SME

Mádlová nevylučuje súdne vymáhanie dlžôb od kraja

Nezisková organizácia Clementia nevylučuje, že si dlžnú čiastku približne 140-tisíc eur bude od Bratislavského samosprávneho kraja vymáhať aj súdnou cestou. Pre agentúru SITA to potvrdila zamestnankyňa Clementie Štepánka Mádlová.

BRATISLAVA.

"O zaplatenie dlžnej zmluvnej čiastky vo výške približne 140-tisíc eur bojujeme od decembra 2009. Po výmene predsedu kraja sa uskutočnilo stretnutie v predmetnej veci a dojednalo sa, že kraj preverí vecnú stránku nároku našej organizácie právnym oddelením a do 30 dní podá vyjadrenie, ktoré doteraz neprišlo. Samozrejme, že využijeme všetky právne formy na vymáhanie dlžnej čiastky," uviedla Mádlová.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podľa hovorkyne kraja Ivety Tyšlerovej nemá nezisková organizácia Clementia s krajom na tento rok uzatvorenú zmluvu o zabezpečovaní poskytovania sociálnej služby, keďže nepodala žiadosť. Navyše je vedená v Sociálnej poisťovni ako neplatič sociálnych odvodov za zamestnancov. "Kým kraj nemal vedomosť o neplatení odvodov, vyplatil Clementii v roku 2009 presne 224 633,19 eur. Clementia teda neplnila svoje záväzky ani v čase, keď dostávala od BSK vyplatené plné sumy," uviedla Tyšlerová.

SkryťVypnúť reklamu

Nezisková organizácia Clementia poskytovala v roku 2009 pobytové sociálne služby v Bratislavskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji. Žilinský samosprávny kraj zaslal Clementii v decembri 2009 príspevok "v jednej sume zníženej o tretinu, Trenčiansky samosprávny kraj neposlal žiadne finančné prostriedky, čo sa v konečnom dôsledku prejavilo ako dlh na odvodových povinnostiach. Hoci Bratislavský samosprávny kraj v I. polroku 2009 zaplatil dojednaný príspevok v plnenej výške, odvodové povinnosti platí Clementia za svojich zamestnancov vo všetkých zariadeniach spolu," povedala Mádlová.

Podľa Mádlovej odbor sociálnych služieb kraja vykonal pred krátkym časom v zariadení kontrolu zmlúv. "Súčasťou zmluvy je aj kontakt na najbližšiu rodinu, preto sme sa ani nedivili, keď obvolávali rodiny našich klientov a oznamovali im, že prevádzky zariadení sa rušia. Naši klienti sa neplánujú presťahovať do iných zariadení, ale iné organizácie počítajú s našimi klientmi a aj s pracovníkmi," uviedla Mádlová.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa Tyšlerovej nezisková organizácia Clementia vznikla po zániku neziskovej organizácie Privilégium a prevzala jej klientov. Riaditeľka Clementie Oľga Fürstová však tvrdí, že spájanie Clementie a Privilégia je nepravdivé. "V skutočnosti ide o dve nezávislé organizácie, pričom CPSS Privilégium nebolo zrušené, ale zaoberá sa inou činnosťou," uviedla Fürstová. Voči bývalej riaditeľke Privilégia Štěpánke M. je vedené trestné konanie vo veci subvenčného podvodu, za ktorý jej hrozí trest odňatia slobody od päť do 12 rokov. Štěpánka M. je matkou riaditeľky Fürstovej a je v Clementii zamestnaná.

Práca

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 527
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 189
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 702
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 857
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 973
  6. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 2 743
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 793
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 478
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu