SME

Nigérijčan, ktorý prevážal drogy, zostáva vo väzbe

Krajský súd v Bratislave dnes rozhodol, že Nigérijčan Raymond O. (34), ktorý sa pokúsil v bruchu prepašovať kokaín, ostáva naďalej vo väzbe.

BRATISLAVA. Krajský súd v Bratislave dnes rozhodol, že Nigérijčan Raymond O. (34), ktorý sa pokúsil v bruchu prepašovať kokaín a ktorého v utorok 9. júna zadržali na bratislavskom letisku, ostáva naďalej vo väzbe.

"Krajský súd v Bratislave dnes zamietol sťažnosť obvineného R.O. proti rozhodnutiu Okresného súdu Bratislava 1 zo dňa 12. júna o vzatí do väzby. Obvinený je z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby a držby omamnej latky, psychotropnej latky, jedu a prekurzora a obchodovanie s nimi. Dôvodom rozhodnutia odvolacieho súdu je, že naďalej trvajú dôvody tzv. útekovej, kolúznej i preventívnej väzby," povedal pre TASR hovorca KS Pavol Adamčiak.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Okresný súd Bratislava 1 vzal Nigérijčana 12. júna do väzby, voči čomu sa obvinený v zákonnej lehote odvolal a o jeho sťažnosti dnes teda rozhodoval KS. Nižší súd mal obavy, že by sa obvinený mohol vyhýbať trestnému stíhaniu, ujsť, pokračovať v trestnej činnosti a hrozí mu vysoký trest, teda napĺňa predpoklady mimo iného kolúznej a útekovej väzby.

Nigérijčan Raymond O. je obvinený z drogovej trestnej činnosti a hrozí mu až doživotné väzenie. TASR o tom vo štvrtok 11. júna informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Tatiana Kurucová. "Obvinený neoprávnene zadovážil, doviezol a prechovával vo vnútorných orgánoch svojho tela 71 ks uzatvorených plastových balíčkov, podľa predbežných expertíz s obsahom kokaínu," povedala Kurucová.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa nej predbežné výsledky z Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ Bratislava preukázali v predložených balíčkoch kokaín s prímesou ďalších látok. Ich celková hmotnosť je 689 gramov s koncentráciou účinných látok 31,7 percenta. Toto množstvo obsahovalo 218.632 mg absolútneho kokaínu, čo podľa hovorkyne zodpovedá 10.932 až 21.863 obvykle jednorazovým dávkam drogy v celkovej hodnote od 163.980 do 327.945 eur (od 4.940.061 do 9.879.671 Sk).

Na obvineného štátneho občana Nigérie, ktorý mal povolenie na pobyt cudzinca v SR, spracoval vyšetrovateľ podnet k návrhu na jeho vzatie do väzby. Muža zadržali colníci v utorok 9. júna v noci po jeho prílete na bratislavské letisko z Prahy. Lekárska prehliadka potvrdila prítomnosť cudzích predmetov v dutine brušnej a Raymonda O. hospitalizovali v ružinovskej nemocnici v Bratislave.

Drogy

Súvisiace témy: Polícia
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 15 110
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 008
  3. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 5 003
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 531
  5. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 3 945
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 3 615
  7. Iónske alebo Dodekanské ostrovy? Grécke leto má stovky tvárí 3 301
  8. Plátené tašky a opakované použitie 3 282
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Brankár Ľubomír Belko v zápase DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina v 10. kole Niké ligy.

Ktorý mladík je mužom číslo jedna?


Carlo Ancelotti na lavičke Brazílie

Brazília remizovala na pôde Ekvádoru.


TASR
Tyrese Haliburton strieľa víťazný kôš v prvom zápase finále NBA

Vedenia v sérii sa ujala Indiana.


TASR
Róbert Boženík.

Róbert Boženík má síce zmluvu v Boaviste ešte na jeden rok, no už potvrdil, že sa v lete bude sťahovať.


SkryťZatvoriť reklamu