BRATISLAVA 4. apríla (SITA) – Lehota na podanie majetkových priznaní sa posúva na 31. október 2002. Rozhodli o tom dnes poslanci, ktorí schválili novelu zákona o správe daní a poplatkov. Prijatá novela zároveň ruší povinnosť občanov podávať vyhlásenia o n
SITA
Tlačová agentúra
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
emajetnosti. Členenie majetku na účely podania majetkového priznania ako aj vzor tlačív sú súčasťou novely.
Majetkové priznania musia podať občania, ktorí vlastnili k 31. decembru 2001 hnuteľný majetok, majetkové práva a iné majetkové hodnoty so súhrnnou hodnotou presahujúcou 1,5 milióna korún alebo v období od 1. septembra 1999 do konca uplynulého roka nadobudli nehnuteľný majetok s úhrnnou hodnotou prevyšujúcou 1,5 milióna korún. Majetok v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov uvádza v majetkovom priznaní každý z manželov rovnakým dielom.
Poslanci posunuli do druhého čítania aj vládny návrh zákona o zrušení Úradu pre štátnu pomoc. Predkladaná norma upravuje zároveň aj prechod práv a povinností tohto úradu na Protimonopolný úrad SR. V prípade definitívneho schválenia predkladaného návrhu by sa PMÚ stal ústredným orgánom štátnej správy pre posudzovanie, hodnotenie a schvaľovanie štátnej pomoci ako aj pre kontrolu jej poskytovania a evidencie. Podľa rezortu financií, ktorý návrh zákona predkladal, takmer dvojročná prax ÚŠP poukázala na závažné problémy v činnosti úradu, preto sa ako najvhodnejším riešením javil presun jeho kompetencií na orgán dohliadajúci na ochranu hospodárskej súťaže.
Rokovanie parlamentu pokračuje prerokovávaním poslaneckého návrhu zákona o zákaze šikanovania fyzických osôb orgánmi verejnej moci.