Prvým bodom rokovania bol návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 143/1998 Z.z. o civilnom letectve (letecký zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Návrh predstavuje zosúladenie zákona s právom Európskych spoločenstiev a upravuje viaceré oblasti, ktoré sú potrebné pre leteckú prevádzku.
Návrh bol na žiadosť predkladateľa z rokovania stiahnutý.
Druhým bodom rokovania bol návrh nariadenia vlády SR, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o technických požiadavkách a postupoch posudzovania zhody na rádiové a koncové telekomunikačné zariadenia. Návrh vymedzuje skupinu určených výrobkov a jeho ustanovenia smerujú k zabezpečeniu zvýšenej ochrany životov, zdravia a majetku osôb a tiež životného prostredia.
Návrh bol na žiadosť predkladateľa z rokovania stiahnutý.
Ďalším bodom rokovania bol návrh vyhlásenia vlády SR podľa článku 24 Ústavy Medzinárodnej organizácie práce v nadväznosti na sťažnosť Odborového združenia železničiarov adresovanú Medzinárodnému úradu práce v Ženeve a návrh na doplnenie novely zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 2/1991 Zb. o kolektívnom vyjednávaní v znení neskorších predpisov a mení a dopĺňa zákon NR SR č. 152/1994 Z. z. o sociálnom fonde a o zmene a doplnení zákona č. 286/1992 Zb. o daniach z príjmov v znení neskorších predpisov.
Legislatívna rada uplatnila k návrhu legislatívno-technické pripomienky a odporučila vláde SR návrh schváliť s tým, že rozhodnutie o vecnej stránke návrhu uskutoční vláda SR.
Legislatívna rada ďalej rokovala o návrhu nariadenia vlády SR o minimálnych bezpečnostných a zdravotných požiadavkách na stavenisko. Účelom návrhu je zlepšenie stavu bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci implementáciou ustanovení smernice Rady č. 92/57/EHS. Návrh ustanovuje podrobnosti o úlohách a povinnostiach v prípravnej a realizačnej etape projektu a určuje požiadavky na informovanie zamestnanca o obsluhe pracovného prostriedku a o nebezpečenstvách v záujme zaistenia bezpečnosti a zdravia pri práci.
Legislatívna rada vrátila predkladateľovi návrh na dopracovanie. Návrh upravený v zmysle odporúčaní a pripomienok Legislatívnej rady bude v nej opätovne prerokovaný.
Legislatívna rada rokovala o návrhu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 380/1997 Z. z. o peňažných náležitostiach vojakov. Návrhom sa menia a dopĺňajú ustanovenia zákona upravujúce napríklad poskytovanie náhrad cestovných výdavkov pri služobných cestách, pri cestách do škôl a kurzov a ustanovenia upravujúce poskytovanie príplatkov za niektoré činnosti príslušníkov vojenských útvarov.
Legislatívna rada odporučila vláde SR návrh schváliť v novom znení so zapracovanými pripomienkami prijatými na jej rokovaní.
Ďalším bodom rokovania bol návrh nariadenia vlády SR, ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie vlády SR č. 480/2000 Z. z., ktorým sa vydáva colný sadzobník na rok 2001 v znení neskorších predpisov. Návrhom sa otvárajú dočasné colné kvóty na dovoz vybraných komodít pre potreby rozvoja elektrotechnického priemyslu na Slovensku.
Legislatívna rada odporučila vláde SR návrh schváliť v novom znení so zapracovanými pripomienkami prijatými na jej rokovaní.
Legislatívna rada ďalej rokovala o návrhu zákona, ktorým a mení a dopĺňa zákon č. 231/1999 Z. z. o štátnej pomoci. Cieľom návrhu je dosiahnutie úplnej kompatibility zákona s právom Európskych spoločenstiev. Návrh dopĺňa a spresňuje ustanovenia, ktoré upravujú poskytovanie štátnej pomoci v oblasti napríklad automobilového priemyslu, lodiarskeho priemyslu alebo oceliarskeho priemyslu.
Legislatívna rada odporučila vláde SR návrh schváliť po zapracovaní pripomienok prijatých na jej rokovaní.
Ďalším bodom rokovania je návrh zákona o finančnej kontrole a vnútornom audite a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Obsahom návrhu je úprava výkonu finančnej kontroly a vnútorného auditu vo verejnej správe v Slovenskej republike. V návrhu sú ustanovené ciele a zásady finančnej kontroly a postavenie kontrolných orgánov pri následnej finančnej kontrole. Novým prvkom v oblasti kontroly vo verejnej správe je zavedenie povinnosti vykonávať vnútorný audit. Cieľom návrhu je dosiahnuť zvýšenie účinnosti a hospodárnosti výkonu verejnej správy a upraviť systém kontroly hospodárenia s prostriedkami v rámci verejnej správy aj s ohľadom na pripravovaný vstup Slovenskej republiky do Európskej únie.
Legislatívna rada prerokuje Analýzu účinnosti a pôsobenia súčasného systému orgánov trhového dozoru - návrh legislatívneho zámeru zákon o integrácii kontroly na trhu (zákona o orgáne všeobecnej integrovanej kontroly na trhu). Cieľom návrhu je dosiahnutie efektívnej kontroly trhu formou optimálneho usporiadania orgánov kontroly trhu a súčinnosťou všetkých dotknutých rezortov.
Posledným bodom rokovania bude návrh nariadenia vlády SR o minimálnych bezpečnostných a zdravotných požiadavkách pri práci so zobrazovacími jednotkami. Návrh úplne preberá ustanovenia smernice Rady č. 90/270/EHS a nad jej rozsah upravuje okrem iného obmedzenia dennej dĺžky práce pri činnostiach spojených s nepretržitým sledovaním obrazovky.