SME

Europarlament je v slovenskej kampani veľmi ďaleko

Silnú tému by ste na mítingoch ťažko hľadali. Voličov politici radšej zabávajú a pohostia.

Mítingy Smeru sú presne naplánované. Začína premiér, potom sa predstavia kandidáti a na záver sa tancuje a hrá ľudová hudba. Všetko uvádza moderátor Peter Kočiš.Mítingy Smeru sú presne naplánované. Začína premiér, potom sa predstavia kandidáti a na záver sa tancuje a hrá ľudová hudba. Všetko uvádza moderátor Peter Kočiš. (Zdroj: SME – PAVOL FUNTÁL)

Navštívili sme posledné mítingy pred eurovoľbami. Najmenej ľudí bolo zvedavých na retrošou SNS, najviac priťahuje Smer s predsedom vlády Robertom Ficom. Spoločné majú všetky stretnutia to, že sa na nich veľa o Európskom parlamente nedozviete. Politici o európskej politike hovoria málo a návštevníci mítingov žijú skôr tým, čo sa deje v ich bezprostrednom okolí.

Smer: Politika aj veľká zábava

Na stretnutiach najsilnejšej vládnej strany bolo plno a ľudia boli spokojní. Videli premiéra, módnu prehliadku a Berkyho Mrenicu.

BRATISLAVA. Je pár minút po pol siedmej a netrpezlivé publikum v petržalskom Dome kultúry Zrkadlový háj začína tlieskať. Chce, aby sa konečne na pódiu niečo začalo diať. Po chvíľke sa necelá päťstovka sympatizantov Smeru dočká. Predseda Robert Fico prichádza, sála buráca.

Hneď pripomína, že pred piatimi rokmi slovenská účasť v eurovoľbách „nebola bohviečo“, a preto vyzýva všetkých, aby 6. júna prišli voliť. Takéto výzvy zaznejú počas večera ešte niekoľkokrát.

Rýchly premiér

Fico sa na pódiu nezdržal dlho. Za dvadsať minút sa stihol prihovoriť sympatizantom aj predstaviť prítomných kandidátov. Tým sa jeho úloha na poslednom predvolebnom mítingu končí. On z pódia už odchádza, ale verí, že všetci sa dobre zabavia a povedia si, že „tí smeráci sú fajn ľudia“.

zala.jpg

Boris Zala je na mítingoch aktívny. FOTO SME – PAVOL FUNTÁL

Priestor dostáva moderátor Peter Kočiš a pustí sa do spovedania štvorice kandidátov na pódiu. Na každého má pripravenú špecifickú otázku. O Borisovi Zalovi sa publikum dozvie, že mu bude v Európskom parlamente ľúto za televíznymi diskusiami s politickými oponentmi. Vladimír Maňka sľubuje peniaze z eurofondov. Monika Flašíková-Beňová sa snaží vysvetliť fungovanie europarlamentu, že tam vlastne ide o súboj ľavice a pravice.

Aby boli voľby zaujímavé, potrebujú konflikt, lebo dobre sa vyberá len medzi protikladmi. Viac v komentári Lukáša Filu.

Do diskusie sa pridáva aj Zala, ktorý kritizuje časté vystupovanie europoslancov za SMK. „Keby SMK nemalo nijakého poslanca v Európskom parlamente, mali by sme pokoj,“ hovorí a publikum ho odmení potleskom. Flašíková-Beňová sa pokúsi zmierniť jeho slová a vysvetľuje, že Smer nie je proti národnostným menšinám, len výroky maďarského opozičného politika Viktora Orbána sú pre nich neakceptovateľné.

Radosť z hudby

Reč príde aj na ženy političky, čo je téma pre kandidátku Mladých sociálnych demokratov Katarínu Neveďalovú. „Radšej múdra žena v Európskom parlamente ako hokejista Šťastný,“ zapája sa opäť do diskusie Zala. A opäť boduje, ľudia mu tlieskajú. Už len plány na leto a diskusia s kandidátmi sa končí.

Nasleduje kultúrny program. Smer ponúka módnu prehliadku, vystúpenie mladých tanečníkov a na záver Diabolské husle Berkyho Mrenicu. Po zhruba hodine a pol sa míting končí, ľudia odchádzajú spokojní.

