity. Uviedol pre TASR zakladateľ strany Ivan Šimko.

Jediný kandidát Misie 21 Richard Schneider pozná podľa Šimka na rozdiel od spomínaných politikov "bolesti a trápenia občanov zblízka". Misia 21 si podľa jej zakladateľa uvedomuje, že jeden človek Európu nezmení. "Ale považujeme za dôležité, aby tam hovoril za Slovensko, aby prezentoval názory mladej generácie a raz sa vrátil do politiky domácej," zdôraznil Šimko.

Podporovať chce aj spoločnú zahraničnú politiku EÚ s tým, že bude presadzovať právo Slovenska na postoj, ktorý bude v konkrétnej veci o zahraničnej politike EÚ odlišný. Schneider bude podľa Šimka v prípade zvolenia rešpektovať Pro Life politiku Misie 21, ktorá hovorí o ochrane života od počatia až po prirodzenú smrť, neprípustnosť homosexuálnych manželstiev a obdobných právne relevantných záväzkov.

Volebný program Misie 21

Demokratická strana

ds.jpgDemokratická strana (DS) sa v prípade úspechu svojich eurokandidátov chystá v Európskom parlamente (EP) presadzovať, aby sa čo najmenej kompetencií presúvalo do Bruselu a čo najviac právomocí zostávalo v členských štátoch a v ich regiónoch.

Ako pre TASR uviedol líder kandidačnej listiny Branislav Hochel, cez rozpočet EÚ budú prípadní úspešní kandidáti presadzovať aj to, "aby sa prostriedky z európskych fondov používali na skutočne zmysluplné oblasti rozvoja EÚ, členských štátov a národných i medzinárodných regiónov a aby sa ich prideľovanie a čerpanie odbyrokratizovalo".

Volebný program DS

Rómska iniciatíva Slovenska

Prispieť k odstráneniu veľkých sociálnych rozdielov presadením adresnejších rozvojových programov by chcela prostredníctvom svojho kandidáta pre voľby do Európskeho parlamentu (EP) Rómska iniciatíva Slovenska (RIS).

"Náš kandidát Ján Blaščák sa bude predovšetkým zameriavať na sociálnu oblasť, oblasť zamestnanosti a rozvoj regiónov," uviedol pre TASR predseda RIS Alexander Patkoló. Ako dodal, RIS by v EP chcela dohliadať na výslednú efektivitu čerpania a určenia prostriedkov z eurofondov, určených predovšetkým na zlepšenie postavenia rómskej menšiny, "nakoľko doteraz nepriniesli žiadne, resp. len minimálne výsledky".

V rámci 3. piliera EÚ by iniciatíva chcela zjednotiť "rázny boj proti narastajúcemu rasizmu, xenofóbii a nacionalizmu a presadiť spoločnú politiku prísneho postihu týchto negatívnych javov". Predseda RIS zároveň doplnil, že v EP plánujú presadzovať legislatívu orientovanú na zlepšenie životnej úrovne, uľahčenie dostupnosti spotrebiteľských práv, zlepšenie čistoty životného prostredia.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Shell: So znižovaním emisií to myslíme vážne
 2. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 3. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 4. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky
 5. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 6. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 7. Prehľad a automatizácia
 8. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 2. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 3. Z vývoja paliva pre Formulu 1 ťažia aj bežní vodiči
 4. Trenčín potrebuje nový impulz!
 5. Shell: So znižovaním emisií to myslíme vážne
 6. Sezóna slovenského ovocia je v plnom prúde
 7. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 8. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 1. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky 14 150
 2. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 10 285
 3. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane 8 086
 4. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 7 688
 5. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur 7 574
 6. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 4 958
 7. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 3 513
 8. Kde u nás kúpite domácke potraviny 3 225
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Zubný lekár Filip Hlobeň.

Ak to nie je nutné, bielenie zubov neodporúčam, hovorí zubný lekár vo veľkom rozhovore.


2 h

Desať správ zo Slovenska, ktoré zaujali cudzincov.


1 h
Na stretnutie do hotela Bôrik prichádza minister financií Igor Matovič.

Predstavitelia vládnych strán rokujú v bratislavskom hoteli Bôrik.


TASR 1 h
Video inštalácia Inner Life

Prominentný francúzsky umelec vytvoril interaktívnu videoinštaláciu.


3 h
SkryťZatvoriť reklamu