BRATISLAVA.
Reklamácia v takomto prípade bude s najvyššou pravdepodobnosťou neúspešná a telefonujúci bude musieť vysoký účet zaplatiť. Uviedol to hovorca TÚ SR Roman Vavro s tým, že najmä počas dovolenkovej sezóny sa pravidelne opakujú prípady volaní z rôznych čísel zo zahraničia. Mobilný telefón obvykle prestane zvoniť skôr, ako volaný stihne prijať hovor.
Neopatrní občania volajú späť, čím sa vystavujú hrozbe vysokého účtu. Čísla v mnohých prípadoch využívajú spoločnosti, ktoré takýmto spôsobom zarábajú na poplatkoch, ktoré získavajú za ukončovanie medzinárodných volaní. Poplatky im platia telekomunikačné spoločnosti.
Objavujú sa aj rôzne iné spôsoby, ktorými sa rôzne spoločnosti snažia nabádať na volanie na ich telefónne čísla. Časté prípady sú e-maily sľubujúce vyplatenie dedičstva alebo výhry v zahraničí s telefónnym číslom „notára“. Pri volaní na toto číslo sa napr. môže ozvať automat, ktorý oznámi, že pán „notár“ má na druhej linke hovor a požiada, aby ste čakali. Volajúci čaká až do času, kým pochopí, že niečo nie je v poriadku a zloží. Za takýto hovor mu následne príde vysoký účet, dodal Vavro