TASR pri tejto príležitosti vydáva chronológiu slovensko-gréckych vzťahov.
2. júna 1995 - Slovenskú republiku navštívil minister zahraničných vecí Gréckej republiky Karolos Papulias. Počas návštevy rokoval s ministrom zahraničných vecí SR Jurajom Schenkom, prezidentom SR Michalom Kováčom a predsedom NR SR Ivanom Gašparovičom.
24. - 25. apríla 1996 - Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí SR Jozef Šesták navštívil Grécko.
6. - 7. februára 1997 - Minister zahraničných vecí SR Pavol Hamžík rokoval v Grécku so svojím rezortným partnerom Teodorosom Pangalosom a ministrom národnej obrany Akisom Tsochadzopulosom. Prijali ho aj najvyšší štátni činitelia - predseda vlády Kostas Simitis, predseda parlamentu A. Kaklamanis a prezident Gréckej republiky Konstantinos Stefanopulos.
7. - 8. apríla 1997 - Minister zahraničných vecí Grécka Teodoros Pangalos navštívil SR a rokoval s ministrom zahraničných vecí SR Pavlom Hamžíkom, predsedom vlády SR Vladimírom Mečiarom a prezidentom SR Michalom Kováčom. V rámci návštevy podpísal s Pavlom Hamžíkom dohodu o leteckej doprave.
16. 10. 1997 - Ministerka zahraničných vecí SR Zdenka Kramplová sa na návšteve Gréckej republiky stretla s ministrom zahraničných vecí GR Teodorosom Pangalosom a ministrom národnej obrany Akisom Tsochadzopulosom, pričom rokovali o rozvoji vzájomných bilaterálnych vzťahov.
27. - 28. februára 1998 - Počas návštevy ministra národnej obrany GR bola podpísaná dohoda o spolupráci medzi ministerstvami obrany oboch krajín vo vojenskej oblasti.
2. decembra 1998 - V rámci zasadnutia Výboru ministrov OBSE v Oslo sa stretli ministri zahraničných vecí SR a GR Eduard Kukan a Teodoros Pangalos, pričom rokovali o otázkach bezpečnosti v Európe a rozvoji vzájomných vzťahov.
17. - 19. februára 1999 - Minister zahraničných vecí SR Eduard Kukan uskutočnil oficiálnu návštevu Gréckej republiky, počas ktorej sa stretol s predsedom parlamentu A. Kaklamanisom. S ministrom zahraničných vecí GR Teodorosom Pangalosom prerokovali otázky bilaterálnych vzťahov, problematiku európskej a euroatlantickej integrácie, otázky multilaterálnej a regionálnej spolupráce a aktuálne konflikty v regióne.
31. marca - 1. apríla 1999 - Podpredseda vlády SR Pavol Hamžík sa počas oficiálnej návštevy Gréckej republiky stretol s ministrom zahraničných vecí Georgiosom Papandreom. Rokoval tiež s podpredsedom výboru pre otázky európske záležitosti L. Apostolisom, ktorý je aj predsedom výboru pre otázky EÚ v gréckom parlamente. Návšteva podpredsedu vlády SR bola zameraná na ďalšiu intenzifikáciu politického dialógu medzi SR a GR a získanie podpory pre integračné úsilie SR.
19. - 20. septembra 1999 - Podpredseda vlády SR Ivan Mikloš a ministerka financií SR Brigita Schmögnerová sa zúčastnili na medzinárodnej konferencii Athens summit-99, počas ktorej rokovali s ministrom financií GR Jannosom Papandoniom.
1. októbra 1999 - Minister zahraničných vecí Gréckej republiky Georgios Papandreu uskutočnil oficiálnu návštevu SR, počas ktorej rokoval so svojím rezortným kolegom Eduardom Kukanom, podpredsedom vlády SR pre európsku integráciu Pavlom Hamžíkom, ministrom obrany Pavlom Kanisom, podpredsedom NR SR Pavlom Hrušovským a primátorom hlavného mesta SR Bratislavy Jozefom Moravčíkom. Hlavnými témami stretnutí boli bilaterálne vzťahy, integračné úsilie SR do európskych a transatlantických štruktúr, ako aj otázky multilaterálnej a regionálnej spolupráce.
8. - 10. decembra 1999 - V Aténach sa uskutočnili vojensko-politické rokovania medzi ministerstvami SR a GR. Slovenskú delegáciu na rokovaniach viedol genmjr. Ľudovít Gál, riaditeľ sekcie integrácie a zahraničných vzťahov MO SR a grécku delegáciu veliteľ námorníctva Atanasios Ekonomu. Počas rozhovorov predstavila slovenská strana program prípravy SR na členstvo v NATO. Predmetom ďalších rokovaní bola aj bilaterálna vojenská spolupráca na rok 2000.
30. januára - 2. februára 2000- Námestník ministra národnej obrany GR Dimitris Apostalakis navštívil SR za účasti zástupcov zbrojárskych podnikov.
8. - 9. mája 2000 - Prezident SR Rudolf Schuster bol na oficiálnej návšteve Grécka. V histórii samotnej SR išlo o prvú návštevu prezidenta republiky v tomto stredomorskom štáte, pričom sa doposiaľ nestretli ani predsedovia parlamentov a vlád oboch krajín. Grécko, ktoré je členom Severoatlantickej aliancie (NATO), Európskej únie (EÚ), ako aj Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) podporovalo a podporuje integračné úsilie SR. Rezervy vo vzájomných vzťahoch existujú v obchodnej a investičnej oblasti, ale záujem o prehĺbenie spolupráce deklarujú obe strany. Tieto otázky boli hlavnou témou rokovania. R. Schuster hovoril s prezidentom Konstantinosom Stefanopulosom, predsedom parlamentu Apostolosom Kaklamanisom a predsedom vlády Kostasom Simitisom.
12. - 11. novembra 2001 - Na oficiálnej návšteve SR bol grécky premiér Kostas Simitis. Predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda oboznámil gréckeho partnera so stavom negociačného procesu medzi Slovenskom a EÚ, s ambíciami krajiny na členstvo v NATO a súčasnými aktivitami SR v medzinárodnopolitickej oblasti. Predmetom rozhovoru bola aj aktuálna medzinárodnopolitická a bezpečnostná situácia, boj proti terorizmu a význam vytvorenia protiteroristickej koalície štátov. Návšteva Kostasa Simitisa v Bratislave bola vôbec prvou návštevou gréckeho premiéra v SR od získania samostatnosti v roku 1993. Za najpodstatnejší význam návštevy gréckeho premiéra považoval po stretnutí s ním predseda parlamentu Jozef Migaš fakt, že Helénska republika výrazne podporuje integračné ambície SR. Prezident Rudolf Schuster vyjadril po vzájomnom stretnutí ten istý názor.