. Kedy sa dostaví na výsluch, bude, ako sa vyjadril, závisieť od jeho časových možností i ďalších okolností.
Na tlačovej konferencii Mečiar uviedol, že doteraz ho finančná polícia osobne nekontaktovala, aby mu predvolanie odovzdala. Bolo len niekoľko telefonátov z polície. Vyhlásil, že zdrojom financií na rekonštrukciu objektu, ktorá údajne stála 41 miliónov, je pôžička od zahraničného subjektu a že "na Slovensku mu nikto nič nedal a ani by od nikoho nič neprijal". Pôžičku charakterizoval ako normálny občiansko-právny vzťah, ktorý sa v jeho prípade na rozdiel od ostatných politizuje a kriminalizuje.
Pôžička, ako povedal predseda HZDS, je preukázateľná. Na zverejnenie mena veriteľa však potrebuje jeho súhlas, o ktorý už požiadal. Veriteľ sa vyjadrí až potom, keď preskúma, či to nepoškodí jeho obchodné záujmy. "S pôžičkou ja ani môj veriteľ nemáme problémy. Ak by som ju nesplatil, vrátane úrokov, môže mi podľa zmluvy nehnuteľnosť zobrať," poznamenal Mečiar.
Mediálna a policajná kampaň okolo jeho pôžičky je podľa neho hysterická a protiprávna. Vyslovil otázku, prečo sa podobne nepostupuje napríklad voči predsedovi ANO Pavlovi Ruskovi a predsedovi strany Smer Robertovi Ficovi, ktorí investujú do predvolebnej kampane značné milióny. Na ceste do Košíc dnes Mečiar, ako povedal, videl šéfa politického marketingu Smeru Fedora Flašíka na automobile s arabskou poznávacou značkou. V tejto súvislosti sa, ako poznamenal, núka otázka, z akých kruhov je financovaná kampaň Smeru. Poukázal aj na vily niektorých politikov ako Milana Kňažka či Ľubomíra Haracha, o ktoré sa nikto nezaujíma.
O samotnom policajnom predvolaní Mečiar dodal, že polícia je maximálne nediskrétna. Vyšetrovací plán už mu je známy z médií, pričom vie, na čo sa ho budú pýtať. "Nebudem vypovedať proti sebe i svojim deťom, voči ktorým polícia tiež robí úkony," uzavrel predseda HZDS.