SME

Na zahraničné misie odlieta takmer 200 vojakov

Po dvojročnej intenzívnej príprave odchádza do zahraničných vojenských operácií 191 príslušníkov Ozbrojených síl SR. Celkovo 186 mužov a päť žien odlieta leteckým špeciálom z Bratislavy 9. júla tohto roka a v misiách vystriedajú jednotky, ktoré sa vrátia

LEVICE. Po dvojročnej intenzívnej príprave odchádza do vojenských operácií KFOR, EUFOR - ALTHEA a ISAF 191 príslušníkov Ozbrojených síl SR. Celkovo 186 mužov a päť žien odlieta leteckým špeciálom z Bratislavy 9. júla tohto roka a v misiách vystriedajú jednotky, ktoré sa vrátia o týždeň neskôr.

S odchádzajúcimi vojakmi sa dnes v priestoroch Dukelských kasární v Leviciach rozlúčili predstavitelia Ozbrojených síl SR i rodinní príslušníci. Vojakov odprevádzal i ordinár Ozbrojených síl a Ozbrojených zborov SR František Rábek. Za vzor im dal svätého Šebastiána, patróna ordinariátu. Bol veliteľom osobnej stráže cisára Diokleciána a zastal sa ukrivdených i za cenu vlastného života. "S týmito vlastnosťami nastupujete do svojej služby aj vy," uviedol.

SkryťVypnúť reklamu

Do Kosova odchádza 15. rotácia KFOR, celkovo 140 vojakov. Zabezpečovať budú nepretržité stráženie srbskej minority, poskytovať pomoc humanitárnym organizáciám na území Kosova a vytvárať podmienky na obnovu mierového spolužitia kosovských Srbov a Albáncov v operačnom priestore mechanizovanej roty. Ďalších 40 príslušníkov misie EUFOR - ALTHEA odchádza do Bosny a Hercegoviny.

Budú plniť úlohy s cieľom zabrániť vypuknutiu násilia a prispievať k bezpečnému stabilnému prostrediu v tejto krajine. Do Afganistanu odchádza 11 príslušníkov ISAF, ktorí budú zabezpečovať a udržiavať bezpečnosť v Kandaháre. Vojaci budú plniť úlohy zabezpečenia obrany a ochrany objektov a poskytovať podporu medzinárodným a mimovládnym organizáciám pri humanitárnych operáciách.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. V podzemí sa skrýva poklad nezmenený už 182 rokov
  2. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí
  3. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  4. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  6. Konferencia eFleet Day 2025 hlási posledné voľné miesta
  7. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje
  8. Realitný fond IAD IRF dosiahol historicky najvyššie zhodnotenie
  1. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí
  2. Najlepšia dovolenka s deťmi pri mori: Kam letieť z Košíc?
  3. Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis?
  4. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu
  5. Na Marka oharka do jarka
  6. Najlepšie okamihy svojho života zachytené s HONOR 400 Lite
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  1. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 19 007
  2. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje 9 913
  3. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 9 109
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 369
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 3 835
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 3 128
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 2 726
  8. Elektrické autá v zahraničí: poplatky za nabíjanie a diaľnice 2 483
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Tréner Mikel Arteta po víťazstve Arsenalu.

Mužstvo PSG pod vedením Luisa Enriqueho našlo svoju tvár a patrí omladený tím medzi ašpirantov na celkový triumf v LM.


TASR
Podcast Bavme sa o lige.

Debata o všetkom podstatnom, čo sa udialo v Niké lige.


Brankár Samuel Hlavaj v drese Iowa Wild.

Ako vyzeral týždeň slovenských hokejových talentov v zámorí.


Marián Michalovský
Thibaut Courtois.

Dvadsaťdeväťročný gólman sa pravdepodobne vráti do zostavy po trojzápasovej absencii.


SkryťZatvoriť reklamu