HZDS: Robíme aj pre Rómov, bieli nás bijú

Kandidáti HZDS agitovali pod Tatrami aj v rómskych osadách. Vedia, že tam majú verných voličov.

MLYNČEKY. Trpezlivo čakali v bistre Gól v Mlynčekoch na kandidátov HZDS do europarlamentu Petra Baca, Ivanu Kaprálikovú a Ladislava Kokošku.

Zo tridsať vyobliekaných Rómov z Rakús pri šunke, chlebe, pive i čomsi ostrejšom debatovalo, prečo im dajú v sobotu svoj hlas.

Nostalgia za Mečiarom

„Za Mečiara sme mali všetko - slušné sociálne dávky, aj robota bola,“ vysvetľuje organizátor mítingu Rudolf Hangurbadžo. „Keď prišiel Dzurinda s Miklošom a Kaníkom, všetko nám zobrali. Fico, ten sľubuje a - skutek utek,“ hovorí rómsky podnikateľ. Chlapi prikyvujú. Podtatranská obec s 2300 obyvateľmi sa zmieta v sociálnych problémoch. Viac ako tri štvrtiny obce tvoria Rómovia. Väčšina z nich žije v osade.

Najmä vďaka osadníkom vyhralo v roku 2006 v Rakúsoch voľby HZDS. A keby bolo podľa nich, prezidentom by sa v roku 1999 stal Vladimír Mečiar. „U nás nikto iný nemôže vyhrať,“ hovorí predseda miestnej organizácie ĽS­HZDS Gustáv Pišta.

Spravia, čo iní sľúbili

Po vyše hodine čakania potleskom vítajú hostí. „Keď vám dáme hlasy, čo nám za to sľúbite?“ pýta sa starší muž. Bývalý minister pôdohospodárstva a poslanec Európskeho parlamentu Peter Baco sa usmeje: „My sme tu na to, aby sme urobili, čo vám iní sľúbili.“

Vysvetľuje, že nič nemôžu čakať zadarmo, že v prvom rade si musia pomôcť sami. Pripomína, že aj v posledných mesiacoch sa pod Tatrami nabehal, aby vybavil pre Rómov prácu v TANAP­e. „A teraz ma tu idú bieli ubiť...“

O europarlamente nepadne takmer zmienka. Diskutuje sa o potrebe zjednotenia Rómov, aj o budúcich komunálnych voľbách, v ktorých by mali kandidovať na starostu i poslancov obecného zastupiteľstva.

No najmä o volebnej sobote. Rómovia dostali inštruktáž, ktorý lístok vložiť do obálky a koho krúžkovať:Pomôžete vy nám a my sa vám to budeme snažiť vrátiť hlavne na postoch starostov miest a obcí, ktoré môžu žiadať peniaze na rozvoj rómskej komunity,“ hovorí kandidát Kokoška.

KDH je rodinné

Na mítingoch sa kresťanskí demokrati pochválili doterajšou prácou v europarlamente.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. „Večerné mítingy bývajú komornejšie,“ hovorí líder kandidátky KDH Martin Fronc pred utorkovým stretnutím s voličmi v Považskej Bystrici. Po hodinovom mítingu je spokojný. Ľudí sa zišlo okolo šesťdesiat. Prevaha dôchodcov, do zasadačky obvodného úradu však prišlo aj niekoľko mladých. Dostali pohľadnice, od manžela Anny Záborskej aj balíček. Z pohľadnice Miroslava Mikolášika sa dozvedeli aj to, že v rokoch 1979 až 1988 predsedal Kruhu priateľov vážnej hudby.

Trojici kandidátov s programom pomáhal virtuóz v hre na akordeón Michal Červienka. Europoslanci Mikolášik a Záborská hodnotili svoje pôsobenie v Bruseli. Podarilo sa im všetko, na čo siahli a bez KDH by to tam zrejme nešlo. Reč sa stočí k hodnotám KDH, najmä rodinu v tradičnom ponímaní. Pred príchodom kresťanských demokratov do europarlamentu tento výraz v Bruseli vraj hovorili len potichu a aj za pomoci poľských kolegov sa veci výrazne zlepšili.

hrus.JPG

Pavol Hrušovský často vsádza na rodinné témy. FOTO: SITA

„Verím, že slovenská rozprávka sa neskončí, a preto kandidujeme,“ povedal Fronc. Chcú byť hrádzou tunelovaniu vlády a reformovať europarlament. Čo presne chcú v Bruseli dosiahnuť, sa ľudia na mítingu nedozvedeli.

SDKÚ je s Kukanom šťastná

SDKÚ podporila lídrov v eurokampani najsilenejšou zostavou. Banskobystričanov aj tak veľa neprišlo.

BANSKÁ BYSTRICA. Bez chlebíčkov, klobás, piva a darčekov, zato v plnej zostave sa predstavila SDKÚ v utorok voličom v Banskej Bystrici. Ľudí do komornej sály Domu kultúry prišlo asi sto a asi najviac sa predviedol fanúšik vládnej koalície.

„Prosím, zúčastnite sa na voľbách a oslovte aj priateľov,“ žiadal predseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda a hneď aj sľúbil, že už majú pripravený protikrízový projekt.

Tenisový Kukan

Jednotka na kandidátke, Eduard Kukan pre istotu vysvetlil aj to, ako sa krúžkujú preferenčné hlasy.
„Poslancov Európskeho parlamentu si volíme sami, nikto ich tam nenominuje. Nenadávajme len na vládu a parlament, ale poďme voliť. SDKÚ je členom najsilnejšej skupiny ľudovcov. Ak ich budeme schopní presvedčiť, môžeme veľa urobiť,“ hovoril Kukan, ktorý priebežne sledoval aj vývoj tenisového súboja Cibulková - Šarapovová na Roland Garros.

Europoslanec Peter Šťastný mal zložitejšiu pozíciu. Hneď po úvodných slovách o potrebe zastúpenia v Európskom parlamente sa postavil mladý priaznivec vládnej koalície s transparentom - Šťastný ohováral Slovensko v Európskom parlamente. Skutočný vlastenec. Hanba! „Vy nemáte právo kandidovať do Európskeho parlamentu,“ povedal vystresovaný mladík Šťastnému do tváre.

stastny.jpg

Na stretnutie SDKÚ prišiel aj mladík, ktorý k priaznivcom strany nepatrí. Priniesol si plagát kritizujúci Petra Šťastného. FOTO SME – JÁN KROŠLÁK

Dzurinda záchranca

Situáciu pokojne zachraňoval Dzurinda. Nechal mladíka hovoriť a potom ho začal valcovať tabuľkami, grafmi a číslami o hospodárskom raste za jeho vlády v porovnaní s terajšou situáciou a kultúrou politiky, ktorú okorenil príkladmi Slotových a Švantnerových vulgarizmov. Mladý muž zbalil transparent a odišiel.

„Keby mal Fico aspoň tretinu jeho odvahy!“ zhodnotí jeden zo sympatizantov SDKÚ vystúpenie mladého muža.
Na skutočne európsku tému upozornil banskobystrický kandidát SDKÚ Juraj Šváč - lepšia spolupráca europoslancov s regiónmi podľa neho môže zaostávajúcim častiam Slovenska pomôcť k peniazom z európskych fondov.

SNS: Domovina nezaberá

Ľudoprázdne námestie na deň detí bolo asi iba v Pezinku. Kandidát SNS Vladimír Čečot nezaujal.

PEZINOK. Trojka kandidátky SNS, štátny tajomník ministerstva vnútra Vladimír Čečot stojí v pondelok v centre Pezinka. Láka pesničkami Petra Stašáka, pagáčmi, desiatimi chlapcami so zástavami SNS. Márne. Mesto známe aktivitami proti skládke, ktorú schvaľovali aj inštitúcie riadené nominantmi SNS, ho ignoruje.

Stretnutie otvára Stašák, spevák v kožených špicatých topánkach. Pezinčania prechádzajú cez námestie, ponúknu sa pagáčmi a idú ďalej. Čečot sedí na terase neďalekej kaviarne. Stašák presviedča, aký je profesor výnimočný človek.

52960.jpg

Stašák (vľavo) a Čečot si zaspievali. FOTO SME – PAVOL FUNTÁL

Až potom sa na prázdnom námestí objaví kandidát - s fujarou, aby zaspieval so spevákom hit Domovina, ktorý pokrstil nedávno predseda SNS Ján Slota. Niekoľko starších dám si pospevuje refrén: „K tebe Bože ruky spínam, nech v nás žije domovina, ten sveta krásny kúsok v nás.“ Až potom štátny tajomník prehovorí, prečo sa rozhodol kandidovať. Pomôže si rozprávkou O troch grošoch.

„Mám päťdesiatsedem rokov. Doteraz som získal vzdelanie, autoritu, skúsenosti, funkcie na Slovensku. Je čas, aby som Slovensku vrátil to, čo som od neho získal.“ Desiatku okolostojacich presviedčal, že ako právnik a štátny tajomník má dostatočné skúsenosti, aby mohol Slovákov zastupovať v europarlamente.

Voľby do Európskeho parlamentu sú podľa Čečota dôležitejšie ako do národného parlamentu. „Päť rokov žijeme v únii a všetky jej právne predpisy sa dotýkajú každého Slováka. Preto je dôležité, aby Slovensko v parlamente obhajovali ľudia, ktorí tomu rozumejú.“

SMK bolo za vodou

Ak nezvolíte našich kandidátov, našej menšiny sa nik nezastane, vyzývali maďarskí politici voličov.

SENEC. Posledný veľký predvolebný míting SMK v pondelok večer na seneckých Slnečných jazerách vzdialenosťou medzi politikmi a návštevníkmi navodzoval dojem, že si táto strana vzala poučenie z vajíčkových bitiek v Česku. Účinkujúci vystupovali na pódiu, ktoré od väčšiny návštevníkov oddeľoval široký pás vody.

Ľudí prišlo asi tristo, zväčša zo Senca a okolia. Po upozornení, vraj od organizátorov, že nie všetci hovoria po maďarsky, uvítal predseda SMK Pál Csáky prítomných aj po slovensky. Míting sa konal v rámci seriálu Robme festival, ktorý sa tváril skôr ako šnúra kultúrnych akcií, než predvolebných mítingov.

Účastníci síce neprišli o príhovory kandidátov, tie však boli krátke a nepriniesli nič nové. Väčšinu času zabrali vystúpenia maďarských a rómskych umelcov zo Slovenska. Návštevníkov čakal aj stánok s propagačnými predmetmi strany a ďalší, v ktorom sa rozdával guláš.

Csáky označil stretnutie za rodinné oslavy, na ktorých by sa nemalo hovoriť o problémoch, rovnako ako na predchádzajúcich mítingoch sa však voličom ospravedlnil za správy o nezhodách v strane. „Voľby však nie sú o strane, ale o budúcnosti maďarskej menšiny na Slovensku v Európskej únii,“ vyzýval na volebnú účasť.

Mottom ostatných príhovorov bolo, že ak nebude mať menšina v únii vlastných zástupcov, nikto iný jej záujmy brániť nebude. Ďalší z kandidátov zdôraznil, že vedenie strany vyšlo v ústrety požiadavke omladiť stranu a že deväť z trinástich kandidátov sú mladé tváre. Zabudol dodať, že na dvoch voliteľných miestach sú starí zaslúžilí politici.

Anketa

1. Hlasovali by ste za to, aby Európsky parlament navrhol krajinám prijať zákon o registrovanom partnerstve? Hlasovali by ste za registrované partnerstvo?

2. Hlasovali by ste za rezolúciu, ktorou by Európsky parlament odsúdil výroky pápeža o kondómoch?

3. Ktorému zahraničnému politikovi môžete kedykoľvek zatelefonovať?

Vladimír Maňka, Smer

manka.jpg1. Je vecou každého členského štátu, akú legislatívu v tejto oblasti príjme. Som za to, aby na túto tému začala na Slovensku seriózna celospoločenská diskusia. Bez toho, aby takáto diskusia prebehla, sa nedá prijať žiadny podobný zákon.

2. Za posledných desať rokov sa názory cirkvi aj na túto tému vyvíjali a menili. Dnes už niektorí zástupcovia cirkvi nemajú s touto témou problém.

3. Bývalému premiérovi Dánskeho kráľovstva a súčasnému predsedovi Strany európskych socialistov Poulovi Nyrupovi Rasmussenovi.

