Prvý vznikol na odsávacom zariadení v hale akciovej spoločnosti Hydine ZK, a. s., Košice v obci Zamutov v okrese Vranov nad Topľou. Plamene podľa hasičov spozorovali v okresnom meste po prvý raz o 4.14 hodine. Uhasila ich štvorčlenná skupina jednotky Zboru požiarnej ochrany, pričom v zadymených priestoroch museli pracovať s dýchacími prístrojmi. Ich námaha nebola márna, pretože uchránili ďalšie hodnoty za asi dva milióny korún. Príčina požiaru nie je zatiaľ známa.
Polmiliónová škoda vznikla aj pri popoludňajšom požiari lesa v katastri obce Chminianske Jakubovany, okres Prešov. Pravdepodobná príčina jeho vzniku bolo vypaľovanie suchej trávy. Pri prudkom vetre plamene zachvátili aj koruny stromov v poraste, ktorý spravuje lesná správa v uvedenej obci. Ich hasenie komplikoval navyše nedostatok vody, preto museli pomôcť zo susednej obce Hrabkov.
TASR dnes informácie poskytol službukonajúci pracovník operačného pracoviska odboru požiarnej ochrany Krajského úradu v Prešove.