SME

Šéf Lesov to vzdal, ponúkol abdikáciu

Generálny riaditeľ Lesov SR Jozef Minďáš končí. Písomne požiadal ministra pôdohospodárstva Stanislava Becíka o abdikáciu.

Jozef Minďáš.Jozef Minďáš. (Zdroj: TASR)

Generálny riaditeľ Lesov SR Jozef Minďáš končí. Písomne požiadal ministra pôdohospodárstva Stanislava Becíka o abdikáciu.

BANSKÁ BYSTRICA. Generálny riaditeľ štátneho podniku Jozef Minďáš už požiadal ministra pôdohospodárstva Stanislava Becíka o odvolanie z funkcie. Zdroj z generálneho riaditeľstva, ktorý si neželal byť menovaný, SME potvrdil, že Minďáš už písomne oznámil ministrovi abdikáciu. Je už len na ministrovi, či a kedy riaditeľa odvolá.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Informáciu, že vo funkcii generálneho riaditeľa „končí" nám potvrdil aj Minďáš. Na žiadosť o rozhovor reagoval: „Vzhľadom na skutočnosť, že v priebehu minulých dní mi nebol daný priestor prezentovať svoje názory, požadovaný rozhovor vám neposkytnem. Aj z dôvodu, že vo funkcii generálneho riaditeľa končím. Ďalšie kroky už budem realizovať ako „slobodný" občan."

SkryťVypnúť reklamu

Stanislav Háber z komunikačného odboru Ministerstva pôdohospodárstva na otázku, či minister skutočne dostal abdikačný list, neodpovedal. „Môžem vám povedať len toľko, že pán minister sa vyjadrí v piatok," konštatoval.

Minďáš zdôvodnil svoju žiadosť o odstúpenie z funkcie tým, že chce zabezpečiť ďalšie fungovanie štátneho podniku. Tvrdí, že situácia v podniku neprispieva dobrému menu lesníctva a štátnych lesov.

„Psychický teror, ktorý sa rozpútal voči mojej osobe a následne voči mojim priateľom a rodine, mi neumožnil adekvátne sa brániť. Urobím tak až po odchode z funkcie," oznámil zamestnancom.

Generálny riaditeľ v úvodzovkách poďakoval pracovníkom Odboru komunikácie, odborárom a pracovníkom generálneho riaditeľstva, ktorí, ako tvrdí, mu neumožnili brániť sa a argumentovať.

SkryťVypnúť reklamu

Skutočnú vďaku adresoval len riaditeľom odštepných závodov, ktorí ho podržali. Minďáš označil celú kauzu Lesy SR za mediálnu hru, „v ktorej vôbec nešlo o hlavu generálneho riaditeľa a ani o blaho štátnych lesov." O čo podľa neho išlo, ale bližšie nekonkretizoval.

Becík rozhodne v piatok

Minister pôdohospodárstva Stanislav Becík dostal abdikačný list od generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy SR Jozefa Minďáša, ktorý požiadal ministra o uvoľnenie z funkcie. Podľa Minďáša je na rozhodnutí ministra, k akému termínu akceptuje jeho žiadosť.

"Je to svätá pravda, požiadal ma o uvoľnenie z funkcie. Ja sa s definitívnou platnosťou v piatok rozhodnem tak, aby som naplnil všetky predpoklady pre úspešné napredovanie Lesov SR a aby som svojim rozhodnutím uistil verejnosť, že budem robiť všetky kroky preto, aby boli Lesy SR stabilizovaný štátny podnik," uviedol pre TASR Becík. O problémoch lesníkov rokoval dnes v Palárikove so zástupcami odštepných lesných závodov, odborárov i špecializovaných závodov.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Anna Macaláková: Výnos je len časť príbehu investície
  2. Slony, ticho savany, Kilimandžáro. Keňa je skvelá na prvé safari
  3. Sudoku a hlavolamy: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani počas leta
  4. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku
  5. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes
  6. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí
  7. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina?
  8. Prvý realitný fond ťaží z oživenia trhu a nižších sadzieb
  1. Slony, ticho savany, Kilimandžáro. Keňa je skvelá na prvé safari
  2. Anna Macaláková: Výnos je len časť príbehu investície
  3. Pochvala v teame nie je „bonus“, ale kyslík
  4. Sudoku a hlavolamy: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani počas leta
  5. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku
  6. Drony menia lesníctvo, LESY SR testujú 3D modelovanie územia
  7. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí
  8. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina?
  1. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes 14 642
  2. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku 12 522
  3. Osem tipov, kam cestovať počas sviatku na konci augusta 6 858
  4. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí 4 362
  5. Prvý realitný fond ťaží z oživenia trhu a nižších sadzieb 3 027
  6. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina? 2 743
  7. Majster cukrár radí: Tento dezert dodá každej letnej párty šťavu 2 490
  8. Bývanie v centre Bratislavy? Kúpa sa oplatí viac ako prenájom 2 471
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu