SME

Dostál: OKS si uvedomuje svoju váhu, ale je otvorená kompromisom

Občianska konzervatívna strana, ktorej predstavitelia sa uchádzali o hlasy voličov na kandidátke Mostu-Híd získali takmer tretinu jej mandátov.

Členovia Občianskej konzervatívnej strany Peter Osuský, Peter Zajac, František Šebej a Ondrej Dostál (zľava).Členovia Občianskej konzervatívnej strany Peter Osuský, Peter Zajac, František Šebej a Ondrej Dostál (zľava). (Zdroj: SITA)

BRATISLAVA. Občianska konzervatívna strana (OKS), ktorej predstavitelia sa uchádzali o hlasy voličov na kandidátke Mostu-Híd a získali takmer tretinu jej mandátov, si uvedomuje svoju váhu. "Budeme sa snažiť presadzovať najmä naše programové priority, ale, samozrejme, sme otvorení kompromisom," povedal agentúre SITA podpredseda strany Ondrej Dostál.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Termín stretnutia s bugárovcami ešte nie je naplánovaný, no vraj by to malo byť čoskoro. Most-Híd získal v sobotu 14 mandátov, štyri z toho obsadili Peter Zajac, Ondrej Dostál, František Šebej a Peter Osuský z OKS.

SkryťVypnúť reklamu

V každej desiatke s výnimkou prvej mali konzervatívci na kandidátke jedného predstaviteľa, vždy na pozícii končiacej sa trojkou.

"Dôležité pre nás je dohodnúť sa, aby vznikla pravicová vláda, ktorá urobí na Slovensku reformy, ktoré je potrebné realizovať, spraví zo Slovenska slobodnejšiu krajinu, zníži mieru korupcie, zvýši politickú kultúru v krajine, takže aj naše požiadavky budeme prispôsobovať tomu, aby sa tento cieľ podarilo dosiahnuť," reagoval Dostál.

Podotkol, že volebný program OKS nebol totožný s programom Mostu-Híd, avšak nebol s ním ani v rozpore. "Verím, že sa všetky strany budú správať zodpovedne v záujme toho, aby došlo k dohode a k vytvoreniu pravicovej vlády. Občianska konzervatívna strana určite nebude destabilizačným prvkom na politickej scéne," dodal Dostál.

SkryťVypnúť reklamu

Politici ako Peter Zajac alebo Peter Osuský sa angažovali už v Nežnej revolúcii a aj po nej sa snažili zastávať principiálne stanoviská. "Sú to všetko politici, ktorí majú skúsenosti z reálnej politiky a vedia, že je potrebné robiť kompromisy, ak sa má niečo presadiť," odpovedal Dostál na otázku, či sa budú bývalí revolucionári, zvyknutí bojovať skôr "proti" niečomu, ako "za" niečo, vedieť podriadiť autorite a spoluvytvárať politiku novej vládnej koalície.

Občianska konzervatívna strana

Peter Tkačenko.

Príbeh „spájania politických strán“ bol od začiatku podvod.


148
Štátny tajomník ministerstva spravodlivosti Ondrej Dostál.

Hegerove tresty za útoky by Matoviča nezmenili, vraví štátny tajomník.


218
Poslankyňa parlamentu Ľubica Laššáková počas rokovania pokračujúcej 23. schôdze Národnej rady SR.

Kultúra opäť dostala od vlády facku, tvrdí exministerka.


TASR 18
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 587
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 309
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 712
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 121
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 338
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 910
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 864
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 392
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu