SME
Utorok, 30. november, 2021 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Horoskop na rok 2011

Rok 2011 nám prinesie mnoho príležitostí ukázať, čo v každom z nás je. Jeho číslom je 4 – Sila, teda vo všetkých prebudí tajné zdroje energie, rezervy, budeme siahať na dno našich síl, aby sme osud presvedčili, že si šťastie a úspech zaslúžime.

Bez bojov niet víťazstva a silu treba prejaviť pri riešení ťažkostí, ktorých, veru, v roku 2011 bude nadmieru. Týkať sa budú nielen ekonomiky, financií či politiky, no aj vzťahov medzi ľuďmi. Aby sme toho nemali málo, pribudnú nám ešte problémy s komunikáciou. Medziľudské vzťahy nám už neponúknu útočisko, ale práve tam každý z nás narazí na nedorozumenia, konflikty, nezhody, ktoré nás budú vyčerpávať – oslabovať. No aj tu je príležitosť ukázať silu, no nie silu svalov, ale ducha.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Baran (21. 3. – 20. 4.)

obr_baran.jpgPre vás – ohnivé znamenie – je bojovnosť vrodenou vlastnosťou. Kto iný, ako vy, by dokázal zvládnuť akýkoľvek nápor, či pracovný, v podnikaní, alebo v súkromí. Ale mali by ste ovládnuť svoje slabé stránky, teda tvrdohlavosť, výbušnosť, kritické poznámky si nechať pre seba a najmä posudzovať iných zo širšieho uhla pohľadu, s väčšou toleranciou. Lebo tak, ako sa vy budete správať k iným, budú sa aj oni správať k vám.

Skryť Vypnúť reklamu

Starším z vás osud privedie do cesty novú lásku, vášeň, o akej ste ani nesnívali, a budete sa musieť vyrovnávať so svojimi pocitmi, rozhodovať, či sa vzdáte zabehaného stereotypu a budete nasledovať svoje srdce, či radšej všetko v sebe pochováte a svoje city prežijete v ústraní, platonicky.

Aj tu sa teda bude od vás žiadať sila, vnútorná, ktorú bude treba tak či tak prejaviť – aby sa dosiahlo šťastie, alebo tajný smútok, ak vyhrá ovládanie a zodpovednosť k vašim záväzkom. Mladších oslovia ich známi s ponukou na zmenu miesta, ale vyžiada si to mnohé presuny a tiež veľa radikálnych rozhodnutí. No, ale aspoň na zdravie sa môžete spoľahnúť, to vám neprinesie žiadne neriešiteľné problémy.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

obr_byk.jpgZverenci Venuše budú mať v roku 2011 problémy so svojou temperamentnou povahou, ich vášnivosť, odvaha a citlivosť budú vystavené permanentným útokom. Všetko okolo vás bude viac zaujímať, zasiahne vás na citlivom mieste, a tak je jasné, že nebudete pokojne stáť niekde v kútiku. Ale bez rozvahy sa úspechu nedočkáte, a tu je ten rozpor, s ktorým budete bojovať deň čo deň – rozum a cit.

Skryť Vypnúť reklamu

Nie, nie je to román, ale realita. A veľmi vyčerpávajúca, lebo vy ste málokedy dokázali aktívne riešiť svoje problémy, boli ste ako skala, okolo ktorej šumí voda, horí oheň, vanie vietor a na nej nič nevidno. No teraz sa to zmení a vy budete otvorenejšie a plnšie prežívať každú udalosť. Na vašej strane však bude odvaha, osobná sila, konečne sa prejaví aj váš charakter a sebadôvera, ktorú ste vždy v sebe cítili.

Môžete profesijne rásť, dariť sa vám bude aj v biznise či vo finančných investíciách, no vo všetkom, v každom vašom rozhodnutí bude kus vás osobne – vášho srdca. A láska? Tá bude prítomná vo vašich myšlienkach a prežijete ju naplno, aj osamelí sa stanú obeťami Amorovho šípu – trafí ich presne a mladších nielen raz. Zdravotne na tom budete dobre, len pozor u starších na srdce, tlak a chrbticu.

