SME

Figeľ stratil nervy pre byt, utiekol pred kamerou

Minister zakryl novinárke kameru a nechcel odpovedať na otázky o byte, ktorý dostal takmer zadarmo.

BRATISLAVA. Predseda KDH a minister dopravy Ján Figeľ dnes po tlačovej konferencii, na ktorej hodnotil sto dní od nástupu vlády, stratil nervy pri otázke, či už vie, čo spraví s bytom, ktorý sľúbil darovať na dobročinné účely.

Za dostatočné považoval, že na otázku odpovedal v nedeľnej diskusnej relácii v televízii Markíza, odmietol odpovedať, kameru SME zakryl rukou a odišiel.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Byt v lukratívnej časti Bratislavy s rozlohou 156 metrov štvorcových dostal Figeľ v roku 2001 od mestskej časti Staré mesto za niečo vyše 54-tisíc korún, čo bolo hlboko pod trhovou cenou.

SkryťVypnúť reklamu

Figeľ sa bránil, že byt získal v súlade so zákonom a chcel ním vyriešiť ťažkosti s bývaním. Získal ho však v čase, keď pracoval ako štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a hlavný slovenský vyjednávač vstupu do Európskej únie.

Figeľ oznámil, že sa bytu vzdá začiatkom októbra po tom, ako na problém upozornili média. "Pán minister povedal, v momente, keď bude táto vec doriešená, oznámi verejnosti konkrétne riešenie," povedal Ľubomír Tuchscher z tlačového oddelenia ministerstva dopravy.

Byty za symbolické ceny získali aj stovky ďalších ľudí, medzi nimi aj minister financií Ivan Mikloš (SDKÚ).

Figeľ trvá na obsadení postu v NDS cez výberové konanie

Minister dopravy Ján Figeľ (KDH) trvá na tom, aby Národná diaľničná spoločnosť (NDS), a.s. uskutočnila výberové konanie na vedúceho investičného odboru v Prešove. Túto funkciu totiž obsadil bez súťaže švagor šéfa rezortu dopravy Štefan Ungrady.

SkryťVypnúť reklamu

"Vedel som, že sa zaujíma, ale nie, že bude zamestnaný. Mne to robí len problém, aj jemu to robí problém," povedal v pondelok Figeľ s tým, že osobne nerobil nič pre zamestnanie svojho príbuzného v NDS. Figeľ tak reagoval po tlačovej besede o sto dňoch vlády na článok v sobotnom vydaní denníka Pravda, podľa ktorého spôsob, akým sa jeho švagor dostal na post, zaváňa rodinkárstvom. Minister dopravy však špekulácie o rodinkárstve odmietol.

Ako Figeľ dodal, NDS potrebuje riešiť problémy s výstavbou obchvatu Svidníka na rýchlostnej ceste R4, kde pre prepadnutie vozovky a opravné práce už rok mešká otvorenie cestného úseku. "On sa mi ponúkol, že pozná riešenie, problém do detailu od začiatku, lebo na tej stavbe bol ," povedal minister dopravy. Vyslovil pritom nespokojnosť so zverejnením informácií o zamestnaní svojho príbuzného v NDS. "Zodpovednosť za to, či tá stavba znovu praskne alebo nie - to sa Vám zdá lukratívne?" opýtal sa Figeľ. Súhlasil s tým, že obsadenie spomínanej funkcie bez výberu nie je bežné.

SkryťVypnúť reklamu

Figeľ povedal, že by bol rád, keby bol obchvat Svidníka v poriadku dokončený do konca tohto roku. "Je hanbou postaviť cestu, ktorá sa prepadne na dlhých úsekoch, pretože ktosi - čosi odborne nezvládol. To nie je náhoda, to je logický výsledok nezodpovednej výstavby," dodal Figeľ. Minister dopravy uskutoční v utorok 19. októbra okolo poludnia kontrolný deň na stavbe obchvatu Svidníka na R4.

Figeľ vykonal v rezorte dopravy za tri mesiace vo funkcii ministra personálne zmeny vo vedení väčšiny spoločností s účasťou štátu. "Vážne som konzultoval nominácie tak, aby obstáli aj odborne aj z hľadiska etiky, bezúhonnosti," odvetil na otázku, nakoľko bolo pri týchto výmenách použité výberové konanie a nakoľko rozhodovala politicko-stranícka nominácia.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Detox pre vaše auto. Prejaví sa v spotrebe aj vo výkone
  2. Plátené tašky a opakované použitie
  3. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor
  5. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  6. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy
  7. TV Markíza spustí spravodajský projekt TN live už 9. júna
  8. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí
  1. Podpora projektov, ktoré učia ľudí postaviť sa za seba
  2. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  3. Nela Pocisková: Dovolím si už robiť chyby a nevyčítať si to
  4. Plátené tašky a opakované použitie
  5. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  6. Detox pre vaše auto. Prejaví sa v spotrebe aj vo výkone
  7. Nespoliehajú sa na štát, ale na vlastné sily
  8. Digitálna bezpečnosť opäť v centre pozornosti
  1. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 8 047
  2. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 5 586
  3. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 4 250
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 3 974
  5. Iónske alebo Dodekanské ostrovy? Grécke leto má stovky tvárí 3 715
  6. TV Markíza spustí spravodajský projekt TN live už 9. júna 3 030
  7. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným 2 213
  8. Nová predajňa PLANEO v Spišskej Novej Vsi 2 106
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Nemecký automobilový priemysel zašiel za hranicu zákona, aby udržal staré technológie.

Koniec nemeckého ekonomického zázraku znamená aj koniec akej-takej slovenskej prosperity.


32
Peter Tkačenko.

Keď si zakázal čisté riešenie na Ústavnom súde, zostala mu improvizácia.


7
Referendum Peter Pellegrini dnes

Iniciovalo ho Slovenské hnutie obrody.


TASR 54
Slovenskí hokejisti na MS v hokeji 2025.

Pozrite si, proti komu nastúpia hokejisti.


7

Sportnet

Lois Boissonová

Francúzska držiteľka voľnej karty vyradila šiestu nasadenú hráčku grandslamu.


TASR
Slovenskí hokejisti na MS v hokeji 2025.

Pozrite si, proti komu nastúpia hokejisti.


2024 Hockey Hall of Fame inductee Pavel Datsyuk, left, shakes hands with Lanny McDonald, right, during a ceremony prior to NHL hockey game action between the Detroit Red Wings and the Toronto Maple L

Súčasťou turnaja bola aj výstava fotografií s názvom Hrdinovia našej doby, ktorí urobili krok k nesmrteľnosti. Bola venovaná Rusom, ktorí zahynuli počas okupácie Ukrajiny.


SITA
SkryťZatvoriť reklamu