V relácii TV Markíza Sito to uviedol podpredseda vlády pre ekonomiku Ivan Mikloš s vysvetlením, že za Kureja hlasovala vláda jednomyseľne.
Neúspech vlády pri hlasovaní mrzí aj vicepremiéra pre legislatívu Ľubomíra Fogaša. Poslanec Národnej rady SR za Hnutie za demokratické Slovensko Alojz Engliš však uviedol, že "je šťastie, že sa tam nedostal pán Kurej" a upozornil, že SP disponuje ročným obratom vo výške približne 90 miliárd korún. Vláda si podľa Engliša chcela "uzurpovať moc nad Sociálnou poisťovňou".
Ako dôvod svojho nehlasovania za schválenie Európskej charty menšinových a regionálnych jazykov vo vláde spomenul Fogaš sporný článok 10, ktorý by podľa neho mal rešpektovať platný stav zákona o používaní jazyka národnostných menšín v úradnom styku. Engliš vníma prijatie charty ako vydieranie Strany maďarskej koalície (SMK). Podľa neho má charta slúžiť na ochranu ohrozených jazykov. "Nie je mi známe, že by maďarčina bola ohrozená," uviedol.
Požiadavky SMK, ktorými strana podmieňuje svoje hlasy za prijatie novely Ústavy SR, považuje Mikloš za legitímne. V otázke prevodu pôdy neidentifikovateľných vlastníkov je podľa neho riešenie SMK lepšie ako návrh SDĽ. Podmieňovať však prijatie novely ústavy akýmikoľvek legitímnymi požiadavkami však Mikloš zhodnotil ako zlý postup. "Ak by kvôli nesplneniu týchto požiadaviek nemala byť schválená novela ústavy SR, považoval by som to za veľmi nešťastný krok," dodal vicepremiér.