Skryť Vypnúť reklamu

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

obr_blizenci.jpgBlíženci v roku 2011 cítia, že je najvyšší čas prekročiť hranice, ich tieň, zbúrať hradby a vyletieť kamsi ďaleko, za obzor, do neznáma. Každý z vás sa už pridlho obmedzoval, prispôsoboval, cítite v sebe chuť do niečoho nového, prudkosť, odvaha, energia, kreativita, ba priam geniálnosť vašich myšlienok – to všetko vo vás sa chce dostať na povrch, prejaviť sa.

A ako váš živel vzduch, aj vy cítite, že sa môžete dostať kamkoľvek, kde len chcete. No máte na svojich nohách kotvu, závažie, povinnosti, ktoré vás nepustia priďaleko. Naozaj to puto chcete pretnúť? Môžete spáliť za sebou mosty, nebude to po prvýkrát, ale nerátajte s návratom, urobte to tak, aby všetkým dotknutým bolo jasné, že vy začínate novú kapitolu svojho života, bez minulosti. Teda najprv dokončite to, čo ste rozbehli, čo ste sľúbili, vzdajte sa tých, čo vás brzdili.

Skryť Vypnúť reklamu

A až potom sa pusťte do plnenia svojich nových snov. Alebo sú staré? To je už na vás, ktoré z nich začnete realizovať, váš úspech je reálny, zisk takisto, stačí len začať to správne, s čistým štítom a so vzťahmi, založenými na úprimnosti.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

obr_rak.jpgRok 2011 prinesie do vášho života nové požiadavky. Nie pokoj, nie dlhé rozhovory o vašich plánoch a predstavách, o vašich filozofických záveroch, ktoré ste chceli realizovať, ale budete potrebovať ráznosť, ochotu vzdať sa pohodlia a pochopenie, že slová nestačia. Lebo vy ste teoretici života, nie realisti. No v tomto roku nemôžete stáť bokom, pretože vás všetci odsúdia, povedia vám kruté pravdy a prestanú vás tolerovať. Vy predsa nie ste zbabelci, len váhavci. Viete zabojovať, je vo vás odvaha, rýchlosť, aj dravosť – tak práve toto v sebe máte povzbudiť, to sa žiada.

Skryť Vypnúť reklamu

Treba myslieť na iných, a tak aj konať, ale nezabúdať ani na rodinu, na svojich blízkych, snažte sa skĺbiť požiadavky práce a súkromia tak, aby boli všetci aspoň na sedemdesiat percent spokojní. Využite svoju vrodenú jemnosť, súcitnosť, intuíciu, empatiu a diplomaciu, svoje skúsenosti zo spolužitia a konania s rôznymi ľuďmi a vytvorte pre nich priestor, kde sa spolu dá dohodnúť a uskutočniť akýkoľvek nový nápad. Nemôžete stáť na jednom mieste, lebo všetky ostatné vám obsadia, bojujte za seba a ukážte, že sa na vás dá spoľahnúť. Nie ako na rečníkov, ale na organizátorov.

Lev (23. 7. – 23. 8.)

obr_lev.jpgRok 2011 práve vám ponúka najlepšie šance na úspech. Bude toho toľko, čo by ste mohli a mali, že vo vás bude vrieť netrpezlivosť a neovládnete svoju leviu náturu, keď ostatní nebudú stíhať vaše tempo. Ešte nikdy ste neboli takým neznesiteľným šéfom, takým odporným kolegom, takým ostrým podnikateľom. A doma? Málokto zvládne váš posmech, ponižovanie a poukazovanie na slabé stránky.

Skryť Vypnúť reklamu

Len rovnako silné povahy s vami vydržia držať krok a dokážu splniť vaše očakávania. No nielen skvelé možnosti môžete čakať v tomto roku, práve vás sa dotknú komunikačné problémy, keď vaše slová budú všetci chápať celkom inak, nikto neuvidí to, čo vy, vaše vízie budú len vašimi. A stratíte kopu času vysvetľovaním, poúčaním, motivovaním, ale aj tak sa to ukáže ako stratený čas.

Nebudete chápať ostatných, ich pomalosť, nerozhodnosť, minimálnu sebadôveru, neistotu a najmä veľmi ľahké vzdávanie sa, keď narazia na prekážky. Nakoniec sa odhodláte všetko si robiť sám, ale neodpustíte si selekciu – zbavíte sa všetkých nevhodných, slabých, neistých vo svojom okolí. Táto „čistka“ vám ušetrí energiu a najmä sa prestanete rozčuľovať.

Ale nezabudnite na tú starú bájku o levovi a myške, niekedy aj slabý dokáže zachrániť silnejšieho. Pritom všetkom, čo vás čaká, vám však zostane aj čas na lásku a na pár krátkych liečebných pobytov, teda súkromie bude o. k., ako aj vaše zdravie.

Skryť Vypnúť reklamu

Panna (24. 8. – 23. 9.)

obr_panna.jpgPanny sa v roku 2011 budú cítiť ako ryba vo vode. To, čo bude pre iných náročné, ťažké, nemožné alebo nové, majú Panny dávno preskúmané. Rovnako ako svoje osobné schopnosti. Vedia presne, kde sú ich hranice, aké možnosti, do akej miery sú schopné oddať sa novým projektom, vo všetkom majú jasno. Len keby sa nemuseli zase spoliehať na iných a na ich pomoc, podporu, odporúčania.

Keby na svete boli len takí ľudia, ako ste vy – to by sa vám žilo! Ale, bohužiaľ, sú tu aj iní, menejschopní, menejodvážni a menejadaptabilní, teda pripravte sa na trpezlivosť a vytrvalosť. Vaše myšlienky stoja za boj, tak sa nevzdávajte. V práci, kariére, podnikaní, obchodoch, nových plánoch – tam všade máte zelenú. No problémy vás neminú v súkromí.

Skryť Vypnúť reklamu

Tu narážate na múr, odpor, nepochopenie, nesúlad, celkovo disharmóniu. Nielen v láske, manželstve, ale aj v priateľských vzťahoch, kde ste si zvykli na podporu bez dlhého presviedčania. Ľudia, ktorí vám boli blízki, začnú o vás pochybovať a budete musieť dokazovať svoju vernosť, lojálnosť, svoju oddanosť aj tam, kde ste to už dávno považovali za jasné.

No nie je to márnenie času či energie, lebo len ak všetkých blízkych presvedčíte o svojej láske, môžete koncom roka zrealizovať jeden skvelý plán, o ktorom ste snívali celkom tajne, bez nádeje na realizáciu. Ale – rok 2011 vás presvedčí, že všetko je možné. A nebudete na to sám!

Váhy (24. 9. – 23. 10.)

obr_vahy.jpgVáhy sa v roku 2011 budú zmietať ako loďka na búrlivom mori. Tú búrku síce prežijete, ale prídete skoro o všetko. O všetko nepodstatné. To si však uvedomíte až potom. Vo chvíli, keď to budete strácať, vás bude bolieť srdce, obete pre vás budú skúškou viery, najmä v seba a dobrú budúcnosť. Nedokážete si predstaviť, čo s vami bude a ako sa dokážete prebudiť do ďalšieho dňa a vstať do nových bojov.

Skryť Vypnúť reklamu

Vo vás je málo odvahy, vyčerpali ste zásoby energie na márnosti, nemáte silu na to, aby ste vyhrávali bez toho, aby ste zároveň neprichádzali o svoje základy. Nesmiete sa však ničoho kŕčovito držať, inak vás to stiahne nadol, do tmy, beznádeje, depresií, sebaľútosti a ponižovania. Deň čo deň vás bude sprevádzať nestálosť v názoroch, tvrdohlavosť pri nesprávnych rozhodnutiach, neochota postaviť sa problémom priamo, ale zakaždým sa deň skončí prehrou, ak budete nasilu konzervatívni a neochotní pustiť to, čo iní od vás žiadajú.

