Práve on sa stal v Seredi víťazom najväčších rybárskych pretekov na Slovensku a za takmer sedemkilového kapra dostal auto Škoda Fabia.
"Jedno auto už doma máme, ale vodičské preukazy máme v rodine štyria, takže sa zíde aj toto," poznamenal šťastný víťaz a po chvíľke uvažovania dodal, že musí prísť aj na ďalšie ročníky, aby mohol jazdiť každý na svojom. Recept na víťazstvo preto konkurentom odmietol prezradiť.
O tom, že obhajovať prvenstvo nie je jednoduché, vie svoje aj minuloročný víťaz Mário Syska z Nitry. Pred dvoma rokmi si v Seredi "vylovil" motocykel za druhé miesto, minulý rok si odvážal auto, v sobotu sa musel uspokojiť so štvrtým miestom a rybárskym člnom.
O osobné auto už siedmykrát bojovalo 180 rybárov. Záujem o seredské preteky je oveľa väčší, no viac pretekárov organizátori k ramenu Váhu nepúšťajú. "Tohtoročné preteky sme vyhlásili 10. januára, do piatich dní boli všetky prihlášky rozobrané," spokojne konštatoval tajomník miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu v Seredi Dušan Alina. A to treba dodať, že každý rybár platí štartovné 3200 korún. Keďže prvá cena býva každoročne veľmi lákavá, organizátori musia byť pripravení aj na špekulantov. "Všetci účastníci pretekov sú pod drobnohľadom rozhodcov. Okrem toho, všetko od vyžrebovania miesta pri vode až po záverečné váženie najväčších úlovkov sa odohráva pod dohľadom notárky," približuje zákulisie rybárskych pretekov D. Alina. Keďže o víťazovi rozhodujú skutočne gramy, úlovky na prvých miestach sa musia podrobiť aktu, ktorý sa v kriminalistickej terminológii označuje ako súdno-lekárska pitva. "Teoreticky by sa mohlo stať, že súťažiaci dá svojmu úlovku zhltnúť nejaké olovká, čo by sa mohlo prejaviť na váhe. Takže rybu po odvážení a fotografovaní kontrolujeme aj zvnútra," vysvetlil D. Alina, no v ostatných ročníkoch sú výsledky pitvy negatívne.