SME

Belousovová dala v parlamente facku Matovičovi

Poslanec za SaS Igor Matovič dnes dostal facku od podpredsedníčky SNS Anny Belousovovej. Utŕžil ju priamo v rokovacej sále.

Poslanec Igor Matovič ukazuje novinárom na chodbe parlamentu,  kam smerovala facka, ktorú utŕžil v rokovacej sále.Poslanec Igor Matovič ukazuje novinárom na chodbe parlamentu, kam smerovala facka, ktorú utŕžil v rokovacej sále. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Poslanec za SaS Igor Matovič dnes dostal od podpredsedníčky SNS Anny Belousovovej facku. Utŕžil ju priamo v rokovacej sále Národnej rady. Potvrdila to aj Belousovová.

"Prišla za mnou pani Belousovová, ukázala mi článok, ktorý som napísal do novín, a spýtala sa ma, či som ten článok písal ja. A ja hovorím, že ja som ho písal, keď som tam podpísaný. Tak sa ma spýtala, či ona je pre mňa Ančou. Ja že áno, keď som to napísal, tak ste pre mňa Ančou. Tak mi jednu dala tak z otočky," povedal Matovič pre SME.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Belousovová: Je celý, nepoškodený

Incident potvrdila aj Anna Belousovová. "Pán Matovič zrejme nemá dostatočnú výchovu a nevie, ako sa správať k dáme. Ja som sa mu snažila takou jemnou formou pripomenúť, ako by sa muž k dáme správať mal," reagovala pre agentúru SITA na incident Belousovová.

Podľa vlastných slov nie je pre nikoho "nejaký hej, počkaj", má svoje meno a priezvisko. "Ak má niekto medzery vo výchove a nevie, ako sa má správať, ja sa nedám ani urážať, ani oslovovať tak, ako si myslí pán Matovič. Ja som mu vysvetlila určitou formou, ako sa k dáme chovať. Je celý, nepoškodený, žiadna prehnaná forma to nebola," povedala Belousovová.

Chcel jej podľa vlastných slov aj na to niečo povedať. Hovorí však, že ho minister kultúry Daniel Krajcer zadržal, aby za ňou nešiel.

SkryťVypnúť reklamu

Facke, ktorú dostal od Belousovovej sa čuduje, lebo podpredsedníčku zo SNS evidoval ako ženu, ktorá nazýva poslancov napríklad potkanmi a keď ju nazval vlastným menom, myslel si, že „to znesie normálne.“

Šéf poslaneckého klubu SNS Rafael Rafaj hneď po incidente redaktorovi SME tvrdil, že o žiadnu facku nešlo. Išlo vraj len o náznak rukou. Hovoril, že všetko videl na vlastné oči a z pomerne malej vzdialenosti.

Predseda parlamentu Richard Sulík incident riešiť nebude. Takéto správanie síce podľa neho nepatrí do parlamentu, ale je to skôr "na zasmiatie".

Matovič v článku Anču spomínal

V článku siete Regionpress Matovič spomínal svoje prvé dojmy zo zasadania parlamentu. Okrem iného tam napísal: "Anču som vyzval, nech si strhne kríž, ktorý nosí. Lebo si myslím, že politik-kresťan by nikdy nemal mlčky tolerovať zlodejov. Tak nech nerobí kresťanom hanbu."

SkryťVypnúť reklamu

Anna Belousovová sa už na tejto schôdzi parlamentu slovne vyhrážala poslancovi Ondrejovi Dostálovi (OKS), ktorý je v klube Most-Híd. "Dajte si pozor na hubu, lebo po nej z každej strany dostanete. A na tom si trvám."

Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ) obdivuje Matoviča, že si po facke od prvej podpredsedníčky SNS Anny Belousovovej zachoval dôstojnosť. Podpredseda Národnej rady SR Pavol Hrušovský považuje incident za nehoráznosť.

Podobné incidenty sa v slovenskom parlamente nestávajú. Pamätníci si však spomínajú na prípad, keď vtedajší poslanec SNS Víťazoslav Moric napadol novinára Františka Meliša.

Najslávnejšou bitkou medzi politikmi v našom regióne sa stala facka podpredsedu ODS Miroslava Macka českému ministrovi zdravotníctva Davidovi Rathovi na zubárskej konferencii.

SkryťVypnúť reklamu

Článok, ktorý nahneval Annu Belousovovú.

Video: Macek fackuje Ratha

Fotka - Beata Balogová
Beata
Balogová
Šéfredaktorka
Podpis - Beata Balogová
Tento článok sme nezamkli, ale potrebujeme vašu podporu. Niektoré články nechávame odomknuté, aby mali úplne všetci prístup k dôležitým informáciám. Prinášať ich môžeme aj vďaka našim predplatiteľom.
Vyskúšať predplatné
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  3. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  6. Probiotiká nie sú len na trávenie
  7. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 319
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 5 848
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 685
  4. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 203
  5. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 2 672
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 2 399
  7. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 735
  8. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 568
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Ousmane Dembele oslavuje gól

Víťazný gól strelil Dembele.


a 1 ďalší
Jaroslav Janus s majstrovským pohárom

Napodobnil Dominika Riečického.


TASR
Marek Bartnánus

Za sebou nechal legendu Slovana Richarda Kapuša.


a 1 ďalší
Divadlo Crucible je dejiskom MS v snookri od roku 1977.

Kapacita divadla je menšia než tisíc divákov, čo nedokáže zodpovedať dopytu.


Reuters
SkryťZatvoriť reklamu