Bratislava 14. júna (TASR) - Strana demokratickej ľavice neuvádza v svojom internetovom rebríčku obľúbenosti podpredsedu vlastného poslaneckého klubu Ladislava Orosza. Chýba v ňom aj nový podpredseda SDĽ Ľubomír Petrák, figuruje tam však Ľubomír Dzurák, ktorý nie je ani poslancom, ani členom vedenia.
Podľa doterajšieho hlasovania 5764 návštevníkov internetového rebríčka ľavičiarov je najobľúbenejší najmladší poslanec parlamentu Milan Ištván. Podľa výsledkov hlasovania mu k dnešnému dňu dôveruje 1470 ľudí. Zaujímavé je to, že keď TASR spracovávala hlasovanie k 24. februáru, hlasovalo za neho 1505 ľudí. Druhé miesto patrí bývalému šéfovi ľavičiarov Jozefovi Migašovi s 1025 a tretí je exposlanec Ľubomír Andrassy s 810 hlasmi.
Výrazný nárast hlasov - o 385 - oproti spomínanému obdobiu zaznamenala podpredsedníčka Hana Blažíčková (425) a je tak na štvrtej pozícii. Prvú päticu najobľúbenejších politikov SDĽ pre internetových návštevníkov uzatvára šéf strany Pavel Koncoš s nárastom o tristo hlasov - má ich 360.
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Peter Magvaši obsadil zatiaľ šieste miesto s 305 hlasmi, na ním nasledujú poslanec Pavol Kanis (228), vicepremiér Ľubomír Fogaš (220) pred ministrom financií Františkom Hajnovičom (144). Na desiatom mieste je ústredný tajomník SDĽ Ján Richter (117).
V rebríčku nájdu ešte internetoví surfisti Milana Antaša, ktorý bol zastupujúcim podpredsedom i ostatných členov poslaneckého klubu.
Podľa najnovšieho prieskumu MVK však politici SDĽ nie sú veľmi dôveryhodní pre slovenských občanov, pretože sa neobjavili v prvej desiatke najdôveryhodnejších politikov.