BRATISLAVA. tich.
Pred predmetovou maturitnou komisiou si vyžrebujú jedno zo schválených maturitných zadaní, v predmete teoretická časť odbornej zložky a v predmete praktická časť odbornej zložky si žiak žrebuje jednu zo schválených tém. Ústna odpoveď je verejná. V jednom dni môže predmetová maturitná komisia vyskúšať najviac 24 žiakov. Na odpoveď budú mať jednotne 20 minút, okrem predmetu teoretická časť odbornej zložky, kde budú mať 30 minút.
Žiak môže vykonať ústnu formu internej časti maturitnej skúšky bez ohľadu na výsledok externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky. Pri celkovom hodnotení sa bude brať do úvahy najmä ústna odpoveď. Ak ju žiak zvládne na úrovni prospechu 3 a lepšie, výsledky externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky sa nebudú zohľadňovať a žiak z daného predmetu úspešne vykonal maturitnú skúšku.
Ak má predmet externú časť a písomnú formu internej časti, a ak z ústnej odpovede dosiahol stupeň prospechu 4, na úspešné vykonanie maturitnej skúšky z tohto predmetu musel získať z písomnej formy internej časti maturitnej skúšky viac ako 25 % z celkového počtu bodov a súčasne z externej časti viac ako 33 % z celkového počtu bodov.
V prípade matematiky, ktorá má externú časť a nemá písomnú formu internej časti, žiak úspešne vykonal maturitnú skúšku, ak z ústnej odpovede dosiahol stupeň prospechu 3 (bez ohľadu na výsledok externej časti) alebo stupeň prospechu 4 (musel získať viac ako 33 % z celkového počtu bodov).
Ak predmet nemá externú časť ani písomnú formu internej časti, na úspešné vykonanie maturitnej skúšky z tohto predmetu stačí dosiahnuť z ústnej odpovede stupeň prospechu nie horší ako 4.