Slovenská Ves 29. mája (TASR) - Silný vietor sprevádzaný prietržou mračien dnes popoludní v priebehu polhodiny strhol a poškodil v Slovenskej Vsi takmer dve desiatky striech.
Ako konštatoval pre TASR hovorca Okresného úradu v Kežmarku Ivan Kotora, vietor vyčíňal asi pol hodiny, pričom zrejme išlo o silný vzdušný vír. Strhol plechovú strechu šatne na miestnom futbalovom ihrisku, strešnú krytinu z dvoch rodinných domov, poškodil strechu na pätnástich hospodárskych budovách a vyvrátil niekoľko stromov v miestnom parku.
Na dvoch miestach v obci bolo prerušené elektrické vedenie a najviac škôd napáchal vietor na miestnej osembytovej jednotke, z ktorej strhol strechu. Ako po prehliadke na mieste konštatoval prednosta Okresného úradu v Kežmarku Ján Soliar, občania Slovenskej Vsi sa okamžite pustili do odstraňovania škôd. Starosta vyhlásil v obci mimoriadnu situáciu, ktorá potrvá pravdepodobne do 21. hodiny.
Na oprave poškodeného elektrického vedenia už pracuje poruchová služba Východoslovenských energetických závodov zo Spišskej Belej. Rodinám v poškodenej bytovke poskytne pomoc armáda. Podľa I. Kotoru ešte dnes večer privezú celty na provizórne prekrytie objektu.
Vyčíňanie počasia ďalšie obce v Kežmarskom okrese nehlásili.