Bratislava 8. júna (TASR) - Predseda a podpredseda Kresťanskodemokratického hnutia Pavol Hrušovský a Ján Figeľ odcestovali dnes do Washingtonu na výročné stretnutie lídrov Medzinárodnej demokratickej únie (IDU). Na konferencii sa zúčastní aj delegácia Strany maďarskej koalície vedená je predsedom Bélom Bugárom.
Počas stretnutia sa KDH zúčastní na rokovaní Európskej demokratickej únie (EDU), kde hlavnou témou bude doriešenie vzťahov a zlúčenia EDU s EPP - Európskou ľudovou stranou. Vyvrcholením rokovaní kresťanských a liberálnych lídrov bude vystúpenie amerického prezidenta Georgea Busha.
V USA absolvujú slovenskí politici aj stretnutia s významnými americkými predstaviteľmi, okrem iných s prezidentom Komisie USA pre NATO Bruceom Jacksonom, ktorý koncom mája navštívil Slovensko. Pripravené je stretnutie s filozofom Michaelom Novakom, poradcom prezidenta Karlom Rovom, riaditeľom pre strednú a severnú Európu Rady národnej bezpečnosti Walterom Andrusyszynom a riaditeľom pre NATO a západoeurópske záležitosti Kurtom Volkerom.