BRATISLAVA. Ministerstvo zahraničných vecí SR preveruje dôveryhodnosť nahrávky odovzdávania kórejských divadelných cien, pri ktorom ako fanfáry znela melódia slovenskej hymny. S nahrávkou dnes prišiel denník Nový Čas, ktorý ju dostal od anonymného čitateľa.
"Ak je nahrávka pravdivá, každý, kto to videl, musí usúdiť, že to nebolo dehonestujúce. Nedošlo k zneužitiu," povedal pre SITA hovorca slovenskej diplomacie Peter Stano, ktorý podotkol, že si hymnu organizátori vybrali zrejme preto, že sa im určite páčila melódia. "Nie je to negatívne použitie hymny," uzavrel.
Kórejci použili hymnu ako znelku v zábavnom programe (na konci videa)
Kórejčania použili hymnu, jeden zo štátnych symbolov, ako záverečnú znelku v programe, keď vyhlasovali najlepšiu drámu, herca a herečku v rámci cien Seoul International Drama Awards (Soulské medzinárodné dramatické ceny, pozn. redakcie), informoval Nový Čas. Slovensko v súťaži zastúpenie nemalo.