Ale – ak budete seba viac kontrolovať, skúmať svoje vnútro, zistíte, že ide len o nepotrebné veci, city, záväzky, povinnosti, ktoré vás len zväzovali. Je to, akoby ste sa mali vzdať záchrannej vesty, ale pritom ste absolútne najlepší plavci – načo vám teda je? Kto iný by mal dokázať doplávať na breh, keď nie ten, čo na to má najlepšie predpoklady? Stačí si len veriť. A práve to by ste mali robiť celý rok – veriť si.

Skryť Vypnúť reklamu

Škorpión (24. 10. – 22. 11.)

obr_skorpion.jpgŠkorpiónom sa v roku 2011 bude dariť, no len ak sa zmieria s nedostatkom času na oddych. Všetko sa zrýchli, ľudia okolo vás budú konať aktívnejšie, bezohľadnejšie, náhle meniť názory a málokto sa vám bude zverovať so svojimi plánmi. Teda ak budete chcieť uspieť, musíte byť v strehu.

Dni budú plné stresu, náročné, plné rôznych rozhodnutí, ktoré bude treba ihneď realizovať, bez zaváhania. Tento tlak bude pre vás na jednej strane náporom, vyčerpá vaše sily, ale na strane druhej sa budú spájať s hrdosťou, lebo ukážete všetkým, že vo vás je bojovník, aj keď doteraz vás považovali za mierneho človeka, ktorý má síce výbušnú povahu, ale netreba sa ho obávať.

Pes, ktorý šteká, nehryzie – tak sa dá definovať to, ako vás vnímali. No vy nie ste žiadne bezbranné stvorenie, vy ste nebezpeční škorpióni – prežijete čokoľvek a vždy máte v sebe niečo navyše, oproti ostatným. Ste plní originálnych myšlienok, máte schopnosti, ktoré sa prejavujú v kríze a dokážete uniesť svojich blízkych, ak si zaslúžili vašu dôveru.

Skryť Vypnúť reklamu

A keďže kríza prichádza pre vás až teraz, málokto dokáže odhadnúť vašu silu, lebo doteraz neboli vhodné podmienky na to, aby ste ju ukázali. Použite svoj inštinkt útočníka a spoľahnite sa na Mars, vašu vládnucu planétu – dosiahnete svoje méty. Aj keď to bude pre vás náročné a pre iných nepochopiteľné.

Strelec (23.11. – 21. 12.)

obr_strelec.jpgHoci vás preslávila sebadôvera, ochota prijímať nové výzvy a minimálny strach z budúcnosti, tento rok sa budete správať opatrnejšie. Každý deň budete mať pocit, že stojíte na tenkom ľade. Chcete ísť vpred, zdolávať prekážky, no necítite pod nohami pevnú pôdu. Nemáte strach, len neviete, kam môžete stúpiť, urobiť ďalší krok.

Ostatným poradíte bez obáv, ich smerovanie určíte vďaka vlastným skúsenostiam, ale sám so sebou a svojím smerovaním si nedokážete poradiť. Neistota sa podpíše pod vašu náladu, občas vybuchnete, budete nervóznejší, menej ochotní deliť sa o svoje nápady, nikomu by ste najradšej nič o sebe nehovorili. Lebo neviete, komu veriť a čia pomocná ruka je skutočná. Komunikačné problémy, ktoré okolo vás zamiešajú karty každému, budú aj pre vás zaťažkávajúcou skúškou.

Skryť Vypnúť reklamu

Máte pravdu, vaša intuícia vás správne odrádza od rozhovorov na vážne témy, o sebe a svojich tajných želaniach by ste mali mlčať. Vyčkávajte a poisťujte sa z rôznych strán, aby ste nepadli na dno. Lebo pri tempe, ktoré bude tento rok vyžadovať, si len skutočný priateľ všimne vašu bezmocnosť. A máte vôbec niekoho takého?

Kozorožec (22. 12. – 20. 1.)

obr_kozorozec.jpgNeraz ste už stáli pred takými skúškami, aké vám chystá rok 2011. Dokonca aj tí mladší, čo ešte nemajú toľké životné skúsenosti, budú vedieť, ako čo najlepšie zhodnotiť vlastný potenciál. Aj vy síce stratíte dôveru v ostatných, budete sa cítiť osamelo, ale ani vám nenapadne sa vzdať, alebo prestať bojovať s prekážkami. Vy viete, čo je to mať ambície, viete, aká motivácia vás ženie vpred a čo za ciele chcete dosiahnuť. Nie, nebude to ľahké, no vy na to máte!

Skryť Vypnúť reklamu

A vždy ste mali – tento rok ukáže, že ste mali v mnohom pravdu, predvídali ste problémy, ktoré iných zaskočia, a nebojíte sa zmien, pretože s nimi rátate. Kozorožci majú jasnú koncepciu, predstavu a dokážu usmerniť svojich blízkych a priateľov, podporia nerozhodných a poradia bezradným. Osamelí sa môžu stať pre iných zdrojom sily, čaká ich láska, nové, no úprimné priateľské zväzky a aj mnoho finančných úspechov. Bude to váš rok.

Vodnár (21. 1. – 20. 2.)

obr_vodnar.jpgVodnárom rok 2011 umožní presadiť vlastné myšlienky, doslova prevalcujú tých, čo sa im postavia do cesty, no ak si nepoistia svoje výsledky, ľahko sa im ich stavba zrúti. Ale v podstate ani im nebude prekážať, ak o všetko prídu. Celý rok bude pre vás bojom, presadzovaním sa, ukážkou vášho talentu, schopností. A či sa niečo z vašich snáh aj dotiahne do konca? To vás nebude ani trápiť, ani zaujímať. Vy ste predsa inšpirátormi, nie realizátormi.

Skryť Vypnúť reklamu

A podobne to bude aj v súkromí. Síce budete prekypovať nápadmi, ako doma všeličo krásne upraviť, zmeniť, ale ako to reálne uskutočniť, to už bude záležitosť niekoho iného. Je to v poriadku - vaša povaha je už taká a nemyslite si, že ostatní o tomto vašom sklone nevedia. Vedia a rátajú s tým, tak sa nestrápňujte nejakými sľubmi, aj tak ich nesplníte.

No pozor, aby ste sa obklopili vhodnými ľuďmi, na ktorých sa dá spoľahnúť, hovorte s nimi, skúmajte, či sa im dá dôverovať, musíte si svojich blízkych preveriť, inak sa v ničom nepohnete z miesta a aj vaše myšlienky budú predstavené pod iným menom. Mladším rok 2011 ponúkne možnosť na uzavretie manželstva, na založenie rodiny – je na to vhodný čas? Celkom určite áno.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

obr_ryba.jpgRyby by sa mali celý rok 2011 riadiť svojou intuíciou, predvídavosťou, dať viac na svoj vnútorný hlas, na rôzne varovania, signály, aj keď nebudú mať žiadny reálny podklad. Nie logika a nie jej argumenty majú riadiť vaše rozhodnutia a viesť vaše kroky. Len ak poslúchnete svoj inštinkt, dosiahnete úspech. A ten bude pre vás tým najdôležitejším.

Skryť Vypnúť reklamu

Ak nebudete mať úspech, ak nebudete plniť očakávania svojich nadriadených, kolegov, obchodných partnerov či rodiny, zostanete celkom sám. Bez opory, podpory, pomoci. Veď za čo by ste si ich zaslúžili? Tento rok to bude o akcii a reakcii. Len ak niečo urobíte, niečo aj dokážete. A len ak budete pracovať, získate uznanie, odmenu a pochvalu – bez práce nie sú koláče, týmto by ste sa mali riadiť.

