BRATISLAVA. Premiérka Iveta Radičová zatiaľ nie je spokojná s tým, ako sa SaS postavila k obchodnému plánu svojich šestnástich členov založiť Liberálny dom, s. r. o.
S predsedom parlamentu a SaS Richardom Sulíkom bude ešte podľa hovorcu Rada Baťa o tejto téme hovoriť.
Radičová považuje za „neprijateľné", aby členovia SaS, ktorí eseročku založili, zarábali aj na verejných peniazoch.
Saskári, vrátane ich predsedu, založili eseročku, ktorej úlohou je kúpiť budovu v bratislavskom Ružinove a prenajímať ju.
Chceli ju prenajímať aj na poslanecké kancelárie, ktorých prenájom do 900 eur na poslanca mesačne hradí štát. Po kritike povedali, že poslanecké kancelárie tam nebudú.
V Liberálnom dome má však stále sídliť aj samotná strana, ktorá je financovaná zo štátneho rozpočtu. Radičovej sa nepáči ani to.
Sulík však tvrdí, že toto rozhodnutie už meniť nebude.

Beata
Balogová
