SME

Do júna vláda padne, tvrdí Slota

Slota túži po rekonštrukcii tejto vlády, pretože je tam strana Most - Híd.

BRATISLAVA. Do júna podľa predsedu SNS Jána Slotu padne vláda, za istých okolností by jeho strana podporila aj menšinový kabinet. „Museli by sme vedieť, kto bude v tej menšinovej vláde. V žiadnom prípade by sme neakceptovali menšinovú vládu, kde by bola zúčastnená maďarská politická strana,“ povedal Slota v rozhovore pre agentúru SITA.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podľa neho animozít a rozdielnosti názorov na riešenie aj veľmi dôležitých rozhodnutí koaličnej vlády je stále viac. „A to sme len v prvom polroku vládnutia. Aj napriek tomu, že tieto politické strany spája predovšetkým koryto rozdeľovania, ktorého sa držia všetci ako kliešte, dôjde k zlomu a niekde to buchne. Už dva alebo tri razy sa to skoro zlomilo,“ vyhlásil šéf SNS. Podľa neho to bude postupne narastať a narastať.

SkryťVypnúť reklamu

Slota túži po rekonštrukcii tejto vlády, pretože je tam strana Most - Híd. „To je maďarská politická strana, ktorá sa len zastiera určitými jednotlivcami, že sú tam aj Slováci. Ale vidíme, že rozloženie síl v rámci tejto strany a v exekutíve je jednoznačné. A nielen v exekutíve, ale aj zákonodarnom zbore - sú tam všetko Maďari,“ upozornil Slota. Jediný Slovák v exekutíve je podľa neho podpredseda vlády Rudolf Chmel. „Ale ja si myslím, že toho nikto neberie vážne. On je tam vystrčený len kvôli tomu, aby si podriemal v parlamente,“ dodal.

Národniarom prekáža v tejto vláde aj strana SaS. „Predovšetkým nám prekáža, že chce dekriminalizovať používanie mäkkých drog. Chce zaviesť manželstvá homosexuálov, uzatváranie týchto manželstiev, resp. možnosť osvojenia dieťaťa druhmi rovnakého pohlavia. Toto je pre SNS absolútne neprijateľné. Takže z tohto hľadiska by sme veľmi uvítali, keby prišlo čím skôr k rekonštrukcii vlády a pevne verím, že rekonštrukcia tejto vlády sa udeje do júna budúceho roka,“ dodal Slota.

SkryťVypnúť reklamu

Poslanci SNS nebudú podľa Slotu slepo hlasovať proti návrhom zákona, ktoré dáva koaličná vláda. „Niektoré zákony sú v rámci našich programových cieľov a nemá pre nás zmysel, aby sme ich za každú cenu odmietali,“ uviedol.

Strana SNS

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 535
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 210
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 702
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 915
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 952
  6. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 2 869
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 810
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 465
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu