BRATISLAVA. "SMK nepovažujeme za nejakého nepriateľa. Je to súper, súperíme o voličské hlasy, ale vieme si predstaviť aj spoluprácu s SMK v rámci jednej vlády. Samozrejme s tým, že v každej vláde určité najdôležitejšie predstavy, aj naše, musia podporiť všetci. Keby to tak nebolo, tak nejdeme do vlády," povedal pre TASR Bugár.
Líder SMK Pál Csáky, naopak, ani len neuvažuje o spolupráci so svojím bývalým šéfom Bugárom a jeho stranou. "Most sa nedostane do slovenského parlamentu, takže akákoľvek spolupráca je z tohto hľadiska bezpredmetná," uviedol pre TASR. Svoj postoj odôvodňuje tvrdením sociológov, že sa nepotvrdili očakávania, že Most-Híd by podporili Slováci vo väčšom rozsahu.
"To znamená, že aj pre Most, aj pre SMK tu existuje zhruba 11-percentná voličská základňa. Z toho 10 percent je možno maďarská a to jedno percento možno slovenská. No a pre obe strany existuje päťpercentný prah vstupu do slovenského parlamentu. Takže čísla nepustia," poznamenal Csáky.
Predseda SMK nepripúšťa žiadnu inú možnosť ako to, že jeho strana bude súčasťou zákonodarného zboru aj ďalšie štyri roky. "My sa stopercentne dostaneme do parlamentu a spolieham sa na dennodenné kontakty s ľuďmi. Myslím si, že SMK bude mať slušný výsledok vo voľbách," uzavrel.
Voľby do Národnej rady SR sa na Slovensku uskutočnia 12. júna. Podľa prieskumov verejnej mienky sa obidve strany, aj SMK, aj Most-Híd pohybujú na hranici zvoliteľnosti.