SME

Tipos nemusí Lemikonu platiť nič, tvrdí Trnka

Finančná situácia Tiposu je pritom podľa Pravdy vážna. Štátu musí zaplatiť 40 miliónov eur na protipovodňové opatrenia, pričom podľa medializovaných informácií má na účte už len 11 miliónov eur.

Finančná situácia Tiposu je podľa Pravdy vážna. Štátu musí zaplatiť 40 miliónov eur na protipovodňové opatrenia, pričom podľa medializovaných informácií má na účte už len 11 miliónov eur.

BRATISLAVA. Národná lotériová spoločnosť Tipos nemusí cyperskej firme Lemikon Limited napriek utorkovému (30.11.) rozhodnutiu Najvyššieho súdu SR zaplatiť nič, práve naopak, Lemikon by mu mal časť peňazí vrátiť.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tak si rozhodnutie súdu v dlhoročnom spore Tiposu s českou Športkou vykladá generálny prokurátor Dobroslav Trnka, informuje v dnešnom vydaní denník Pravda.

SkryťVypnúť reklamu

Práve Trnkovo mimoriadne dovolanie v tejto veci z roku 2008 Najvyšší súd tento týždeň vyriešil tak, že má národná lotériová spoločnosť cyperskej firme zaplatiť viac ako 14 miliónov eur. Tipos však už v novembri 2008 Lemikonu uhradil 16,6 milióna eur.

"Podľa rozsudku by mal Lemikon vrátiť Tiposu z toho, čo mu táto spoločnosť v roku 2008 zaplatila navyše," myslí si Trnka. Ak by sa postupovalo podľa tohto výkladu, Tipos by mohol od Lemikonu, ktorý pred dvoma rokmi prevzal pohľadávky Športky, žiadať naspäť takmer 2,5 milióna eur.

Iní právnici sú však pri komentovaní rozhodnutia opatrnejší, upozorňuje Pravda. Jozef Vozár z Ústavu štátu a práva Slovenskej akadémie vied síce pripustil, že Trnkova interpretácia môže byť správna, ale podľa neho si treba počkať na doručenie písomného rozhodnutia, čo môže trvať aj mesiac.

SkryťVypnúť reklamu

Tipos by pred platením ďalšieho odškodnenia Lemikonu mohlo zachrániť, keby išiel do konkurzu. Vďaka nedávnej novele zákona o hazardných hrách by sa jeho prednostným veriteľom stal štát a Lemikon by nemusel dostať nič.

Finančná situácia Tiposu je pritom podľa Pravdy vážna. Štátu musí zaplatiť 40 miliónov eur na protipovodňové opatrenia, pričom podľa medializovaných informácií má na účte už len 11 miliónov eur. Tipos, ktorý patrí štátu, si zobral aj úver, no zatiaľ ho nečerpá.

"Spoločnosť nemá finančné problémy. Plní si záväzky, je schopná vyplácať a aj vypláca výhry tipujúcim," povedal Pravde Mário Zedníček z Tiposu. Koľko peňazí má spoločnosť na účte, nechcel prezradiť. Nekomentoval ani rozhodnutie Najvyššieho súdu. "K rozsudku sa vyjadríme až po doručení a právnej analýze," dodal.

Tipos

Ilustračné foto

Atletickú komunitu reprezentuje olympijský víťaz Matej Tóth.


SITA
Rudolf Huliak.

Tipos bol po voľbách presunutý pod nové ministerstvo športu.


SITA 96
Veronika Remišová.

Upozornila len na rámcovú dohodu, reaguje spoločnosť.


TASR 5
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  2. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  3. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  4. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  5. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle
  6. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody
  7. Nová možnosť investovania s garantovaným rastom až 6 %
  8. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu
  1. Záver vojny bol pre mnohých Slovákov životnou skúškou
  2. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá
  3. LESY SR otvorili Poľanu: Nová cesta pre ľudí aj prírodu
  4. Tatra banka uvádza nový produkt Digitálna hypotéka
  5. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  6. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  7. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  8. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle
  1. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 13 825
  2. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 9 364
  3. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii 4 976
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 2 808
  5. Nová možnosť investovania s garantovaným rastom až 6 % 2 676
  6. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu 2 485
  7. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia 2 016
  8. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček 2 014
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Lamine Yamal (vpredu) a Alejandro Balde oslavujú gól do siete Espanyolu.

Barcelonské derby rozhodol parádnou strelou Lamine Yamal.


a 1 ďalší
Will Cuylle v zápase Kanada - Rakúsko v skupine A na MS v hokeji 2025.

Kanada dnes zdolala Rakúsko v skupine A na MS v hokeji 2025. Pozrite si priebeh, výsledok, tabuľku a góly.


a 1 ďalší
Denis Godla v bránke HC Slovan Bratislava.

Tridsaťročný brankár pôsobil uplynulé dve sezóny v Slovane Bratislava.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu