SME

Schmögnerová odmieta obvinenia a žiada Ondruša o verejné ospravedlnenie

Bratislava 18. mája (TASR) - Ministerka financií SR Brigita Schmögnerová odmieta akékoľvek podozrenia z klientelizmu, z ktorého ju obvinil podpredseda ...

Bratislava 18. mája (TASR) - Ministerka financií SR Brigita Schmögnerová odmieta akékoľvek podozrenia z klientelizmu, z ktorého ju obvinil podpredseda SDĽ Braňo Ondruš, a žiada ho o verejné ospravedlnenie. Ondrušom uvádzaná zmluva medzi Strediskom cenných papierov (SCP) a spoločnosťou Brevity, s.r.o., ktorá mala byť dôkazom korupčných aktivít ministerky, bola totiž uzatvorená 15. októbra 1997, teda v čase, kedy na čele rezortu financií stál nominant HZDS Sergej Kozlík.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podľa Schmögnerovej ide zo strany Ondruša o hrubé osočovanie, ktoré považuje za účelové. Pripustila tiež súvislosť vyhlásení podpredsedu SDĽ s dnešným stretnutím koaličných lídrov. "Treba si uvedomiť, že pán Ondruš sa už niekoľkokrát, svojvoľne, bez toho, aby mal poverenie straníckeho orgánu, verejne vyjadril v médiách o tom, že ja mám odísť z vlády", upozornila ministerka a konštatovala, že za podobné vyjadrenia Ondruša viackrát kritizoval aj Republikový výbor SDĽ.

SkryťVypnúť reklamu

Schmögnerová však za Ondrušovým konaním nevidí iniciatívu predsedu SDĽ Jozefa Migaša. Podľa ministerky majú vyhlásenia podpredsedu SDĽ "iné korene", ktoré však nechcela konkretizovať.

Zmluva Brevity, s.r.o. so SCP bola uzatvorená na dobu určitú do 31. decembra 2003 bez možnosti vypovedania. Odplata za služby predstavuje 48 miliónov Sk ročne a zmena zmluvy je možná iba po vzájomnej dohode oboch strán, uvádza sa v dnešnom vyhlásení ministerky. Rokovania o zmenách zmluvnej ceny a zmluvných podmienok sa začali ešte v novembri 1998, doteraz však neboli úspešné.

Schmögnerová súčasne po preskúmaní evidencie zmlúv a dohôd, ktorú ministerstvo vedie od roku 1994, uviedla, že rezort financií a jemu podriadené organizácie do dnešného dňa neuzavreli žiadnu zmluvu s firmou Brevity, s.r.o. ani s firmou Puli, a.s. a nevystavili im žiadnu objednávku.

SkryťVypnúť reklamu

Ondruš vo štvrtok vyhlásil, že zákazky firmy Brevity, s.r.o. pre rezorty financií a školstva, ktoré vedú nominanti SDĽ Schmögnerová a Milan Ftáčnik, sú dôvodom na podozrenie z klientelizmu. Brevity, s.r.o. je totiž oficiálnym sponzorom SDĽ, ktorej v roku 1999 poskytla dar 200 tisíc Sk.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu
  2. Tatra banka uvádza nový produkt Digitálna hypotéka
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  4. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  5. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  6. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  7. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle
  8. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody
  1. LESY SR otvorili Poľanu: Nová cesta pre ľudí aj prírodu
  2. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  3. Tatra banka uvádza nový produkt Digitálna hypotéka
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  5. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  6. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle
  7. Najlepšie zdroje železa: čo jesť pri jeho nedostatku
  8. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody
  1. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 13 716
  2. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 9 370
  3. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii 4 977
  4. Nová možnosť investovania s garantovaným rastom až 6 % 2 675
  5. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 2 534
  6. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu 2 411
  7. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia 2 024
  8. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček 2 023
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Kanada - Rakúsko: ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2025 vo Švédsku a Dánsku.

Sledujte s nami online prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2025: Kanada - Rakúsko.


Sven Andrighetto oslavuje gól do siete Nemecka na MS v hokeji 2025.

Švajčiarsko dnes zdolalo Nemecko v skupine B na MS v hokeji 2025. Pozrite si priebeh, výsledok, tabuľku a góly.


a 1 ďalší
Mikko Lehtonen (druhý zľava) sa so spoluhráčmi teší po strelenom góle  v zápase Fínsko - Slovinsko v skupine A na MS v hokeji 2025.

Fínsko dnes zdolalo Slovinsko v skupine A na MS v hokeji 2025. Pozrite si priebeh, výsledok, tabuľku a góly.


a 1 ďalší
Denis Godla v bránke HC Slovan Bratislava.

Tridsaťročný brankár pôsobil uplynulé dve sezóny v Slovane Bratislava.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu