SME

Rada STV žiada zakázanú reportáž odvysielať

Reportéri, ktorým zastavili reportáž o sociálnom podniku, sa stretli s Radou STV a vedením televízie. Nižňanský neprišiel.

BRATISLAVA. Generálny riaditeľ STV Štefan Nižňanský odôvodňoval stop pre reportáž o sociálnych podnikoch aj argumentmi o bulváre a neprofesio〜nalite v Reportéroch. Už to neplatí. Včera redaktorom poslal list, v ktorom uviedol ako jediný dôvod zastavenia relácie neskorú kontrolnú projekciu - v deň vysielania.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Redaktori Reportérov sa včera neoficiálne stretli s Radou STV, ktorú zaujímala zastavená reportáž. Prísť mal aj Nižňanský, no ospravedlnil sa a poslal iba svojich zástupcov.

Riaditeľ STV minulý týždeň na poslednú chvíľu nahradil reláciu Reportéri reprízou spred dvoch týždňov. Dôvodom bola reportáž o sociálnom podniku pri Bardejove. Podnik získal od ministerstva práce Viery Tomanovej zo Smeru minulý rok dotáciu 3,3 milióna eur (sto miliónov korún). Podnik je pritom nepriamo prepojený s agentúrou na ministerstve, ktorá o dotáciách tiež rozhoduje.

SkryťVypnúť reklamu

Rada bulvár nevidela

„Osobne som nenašiel v príspevku ani bulvárnosť, ani neprofesionalitu," zhodnotil reportáž člen rady Bohumír Bobocký.

Viacerí členovia odporučili televízii príspevok odvysielať. Vedenie má o svojom ďalšom postupe a o osude reportáže radu informovať.

„Reportáž o sociálnom podniku je v poriadku a z našej strany nemá nijaký problém," povedal aj šéf rady Martin Kákoš.

Redaktorku potrestali

Bobocký hovorí, že aj vedenia televízie potvrdilo, že reportáž prešla kontrolnou projekciou. Bývalý šéf rady preto nevidí žiadny dôvod, prečo schválení Reportéri nemohli ísť do vysielania.

Šéfredaktor publicistiky Oto Nittman, ktorý bol na stretnutí, ani včera nezdvíhal telefón. Podľa informácií SME mal dať Nittman podnet vedeniu STV na kárne potrestanie autorky reportáže Martiny Kubániovej.

SkryťVypnúť reklamu

Bobocký potvrdil, že autorku vedenie potrestalo za hrubé porušenie pracovnej disciplíny. „Nie som o tom oprávnený hovoriť," povedal.

Redaktori Reportérov o problémoch v televízii nechcú hovoriť. Potrestanie Kubániovej včera ani nepotvrdili, ani nevyvrátili.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 716
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 389
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 4 917
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 564
  5. Plátené tašky a opakované použitie 3 719
  6. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 3 461
  7. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 3 081
  8. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 2 739
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pamätník na Námestí osloboditeľov v Košiciach.

Usmernenie ešte stále nedostali.


SITA 2
Pamätník Memoranda národa slovenského v Martine.

Výročie si pripomenuli predseda parlamentu aj ZMOS.


TASR 2

Na juhu sa očakávajú aj vysoké teploty.


TASR
Ilustračné foto.

Návštevnosť v kúpeľoch dosiahla úroveň spred pandémie.


TASR 2

Sportnet

Futbalisti FC Spartak Trnava.

S už bývalými zverencami sa prišli rozlúčiť aj Michal Gašparík s asistentom Mariánom Hodulíkom.


TASR
Kapitán Portugalska Cristiano Ronaldo.

Táto kapitola sa skončila. Príbeh? Ten sa stále píše, uviedol v príspevku na sociálnej sieti.


TASR
Francúzsky futbalista Kylian Mbappé.

Francúzsky futbalista strelil za Real Madrid 43 gólov vo všetkých súťažiach, no s klubom nezískal žiadnu veľkú trofej.


Reuters
MFK Snina - OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom: ONLINE prenos z finále play-off o postup do druhej ligy.

Sledujte s nami ONLINE prenos z finále play-off o postup do druhej ligy: MFK Snina - OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom.


SkryťZatvoriť reklamu