Lenivosť, odkladanie úloh, presúvanie zodpovednosti na iných, skrývanie sa za predstierané výsledky – to všetko by sa vám vypomstilo. Ak stojíte pred začatím nejakých nových projektov, plánov, zmien, nebojte sa dať do nich celú svoju energiu, kreativitu, emócie a vášeň, je to tak správne. Musíte dať veľa, aby sa vám aspoň niečo vrátilo.

Ani v súkromí by ste sa nemali držať pri zemi, naopak, rozšírte svoje obzory, cestujte so svojou láskou, treba investovať aj do upevnenia vášho vzťahu, aby ste mali na čom budovať svoju spoločnú budúcnosť. Rok 2011 vám ponúka nové usporiadanie vášho života, aj preto sa treba aktívne zapájať do akýchkoľvek činností, ktoré vás budú priťahovať, uvidíte, že každá vám nakoniec prinesie zisk. Nielen finančný, aj citový.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. inFEEnity posilní Samuel Oriňák
 2. Študuj, čo ťa baví na Trenčianskej univerzite!
 3. Výhody najväčšej obchodnej siete objavuje aj verejný sektor
 4. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom?
 5. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 6. Chcete vedieť, kto fotí influencerky, celebrity a hviezdy?
 7. Zaujímavé štúdium, skvelá práca aj plat. Vieš, kam ísť
 8. BLoKK v Bratislave je pred dokončením, ponúka posledné apartmány
 9. Pomáhajú firmám zarábať viac. Polepšili si aj živnostníci
 10. Vianočné nákupy bez stresu? Pozrite sa, či na to idete správne
 1. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 2. dm a jej zákazníci podporili vznik 15 vzdelávacích centier
 3. Anketu Elektromobil roka 2021 ovládla ŠKODA
 4. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 5. Zmeny v systéme revíznych postupov
 6. Compliance – kto by mal byť zodpovedný?
 7. Tabaková mládež. Čo s ňou?
 8. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 9. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes?
 10. Spoznajte protizápalové účinky Kypriny úzkolistej spod Tatier
 1. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 29 487
 2. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť 15 061
 3. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 11 811
 4. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom? 7 561
 5. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 6 366
 6. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes? 4 958
 7. Strava ani spánok nie sú dôležité, ak pri tom dýchame zlý vzduch 4 267
 8. Karnozín – účinná látka s obrovským potenciálom 3 108
 9. Volkswagen predstavuje ďalší elektrický model 2 705
 10. Rekonštruujete? Pozor na romantické predstavy o vykurovaní 2 389
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

K prevratu by malo podľa Zelenského dôjsť z prvého na druhého decembra.


23 h
Lieky proti covidu od spoločnosti Merck.

Porovnali sme ich v štyroch kategóriách.


28. nov
Novej republike prišiel zablahoželať aj princ Charles.

Barbados získal nezávislosť v roku 1966, od utorka je republikou.


4 h
Mariana Čengel-Solčanská.

Jazyk má strategický význam, obsahuje identitu národa. Môže zaniknúť ľahšie, než by sme predpokladali.


Mariana Čengel Solčanská 28. nov

Neprehliadnite tiež

Ilustračná fotografia

Dopyt po antigénových testoch stúpol, vyvolalo to zdražovanie u dodávateľov.


3 h
Na snímke poslanec Národnej rady Ľuboš Blaha (Smer) počas rokovania 4. schôdze parlamentu v Bratislave 1. apríla 2020.

Poslanci Taraba a Blaha reagovali na výzvu na sociálnej sieti, aby ľudia nekupovali známe sušienky.


SITA 1 h

Podľa polície bol dôvodom pravdepodobne mirkospánok vodiča.


2 h
Predseda parlamentu Boris Kollár.

Signatári memoranda majú obavy zo zníženia dostupnosti zdravotnej starostlivosti.


TASR 2 h
Skryť Zatvoriť reklamu