Eduard Kukan, SDKÚ

kukan.jpg1.Opýtajte sa ma, keď budem zvolený do Európskeho parlamentu a keď takáto situácia vznikne. Nerád odpovedám na hypotetické otázky.

2.Na túto otázku platí predchádzajúca odpoveď.

3. Tých je...

Edit Bauer, SMK

bauer.jpg1 V oblasti rodinného práva EÚ nemá kompetencie. Konkrétne problémy, ktoré su diskriminačnej povahy (OČR, možnosť dedenia) by bolo potrebné vyriešiť, napríklad registrovaným partnerstvom. Je to však v právomoci členských štátov.

2 Takýto návrh bol predložený na rokovanie pléna. Hlasovala som proti.

3 Viacerým, napríkla predsedovi parlamentu Hans-Gertovi Pötteringovi, trom komisárom a iným.

Dušan Švantner, SNS

svantner.jpg1. Nie.

2. Nesúhlasim síce s vyhlásením pápeža, ale záležalo by na tom, ako by bola rezolúcia formulovaná.

3. Eugenio Preta, generálny tajomník Únie pre Európu národov v Európskom parlamente.

Martin Fronc, KDH

fronc.jpg1. V žiadnom prípade. Model tradičnej rodiny, zväzok muža a ženy, je základom spoločnosti, ktorá je pre KDH a všetkých kresťanských demokratov tou najväčšou hodnotou.

2. Vôbec nevidím dôvod na to, aby poslanci Európskeho parlamentu rokovali takýmto spôsobom o výrokoch Svätého otca a už vôbec nie je dôvod prijímať odsudzujúce rezolúcie o jeho výrokoch v otázkach, ktoré sú pre kresťanov fundamentálne. Práve naopak.

3. Predstaviteľom Európskej ľudovej strany, ktorej je KDH členom: predsedovi Európskeho parlamentu HansGertovi Pötteringovi, W. Martensovi, J. Daulovi ale aj predsedovi českej KDÚ ČSL Cyrilovi Svobodovi a kolegom ministrom školstva, s ktorými som sedával v Rade ministrov EÚ.

Sergej Kozlík, HZDS

kozlik.jpg1. Súčasný stav riešenia vzťahov hohmosexuálnych párov na Slovensku pokladáme za dostatočný a zodpovedajúci stavu verejnej mienky na Slovensku. Preto snahy o jednotné európske riešenie nepodporujeme.

2.Aj pápež má právo vysloviť názor, preto by sme hlasovali proti takejto rezolúcii.

3. Napríklad spolupredsedovi Európskej demokratickej strany pánovi Rutellimu, ktorý pred niekoľkými dňami v Bratislave potvrdil záujem EDS o skorý vstup ĽS-HZDS do tejto európskej strany. Momentálne je ĽS-HZDS asociovaným členom tejto strany.

Ľudmila Farkašovská, Slobodné fórum

farkasovska.jpg1.Túto otázku nepovažujeme za problém, ktorý treba na Slovensku riešiť. Ponúkame slobodné riešenia reálnych problémov našich občanov ako je rovnaká zdravotnícka starostlivosť pre všetkých v celej EÚ, teda aby európska zdravotná karta nebola len na základnú starostlivosť, slobodný prístup k informáciám prostredníctvom internetu dostupného všetkým - cenovo aj pokrytím, kvalitná výučba angličtiny za peniaze EÚ, či slobodná komunikácia v zmysle zrušenia roamingu.

2.Naozaj si myslíte, že práve toto trápi našich ľudí v čase krízy?

3.Podpredsedníčke ELDR a zároveň Estónskeho parlamentu Kristiine Ojuland, poslancovi filipínskeho parlamentu Ruffymu Biazonovi, ktorého nájdete aj na mojom Facebooku, maďarskému europoslancovi Istvánovi Szent-Iványimu či argentínskej poslankyni Patricii Bullrich.

Ján Oravec, SAS

oravec.jpg1.Registrované partnerstvá podporujem, ale zastávam názor, že je to otázka, o ktorej majú rozhodovať jednotlivé členské krajiny EÚ. Preto nepatrí na pôdu Európskeho parlamentu a ten by členským krajinám v tejto oblasti nemal nič navrhovať...

