BRATISLAVA. Len po štyroch mesiacoch údajne odchádza z vedenia Markízy podľa informácií denníka SME Jaroslav Slávik, ktorý od začiatku decembra zastáva post riaditeľa centra výroby a vývoja.
Slávik zodpovedá v televízií za prípravu a výrobu celej pôvodnej tvorby Markízy s výnimkou spravodajstva. Podieľa sa aj na navrhovaní programovej koncepcie formátov a tvorbe vysielacej štruktúry. Naposledy na tlačovej besede Markízy predstavoval súčasný projekt Let´s Dance.
Za približne rok je to tretia výmena na tomto dôležitom poste. Pred rokom z postu po dohode televízie odišla dlhoročná šéfproducentka Judita Gembická, údajne pre nezrovnalosti ohľadom prípravy seriálu Rádio.
Post riaditeľa centra výroby dočasne viedol Ján Maxa, topmanažér z Novy, ktorý v decembri povýšil do vedenia CME. Práve po jeho odchode post šéfa výroby a vývoja obsadil Slávik. Do Markízy prišiel zo spoločnosti Warner Music Group Eastern Europe, kde bol výkonným riaditeľom.
Na jeho post má podľa SME nastúpiť Petr Erben riaditeľ výroby českej televízie Nova, ktorý podobnú pozíciu v minulosti zastával aj v Prime a Českej televízií.
Denník SME požiadal hovorkyňu televízie Oľgu Dúbravskú o reakciu, či Slávik odchádza z televízie, kedy a kto ho nahradí. „"V súčasnosti sa nebudeme vyjadrovať k uvedeným otázkam," povedala pre SME Dúbravská. „O žiadnej zmene neviem, netuším," reagoval pre SME Slávik.
„Ja som riaditeľ centra vývoja a výroby televízie Markíza a nemám žiadnu informáciu, že by sa niekedy, niekde mal skautovať nejaký nový riaditeľ Centra výroby a vývoja televízie Markíza, pán Erben je jedenásty mesiac konzultantom centra," dodal Slávik.
Erben je v súčasnosti v televízií Markíza. Markíza a Nova sú prepojené cez spoločného vlastníka - bermudskú spoločnosť CME.

Beata
Balogová
