SME

Smer už o Kvorkovi viac hovoriť nechce

Ficova strana už nechce odpovedať ani na otázku, či si nechala od Kvorku vysvetliť jeho prípad.

Poslanec za Smer Ján Kvorka má podporu svojej strany, hoci jej svojím konaním asi dobré meno nerobí.Poslanec za Smer Ján Kvorka má podporu svojej strany, hoci jej svojím konaním asi dobré meno nerobí. (Zdroj: SME - Vladimír Šimíček)

BRATISLAVA. Napriek tomu, že médiá každý deň odhaľujú nové informácie o živote krajského podpredsedu Smeru Jána Kvorku, jeho strana mlčí. Jedinou odpoveďou, ktorú dáva na otázky o Kvorkovom údajnom násilnom zavlečení 17-ročného mladíka, je veta, že rešpektujú rozhodnutie mandátového a imunitného výboru. Ten k vydaniu Kvorku vydal neštandardné stanovisko a od prokuratúry si vyžiadal, aby doplnila vyšetrovanie o ďalšie úkony.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

O problémy svojho kolegu sa poslanci z jeho strany veľmi nezaujímajú. Poslanci Ľubomír Petrák, Ivan Varga a Jozef Burian sa s ním o kauze nerozprávali. „Pýtal som sa ho. Tvrdil mi, že sa nič také nestalo,“ povedal poslanec Peter Pelegrini. Ani jeden z nich si nemyslí, že by mu mali pozastaviť členstvo, aby kauza neškodila celej strane.

SkryťVypnúť reklamu

Kandiduje do župy

Kvorka kandiduje v župných voľbách na poslanca v žilinskom VÚC. Keďže výbor vrátil vec prokuratúre a do pléna sa zatiaľ nedostala, znamená, že nejde do volieb ako trestne stíhaný.

V prípade sú aj nezrovnalosti. Ide hlavne o list z 11. februára 2008. Prokurátor z Generálnej prokuratúry v ňom píše krajskému prokurátorovi, že sa nestotožňuje s jeho názorom na žiadosť o vydanie Kvorku na trestné stíhanie a považoval by ju za „predčasnú“.

„Dôkazná situácia nie je podľa môjho názoru taká jasná, aby umožňovala prijať záver, že stíhanie obvinených v predmetnej veci je odôvodnené.“ Myslí si tiež, že treba vykonať ďalšie dokazovanie a výsluchy.

Aj po tomto stanovisku námestníčka okresnej prokuratúry v Martine požiadala prostredníctvom generálneho prokurátora parlament o vydanie Kvorku. V liste sa už píše o tom, že „okolnosti jednoznačne nasvedčujú“, že Kvorka spolu so synom a ďalším príbuzným nasilu odvliekli 17-ročného mladíka, držali ho proti vôli v Kvorkovej firme a bili ho preto, že údajne politikovi Smeru rozbil sklo na aute.

SkryťVypnúť reklamu

Platil za sex so 17-­ročnou?

Kvorka (54), ktorý bol v apríli 2006 okresným šéfom Smeru, ale ešte nebol poslancom, podľa komunitného pracovníka z martinskej štvrti Bambusky odmeňoval za sexuálne služby 17-ročné dievča Zdenku vecnými darmi a peniazmi. „Poznám ho aj pod menom Karolko,“ opisoval pobyty v rómskej štvrti komunitný pracovník Ján Štrkáč TV Markíza.

Kvorka včera povedal, aby sme mu zavolali neskôr, lebo „káruje“. Potom už telefón nedvíhal.

Fotka - Beata Balogová
Beata
Balogová
Šéfredaktorka
Podpis - Beata Balogová
Tento článok sme nezamkli, ale potrebujeme vašu podporu. Niektoré články nechávame odomknuté, aby mali úplne všetci prístup k dôležitým informáciám. Prinášať ich môžeme aj vďaka našim predplatiteľom.
Vyskúšať predplatné
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  2. Probiotiká nie sú len na trávenie
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  4. Probiotiká nie sú len na trávenie
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Spoločnosť sa dištancuje od falošnej investície
  8. Potrebujete vypnúť, ale letná dovolenka je ešte v nedohľadne?
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 283
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 5 260
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 682
  4. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 672
  5. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 3 157
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 1 848
  7. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 794
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 1 596
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Radosť hráčov Komety Brno

Triumf v siedmom zápase spečatil Kollár.


a 1 ďalší
Arsenal FC - Paríž St. Germain: ONLINE prenos zo zápasu semifinále Ligy majstrov.

Sledujte s nami ONLINE prenos z futbalového zápasu semifinále Ligy majstrov: Arsenal FC - Paríž St. Germain.


Kapitán Michal Sersen (vpravo) a Patrik Bačík po prehre v zápase HC Slovan Bratislava - HC Košice v 54. kole Tipos extraligy.

Vedenie mu neponúklo novú zmluvu.


Joao Lucas Reis.

Povedal som si, že som urobil správne, skrýval som to dosť dlho a nepotrebujem to ďalej nechávať pod pokrievkou, povedal.


David Vařílek
SkryťZatvoriť reklamu