2.Rozhodnutie o tom, kto, kedy a koľko splodí deti je výlučne otázka rozhodovania rodičov, je to ich slobodné a zodpovedné rozhodnutie. Podľa mňa by sa k tejto otázke nemal vyjadrovať pápeť, ale ani Európsky parlament by nemal prijímať rezolúcie o jeho výrokoch.

3.Zatelefonovať môžem kedykoľvek všetkým svetovým politikom, Angele do Berlína, Nicolasovi (a Carle:-)) do Paríža, Dmitrijovi do Mosky, či Barackovi do Washingtonu, len si nie som istý, či by sa predo mnou nedali zatajiť.

Jana Budáčová, strana zelených

bud.jpg1.Áno. Podľa môjho názoru je potrebné, aby boli registrované partnerstvá uznávané vo všetkých štátoch EÚ, nie len v tých kde boli uzavreté. V prípade ak pôjdu registrovaní partneri napr. za prácou do iného členského štátu, v ktorom ich registrované partnerstvo nie je uznávané budú mať problémy.

2.Áno. I keď som veriaca a rešpektujem názory katolíckej cirkvi, považujem radikálne odmietnutie používania kondómov v akomkoľvek prípade, napr. pri sexuálnom styku manželov, z ktorých jeden je HIV pozitívny, za chybu.

3. Ktorémukoľvek, ale u Martina Bursíka od českých zelených mám 100% záruku, že mi to určite zdvihne.

Vladimír Palko, KDS-OKS

palko.jpg1 Za takúto rezolúciu by som nehlasoval a samozrejme, hlasoval by som proti registrovanému partnerstvu. Jeden z prvoradých princípov KDS - OKS je suverenita členských krajín EÚ v kultúrno - etických otázkach. Tento princíp hovorí, že EÚ tieto otázky nemá riešiť, má to byť v kompetencii členských krajín.

2.- Hlasoval by som proti a povedal by som, že už samotné objavenie sa tohoto návrhu svedčí o určitej degenerácii EÚ, čo je škoda.

3.- Každému, ktorý má mobil. Napríklad Petrovi Machovi zo Strany svobodných občanu z ČR. KDS má kontakt s Declanom Ganleyom, organizátorom írskeho NIE Lisabonskej zmluve.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? Takto internet rozšírite do každého kúta
  2. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  3. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  4. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  5. Wellness v prírode: máme tip, kde si na jar najlepšie oddýchnete
  6. Do ZWIRN OFFICE sa sťahuje špičková zubná klinika 3SDent
  7. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur
  8. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár
  1. Leťte priamo z KOŠÍC a dovolenkujte na najkrajších plážach
  2. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  3. Výlet 2 v 1: Jednou nohou na Slovensku, druhou v Rakúsku
  4. Ahoj, TABI! Kto je záhadný digitvor?
  5. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  6. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  7. Dobrovoľníci z MetLife vysadili nové stromy a kríky
  8. MISSia splnená. Projekt Kesselbauer ožíva spokojnými majiteľmi
  1. Fellner otvorene: Manželka mi vyčítala, že zo mňa nič nemá 30 710
  2. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár 17 239
  3. Do utorka za vás uhradia polovicu exotickej dovolenky 16 542
  4. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur 10 874
  5. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové? 10 190
  6. Patria medzi svetovú elitu. Slováci zariskovali a predbehli dobu 10 026
  7. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur 7 785
  8. Ako Japonci potopili ruské nádeje na Ďalekom východe 5 888
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Miloš Roman.

Na gól čakali fanúšikovia 50 minút.


TASR
Futbalisti FK Humenné.

Domáci Považania inkasovali tri góly v úvodnom polčase.


TASR
Máté Lékai (vľavo) a Lukáš Urban v prvom štvrťfinále Európskeho pohára EHF FTC-Green Collect Budapešť - Tatran Prešov.

Hádzanárov Tatrana čaká domáca odveta vo štvrťfinále Európskeho pohára EHF.


Larry Lloyd.

Po skončení v Nottinghame pôsobil ako hrajúci tréner vo Wigane, ktorý dostal zo štvrtej do tretej ligy.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu