SME

Redaktorka JOJ má neplatené voľno

Jana Krescanko Dibáková minulý týždeň oznámila, že zvažuje výpoveď potom, ako jej spolumajiteľ J&T Ivan Jakabovič zastavil reportáž o podozrivom financovaní strany Smer.

Jana Krescanko Dibáková bude mať do volieb voľno.

BRATISLAVA. Nespokojná redaktorka Jana Krescanko Dibáková si zobrala v televízii JOJ mesiac neplatené voľno. „Keďže televíziu JOJ považujem za jedno z najslobodnejších médií na Slovensku, potrebujem sa na celú vec pozrieť s väčším odstupom,“ povedala v nedeľu pre SME.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Krescanko Dibáková minulý týždeň oznámila, že zvažuje výpoveď potom, ako jej spolumajiteľ J&T Ivan Jakabovič zastavil pripravenú reportáž o podozrivom financovaní strany Smer. Reportáž dal zastaviť jeden z majiteľov J&T Peter Korbačka, ktorý je zároveň konateľom MAC TV, s vysvetlením, že Ľubomír Blaško, ktorý mal Smer sponzorovať, bol jeho priateľom a z úcty k nemu nechcel, „aby sa jeho meno vláčilo po médiách, keď už je po smrti a nemôže sa brániť“.

SkryťVypnúť reklamu

Neprešlo ani Krescanko Dibákovej kompromisné riešenie vynechať Blaškovo meno.

Redaktorka si dala čas na rozmyslenie o výpovedi do piatka, reportáž už JOJ neodvysielala. „Prvýkrát sme zastavili šot na podnet majiteľov, všetci novinári začali moralizovať, pritom sa to deje všade, len my jediní sme to priznali,“ povedal šéf spravodajstva JOJ Roland Kubina. On hovorí, že s politikmi kontakty nemá. V stredu sa navyše rozhodol, že politika pôjde odteraz len minimálne. „Som znechutený tým, ako sa pred kamerami účelovo pretŕčajú,“ dodal Kubina.

„Ani jediný raz som nemala pocit neslobody, a preto ma to celé mrzí,“ povedala redaktorka, ktorá v Novinách JOJ pokrýva politiku viac ako sedem rokov.

Licenciu na televízne vysielanie má MAC TV od štátu. Jednou zo zákonných podmienok licencie je zabezpečiť objektívnosť a nestrannosť spravodajstva.

Fotka - Beata Balogová
Beata
Balogová
Šéfredaktorka
Podpis - Beata Balogová
Tento článok sme nezamkli, ale potrebujeme vašu podporu. Niektoré články nechávame odomknuté, aby mali úplne všetci prístup k dôležitým informáciám. Prinášať ich môžeme aj vďaka našim predplatiteľom.
Vyskúšať predplatné
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  2. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  3. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  4. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  5. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  6. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu
  2. Na Južnej triede pribudne nový mestotvorný projekt
  3. Prichádzajú investičné príležitosti s víziou aj výnosom
  4. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  5. EQUILIBRIO v Nivy Tower: S výhľadom a víziou
  6. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  1. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 12 741
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 5 916
  3. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 5 352
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 3 307
  5. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 3 143
  6. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva? 2 839
  7. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 2 806
  8. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy? 2 454
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu